Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Декрет / лікарняний

Декрет / лікарняний #109482

Питання від Тетяна ( 3 лютий 2020):
Доброго дня! Жінка, перебуваючи у відпусці по догляду за дитиною до 3-х років, принесла лікарняний по вагітності та пологам. Як оформити дану ситуацію? Чи потрібно переривати відпустку по догляду за дитиною до 3-х років? Оформляти відпустку по вагітності та пологам? А далі? Як табелювати? Чи чинний лист Мін. соціальної політики № 175/13/116-11 від 02.06.2011р.? Найголовніше, де прописано дане оформлення? Наперед дякую за відповідь.

Ответ юриста ( 3 лютий 2020) :

Доброго дня! Так зазначений лист Мін. соц. політики чинний і як зазначено у листі відповідно до ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням"за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У випадку працівниці, яка знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на підставі листка тимчасової непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами виплачується допомога по вагітності та пологах, тобто відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами не оформляється. Коли жінка, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, народила другу дитину, наказ про надання відпустки для догляду за другою дитиною має бути видано з наступного дня після дати виповнення першій дитині трьох років. Чинним законодавством не передбачено оформлення одночасно двох відпусток для догляду за першою та другою дитиною віком до трьох років.

Декрет / лікарняний, інші питання

    Анастасия (12 лютий 2020)

    Здравствуйте, такая ситуация: я беременна (6 недель), работаю в бюджетной организации 1,5 года, собираюсь увольняться, примерно 31.03. И буду становиться в центр занятости до 30 недели. Хочу узнать, как будет рассчитываться помощь по беременности и родам в такой ситуации? Будет учитываться средняя заработная плата по месту работы, а потом пособие по безработице?

     Переглянути відповідь

    Тетяна ( 3 лютий 2020)

    Доброго дня! Жінка, перебуваючи у відпусці по догляду за дитиною до 3-х років, принесла лікарняний по вагітності та пологам. Як оформити дану ситуацію? Чи потрібно переривати відпустку по догляду за дитиною до 3-х років? Оформляти відпустку по вагітності та пологам? А далі? Як табелювати? Чи чинний лист Мін. соціальної політики № 175/13/116-11 від 02.06.2011р.? Найголовніше, де прописано дане оформлення? Наперед дякую за відповідь.

     Переглянути відповідь

    Инна (14 січень 2020)

    Добрый день. У меня такой вопрос. Мне 58 лет, я инвалид 3-й группы. 40 лет работала на одном месте. Меня уволили со соглашению сторон. Могу ли я встать на учет в центр занятости и, если ДА, то будут ли мне платить пособие по безработице. Спасибо.

     Переглянути відповідь

    Світлана Бабенко (11 січень 2020)

    Питання стосується освіти. Я працюю на декретному місці учителем початкових класів, маю вищу пед. освіту як учитель поч.класів. Учитель, що працюва має вищу пед. освіту , але фах - учитель укр.мови, до декрету 1,5 років прцювала учителем початкових класів, пройшла курсову перепідготовку, у березні має бажання вийти на роботу. Як має вчинити адміністрація. Дякую

     Переглянути відповідь

    Олена ( 5 грудень 2019)

    Доброго дня. Я працюю заступником директора з навчальної роботи в медичному коледжі і маю години викладацької роботи. Зараз знаходжусь в декретній відпустці. Чи маю я право достроково вийти на неповний робочий день лише викладати години. Наш кадровик каже що я можу вийти тільки як заступник, а просто читати години ні

     Переглянути відповідь

    Елена (18 жовтень 2019)

    Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста, может ли муж взять отпуск по уходу за ребенком до 3-х лет, если он служит по контракту на рядовой должности, нужно ли ему будет отрабатывать время, что был в декрете и какая будет сумма выплат?

     Переглянути відповідь

    Ольга (16 жовтень 2019)

    Хто оформляє лікарняний лист, якщо я не в профспілці.

     Переглянути відповідь

    Ольга (17 вересень 2019)

    Доброго дня! До січня 2017 року працювала на ФОП з мінімальною заробітною платою, до 2020 року знаходжусь в декретній відпустці, але в жовтні 2019 маю йти в наступну декретну відпустку. Мій роботодавець зв'язався зі мною і вимагає заплатити 22% податку якщо я йду від них в декрет, якщо ж ні то натякає на звільнення і що через центр зайнятості я отримаю геть іншу суму. Чи зобов'язана я платити ті 3900 які вони озвучили?

     Переглянути відповідь

    Наталия ( 4 серпень 2019)

    Добрий вечер! Через 3 дня нужно виходить на работу а я заболела, если на день вихода у меня будет оформлен больничний листок, приймется ли он на работе ( никаких заявлений о том что имею намеренье приступить к работе еще не писалось) ну и оплатиться ли он? Заранее спасибо

     Переглянути відповідь

    Александра (25 липень 2019)

    Здравствуйте, подскажите пожалуйста я уволена с работы по соглашению двух сторон по инициативе работодателя ей как вы понимаете я не оказалась нужна уже в 20 недель беременности .Я пошла на биржу так как официально работала и платились налоги я думала имею право на помощь ,числюсь уже месяц хожу туда как в школу с животиком сижу на лекциях и мне пришло 200гр за 31 день,где то есть какая то справедливое объяснение как прожить за эти деньги месяц в моем положении в принципе. Я также знаю что моя коллега которая ушла с работы также получает помощь 50% от синимальной заработной платы. Куда можно обратиться за помощью!?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Інші документи

Часто шукають:

↑ Вгору