Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Облік в центрі зайнятості

Облік в центрі зайнятості #109470

Питання від Ларина (30 січень 2020):
Підскажіть будь-ласка , чи можна оскаржити в суді повернення цз коштів за навчання , якщо я підписала договір на здобування професії від центру зайннятості , проте де навчатися чи сертифікат на навчання на руки не отримувала ,протягом пів року ні навчання ні в цз не відвідувала . На даний час поступають звінки про те що я буду зобовязана повернути кошти за навчання в цз .Які мають бути мої дії ?дякую

Ответ юриста (30 січень 2020) :

Доброго дня! Законодавство про зайнятість населення передбачає широкий спектр безоплатних послуг для осіб, які втратили роботу. Проте, на безробітних покладені і такі зобов’язання: 1. Своєчасно подавати достовірні дані, документи, відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм матеріального забезпечення та надання соціальних послуг Особа, яка користується послугами служби зайнятості, як безробітна, має вчасно повідомляти про зміну обставин, які впливають на можливості її працевлаштування. Наприклад, про необхідність санаторно-курортного лікування, наявність нових результатів огляду МСЕК, переїзд в іншу місцевість, народження дитини, отримання диплому про освіту тощо. Крім того, протягом 3-х робочих днів безробітний повинен повідомити кар’єрного радника про свою зайнятість: працевлаштування чи вступ на навчання за денною формою. Встановлення факту зайнятості особи чи недостовірності документів, на підставі яких надано їй статус безробітного і призначено матеріальне забезпечення (п.8-9 ст.45 Закону «Про зайнятість населення») передбачає: • припинення обліку в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю. • стягнення суми допомоги, отриманої незаконно (п.3 ст 36 Закону Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ). 2. Виконувати заходи, зафіксовані в індивідуальному плані працевлаштування. Індивідуальний план є спільною програмою дій кар’єрного радника та зареєстрованого безробітного, що сприяє працевлаштуванню особи. Серед них: пошук підходящої роботи, відвідування тематичних семінарів, проходження співбесіди з потенційними роботодавцями, професійне навчання (перенавчання) тощо. Положення індивідуального плану обговорюються особою і кар’єрним радником, які власними підписами підтверджують доцільність кожного з обраних заходів та строки їх виконання. Встановлення факту невиконання без поважних причин індивідуального плану працевлаштування (п.п.3 п.30 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу № 792), а також дворазова відмова від пропозиції підходящої роботи або від проходження професійного навчання (для безробітних, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності) (п.4 ст.45 Закону «Про зайнятість населення» ) передбачають припинення обліку в службі зайнятості та виплат по безробіттю 3. Відвідувати центр зайнятості не рідше ніж 1 раз на 30 календарних днів та дотримуватись письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню. Відвідування центру зайнятості - передбачає зустріч безробітного з кар’єрним радником в зазначений день і час. Участь особи у тематичних семінарах, зустрічах з роботодавцем, проходження навчання (перенавчання) в центрі професійно-технічної освіти служби зайнятості та інші заходи, що сприятимуть зайнятості безробітного, відбуваються в окремо визначені строки, про що робиться позначка в індивідуальному плані працевлаштування. Згода на участь у зазначених заходах підтверджується особистим підписом безробітного, отже вважається обов’язковим до виконання. Невідвідування без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування (п. 7 ст.45 Закону «Про зайнятість населення») передбачає припинення обліку в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю. Недотримання письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, а саме невідвідування безробітним центру зайнятості у визначений і погоджений час (п.п.1 п.4 р. ІV Порядку Про надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності № 613 ) передбачає скорочення виплати допомоги по безробіттю до 90 календарних днів. За перше порушення виплата скорочується на 15 календарних днів. За кожне наступне збільшується ще на 15, але не більше як на 90 календарних днів. 4. У разі направлення центром зайнятості на професійне навчання до навчального закладу чи роботодавця, успішно пройти повний курс навчання, виконувати правила внутрішнього розпорядку навчального закладу (роботодавця), та дотримуватися письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню Успішно пройти повний курс навчання – означає 100% відвідування занять, виконання всіх видів робіт, передбачених навчальним планом, оволодіння освітньо-професійною програмою на рівні не нижчому ніж «задовільно». Професійне навчання безробітних організовується службою зайнятості за погодженням з особою з урахуванням її побажань, поточної та перспективної потреби ринку на замовлення роботодавця або для провадження підприємницької діяльності. Отже кінцевою метою професійного навчання є працевлаштування безробітного, а не навчання заради навчання. Тому рекомендації кар’єрного радника щодо вирішення питання подальшої зайнятості особи є обов’язковими до виконання. Припинення навчання за направленням служби зайнятості без поважних причин або дворазова відмова від пропонованої підходящої роботи за набутою професією (спеціальністю) (п.5-6 ст.45 Закону «Про зайнятість населення») передбачають: • припинення обліку в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю; • стягнення суми витрат на навчання, проїзд та проживання у період навчання (п.2.10.р.ІІ Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних № 1029/23561 ) Які ж причини вважаються поважними? Порядок № 792 (абз. 3 п. 28 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу визначає, що поважними причинами, наявність яких підтверджена відповідними документами, є • хвороба громадянина або догляд за хворою дитиною віком до 14 років ; • смерть членів його сім’ї та родичів; • відвідування лікарні, судових та правоохоронних органів, районних військкоматів, інших державних установ; • інші обставини, які унеможливлюють відвідування центру зайнятості. Безробітна особа для підтвердження поважної причини з відповідними документами має звернутися до центру зайнятості не пізніше ніж у перший робочий день, що настає після закінчення дії обставин. Отже, враховуючи вище викладене, якщо Ви порушили вимоги законодавства щодо обліку в ЦЗ та проходження навчання від ЦЗ, тоді звісно Вам і відповідати, тобто або самостійно повернути кошти за навчання або чекати суду.

Облік в центрі зайнятості, інші питання

    Nata (19 лютий 2020)

    Добрий день, така ситуація. Страхового стажу не маю. Хочу стати на облік в центрі зайнятості, вагітна(малі терміни) чи знімуть мене із обліку якщо будуть пропонувати роботу, а я декілька разів відмовлюсь?

     Переглянути відповідь

    Светлана (16 лютий 2020)

    Добрый день. Может ли ЦЗ просто так проверить начисления на карту, на которую зачисляют пособие? Может ли банк дать ЦЗ выписку по моей карте без моего ведома? Это первый вопрос. И второй вопрос. Я получаю выплаты с августа месяца, т.е. полгода. С конца декабря на карту, на которую зачисляется пособие, поступают другие деньги (зачисления от людей, муж занимается бизнесом и попросил, чтобы на мою карту люди переводили деньги за товар, отчисления в ПФ никаких нет). И вот я теперь начинаю переживать за это, если вдруг ЦЗ сможет проверить мою карту и увидит эти зачисления, не заставит ли вернуть все пособие за полгода?

     Переглянути відповідь

    Ирина (14 лютий 2020)

    Добрый день. Я остался без работы в декабре 2019г. 11.02.2020 я обратился в центр занятости для постановки на учет по безработице. Моя специальность - водитель категория В,С. При этом я последние 20 лет проработал водителем легкового автомобиля. Мне же предложили работу на грузовом транспорте. В центре мне сказали , что на пособие я могу не рассчитывать, т.к. предложений по моей специальности достаточно. Так ли это. И на что я могу рассчитывать?

     Переглянути відповідь

    Виктория (10 лютий 2020)

    Добрый день ,подскажите пожалуйста!!! Я успешно закончила курсы в ЦЗ 30.01.2020 Пришла на прием в цз 31.01.220 ,ИНСПЕКТОР СКАЗАЛА ЧТО ,ЕСЛИ Я НЕ ТРУДОУСТРОЮСЬ В ТЕЧЕНИИ 30 КАЛЕНДАРНЫХ ДНЕЙ ,ТО ДОЛЖНА ВЫПЛАТИТЬ ВСЮ СУММУ ОБУЧЕНИЯ КУРСОВ , ТАК ЛИ ЭТО ? НА УЧЕТ СТАЛА 05.08.2019

     Переглянути відповідь

    Иванна Пугач ( 9 лютий 2020)

    Здравствуйте! Нахожусь в декрете с 2015г., с мая 2018г. декрет продлевала по медуказаниям. Решила выйти на работу, а мою должность сокращают и предлагают уволиться по соглашению сторон. Могу ли я стать в Центр занятости и какие мне необходимо сдать для этого документы и какой размер пособия я могу получать?

     Переглянути відповідь

    Наталия ( 7 лютий 2020)

    Добрый день. Подскажите пожалуйста, когда я могу снятся с учёта ? Я прошла обучение от центра занятости и в течении месяца по договору меня должны были трудоустроить, но так и не нашли мне работу. Сроки по договору уже вышли. Я могу отказаться от услуг биржи в связи с переездом в другой город? Мне грозятся что не отпустят пока я не трудоустроюсь в городе в котором стою на бирже. Спасибо!

     Переглянути відповідь

    Карина ( 6 лютий 2020)

    Добрый день! Подскажите, пожалуйста, по такой ситуации: я стояла на учете в ЦЗ 270 дней в течении 2018-2019 г, снялась с учета в июле 2019 и устроилась на работу, где и работаю в данное время 7 месяцев. Но наше подразделение закрывают, а сотрудникам предлагают уволиться по соглашению сторон, стать на учет в ЦЗ и спокойно искать работу. Но меня такой вариант не устраивает, так как при увольнении по этой статье меня на учет в ЦЗ в данный момент не поставят. Подскажите, когда меня могут поставить на учет в ЦЗ при увольнении по соглашению сторон? и смогут ли меня поставить на учет в ЦЗ сейчас, если я уволюсь по другой статье (например, в связи с ликвидацией и реорганизацией предприятия)?

     Переглянути відповідь

    Ольга ( 6 лютий 2020)

    Нахожусь в декретном отпуске(ребенку 2,7), планирую увольняться по согласованию сторон. На выплаты будет влиять моя ЗП до декрета, или будет минималка? Спасибо!

     Переглянути відповідь

    Елена ( 3 лютий 2020)

    Здравствуйте! Прошу Вашей консультации по следующему вопросу. Была уволена с работы по п. 1 ст. 36 (соглашение сторон). Встала на учет в Центр занятости. Мне необходимо осуществить поездку за границу, к мужу в гости. В Центре занятости предупредили, что выезжать за границу нельзя. Последствия моего выезда - снятие с учета и возврат мной денежных средств, ранее выплаченных мне по безработице. Предлагают написать заявление о приостановке поиска работы в период моего отсутствия и не начисления мне пособия по безработице на время отсутствия. Так ли это? Должна ли я писать такое заявление?

     Переглянути відповідь

    Дарья ( 3 лютий 2020)

    Здравствуйте! Можно ли остаться на учёте в ЦЗ после окончания сроков выплаты пособия и как долго?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Інші документи

Часто шукають:

↑ Вгору