UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Скорочення / звільнення

Скорочення / звільнення #109554

Питання від Наталія (25 березень 2020):
Чи має право приватна фірма відправляти працівника у відпустку за власний рахунок під час карантину на необмежений термін?

Ответ юриста (30 березень 2020) :

На заседании 25 марта Кабинет министров Украины принял решение, которое, по мнению чиновников, защитит трудовые права работников и госслужащих в период ограничительных мер в связи с распространением случаев коронавирусной болезни COVID-19. В частности, правительством рекомендовано госорганам, органам местного самоуправления, предприятиям, учреждениям и организациям всех форм собственности и госбанкам на время установки ограничительных мер не допускать увольнения работников, выполняющих работу на дому, и работников, находящихся в отпуске без сохранения зарплаты. Судя по тексту проекта постановления, которое одобрило правительство, адресовано это прежде всего государственным организациям. Однако для частного сектора постановление носит рекомендательный характер, так как в действующие законы никакие изменения пока не вносились. По собственной инициативе отправлять работников в отпуск без сохранения зарплаты работодатель не имеет права. В свою очередь, работник вправе требовать предоставления ему отпуска исключительно на общих основаниях. Обычно отпуск без сохранения зарплаты предоставляется работнику по заявлению последнего, при согласии работодателя. Так, перечень случаев, в которых отпуск без сохранения заработной платы предоставляется в обязательном порядке, установлен статьей 25 Закона Украины «Об отпусках». К таким случаям, в частности, относится предоставление отпуска матери, отцу ребенка, бабушке, дедушке или другим родственникам, фактически ухаживающими за ребенком, или лицу, которое усыновило или взяло под опеку ребенка, одному из приемных родителей и родителей-воспитателей для ухода за ребенком до 14 лет на период объявления карантина на соответствующей территории. «Отправить» работника в неоплачиваемый отпуск работодатель не имеет права, при этом и сам работник может требовать отпуск только в предусмотренных законодательством случаях. В остальных случаях отпуск предоставляется только с согласия работодателя; Работодатель имеет право объявить простой на предприятии, с необходимостью присутствия работника на работе или без таковой, но с выплатой сотруднику не менее двух третей его ставки; У работника есть право на больничный. Более того, перечень страховых случаев, которые являются основанием для выплаты помощи по временной нетрудоспособности, дополнен новым случаем — на период пребывания в учреждениях здравоохранения, а также в самоизоляции под медицинским контролем в связи с проведением мероприятий, направленных на предотвращение коронавирусной болезни. О нарушении своих прав работник имеет право сообщать в Государственную службу по вопросам труда, а о нарушениях, за которые предусмотрены административная или уголовная ответственность, — в правоохранительные органы.

Скорочення / звільнення, інші питання

    Катерина (23 березень 2024)

    Доброго дня. Цікавить така ситуація: Я працювала 5 років у школі на декретному місці а зараз виходить людина що була у декреті і мене мають звільнити так як місце для мене у школі більше немає. Скажіть будь ласка чи можу я стати на біржу праці і чи отримувати моя матеріальну допомогу з втрати роботи?

     Переглянути відповідь

    Бурко (16 лютий 2024)

    Имели ли право меня сократить если я одинокая ,у меня психически болен сын и дочке 16лет

     Переглянути відповідь

    Галина (31 січень 2024)

    Добрий день. Допоможіть, будь ласка, у вирішенні питання. Я працюю заступником завідувача філії. В закладі 16 початкових класів - 406 дітей. 10 січня керівник мене повідомив, що відділ гуманітарної політики сказав скоротити 0,5 моєї ставки, а працювала я на 1 ставку(тобто залишити мене на 0,5 ст.). Чи правомірно без попередження посеред року скорочувати ставки? ВГП посилається на те, що в країні діє воєнний стан і попереджати не потрібно. Наказу на підпис не давали.

     Переглянути відповідь

    Карина (21 грудень 2023)

    Добрий день! Чи має право вчитель української мови та літератури працювали вчителем початкових класів? Якщо мене взяли на контракт на 1 рік, я сумлінно працюю, виконую свої обов'язки, чи може директор не продовжити контракт за власним бажанням? Дякую!

     Переглянути відповідь

    Олена ( 4 листопад 2023)

    Добрий день. Працюю в школі вчителем. Хочу звільнитися після першого семестру. Чи маю право вчитель звільнитися посеред навчального року ? Якого змісту писати заяву?? Дякую

     Переглянути відповідь

    Дмитрий (10 жовтень 2023)

    Здравствуйте! Работаю машинистом тепловоза на гос.предприятии .Могут ли в связи с простоем в работе из за войны сократить должность ? Спасибо заранее за ответ

     Переглянути відповідь

    Ольга (29 вересень 2023)

    Вданий час в.о. директора, займаю посаду заступника директора з навчально-виховної роботи і маю години вчителя. Хочу звільнитись з в.о.директора та заступника з навчально-виховної роботи, залишивши лише години вчителя. Якого змісту писати заяву ?

     Переглянути відповідь

    Валентина (28 вересень 2023)

    Доброго дня. Згідно трудового договору, водій (працівник) виконуючи міжнародний рейс, покинув автомобіль з вантажем за межами України. Водій здійснив перетин кордону, покинув автомобіль з вантажем і не повернувся в Україну. Яка стаття має підставу для розірвання трудового договору з працівником з ініціативи роботодавця? Які необхідно мати документи, що будуть підтвердженням цієї статті? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Олена (15 вересень 2023)

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як я можу звільнитися під час воєнного стану за власним бажанням перебуваючи за кордоном?

     Переглянути відповідь

    Юлія (12 вересень 2023)

    Підкажіть будь-ласка, знаходжусь в декретній відпустці по догляду за дитиною до 3 років 25.09.2023 закінчується Декретна відпустка, а 26.09.2023 я повинна вийти на роботу, але в минулому році 2022 наш відділ перестав існувати і зараз мені пропонують роботу нижчою за умовами і окладом і більше нічого кращого запропонувати вони не можуть. Просять, або вийти на одну із запропонованих робіт ними, або звільнитись за власним бажанням чи згодою двох сторін. Скорочувати вони не можуть із-за того що я в декреті. І компенсаційні виплати кажуть теж не виплатять. Підкажіть, чи я можу розраховувати на компенсацію у розмірі від 2 окладів і що зробити, щоб вони скоротили мене з посади на якій я ще зареєстрована? Або якщо ніяк не можна отримати скорочення з компенсацією як краще звільнитись? Зі згодою 2 сторін чи за власним бажанням ? Дякую заздалегідь

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору