UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Скорочення / звільнення

Скорочення / звільнення #109554

Питання від Наталія (25 березень 2020):
Чи має право приватна фірма відправляти працівника у відпустку за власний рахунок під час карантину на необмежений термін?

Ответ юриста (30 березень 2020) :

На заседании 25 марта Кабинет министров Украины принял решение, которое, по мнению чиновников, защитит трудовые права работников и госслужащих в период ограничительных мер в связи с распространением случаев коронавирусной болезни COVID-19. В частности, правительством рекомендовано госорганам, органам местного самоуправления, предприятиям, учреждениям и организациям всех форм собственности и госбанкам на время установки ограничительных мер не допускать увольнения работников, выполняющих работу на дому, и работников, находящихся в отпуске без сохранения зарплаты. Судя по тексту проекта постановления, которое одобрило правительство, адресовано это прежде всего государственным организациям. Однако для частного сектора постановление носит рекомендательный характер, так как в действующие законы никакие изменения пока не вносились. По собственной инициативе отправлять работников в отпуск без сохранения зарплаты работодатель не имеет права. В свою очередь, работник вправе требовать предоставления ему отпуска исключительно на общих основаниях. Обычно отпуск без сохранения зарплаты предоставляется работнику по заявлению последнего, при согласии работодателя. Так, перечень случаев, в которых отпуск без сохранения заработной платы предоставляется в обязательном порядке, установлен статьей 25 Закона Украины «Об отпусках». К таким случаям, в частности, относится предоставление отпуска матери, отцу ребенка, бабушке, дедушке или другим родственникам, фактически ухаживающими за ребенком, или лицу, которое усыновило или взяло под опеку ребенка, одному из приемных родителей и родителей-воспитателей для ухода за ребенком до 14 лет на период объявления карантина на соответствующей территории. «Отправить» работника в неоплачиваемый отпуск работодатель не имеет права, при этом и сам работник может требовать отпуск только в предусмотренных законодательством случаях. В остальных случаях отпуск предоставляется только с согласия работодателя; Работодатель имеет право объявить простой на предприятии, с необходимостью присутствия работника на работе или без таковой, но с выплатой сотруднику не менее двух третей его ставки; У работника есть право на больничный. Более того, перечень страховых случаев, которые являются основанием для выплаты помощи по временной нетрудоспособности, дополнен новым случаем — на период пребывания в учреждениях здравоохранения, а также в самоизоляции под медицинским контролем в связи с проведением мероприятий, направленных на предотвращение коронавирусной болезни. О нарушении своих прав работник имеет право сообщать в Государственную службу по вопросам труда, а о нарушениях, за которые предусмотрены административная или уголовная ответственность, — в правоохранительные органы.

Скорочення / звільнення, інші питання

    Юля (17 грудень 2024)

    Доброго дня, я динока мама, дитині 2,2 роки, я в декреті, зателефонували з роботи де я офіційно працевлаштована і попросили написати заяву на звільнення в зв'язку з ліквідацією підприємства з виплатою двох окладів, а якщо не напишу заяву то всеодно звільнять але з мінімальним окладом, так мені пояснив роботодавець. Чи мають право звільнити мене я одиноку маму в зв'язку з ліквідацією і без працевлаштування?

     Переглянути відповідь

    Олег ( 9 вересень 2024)

    Я чорнобилець 2 категории могут ли меня сократить?

     Переглянути відповідь

    Олександр (26 серпень 2024)

    Працюю вчителем географії з навантаженням 18 годин, та заступником директора на 0.5 ставки. При якій умові мене можуть звільнити з посади заступника при умові що к-ть класів не скорочувалася і не збільшувалася.

     Переглянути відповідь

    Вікторія ( 1 серпень 2024)

    Добрий день. Вчитель у ліцеї прийнятий 11.11.2021, звільнено 12.08.2024. Був у відпустці 157 днів. 17.06-11.08.24 був у відпустці за 2023-2024 н.р. Яка кількість днів компенсації? Чи входять дні відпустки у стаж для відпускних?

     Переглянути відповідь

    Сергій (21 червень 2024)

    Доброго дня. У закладі освіти здійснюється перепрофілювання (з гімназії у початкову школу). У зв'язку з цим доведеться скорочувати працівників, що викладали профільні предмети та підписати додаткові угоди із контрагентами про перейменування юр. особи і здійснити реєстрацію у реєстратора. Також, у типовому штатному розписі посада директора передбачена, якщо у початковій школі 20 і більше дітей. У зв'язку із цим виникає багато запитань, які мають бути дії директора у зв'язку із перепрофілюванням: 1) Коли здійснити реєстрацію зміни типу закладу - після повідомлення працівників, переоформлення документів чи, навпаки, спочатку зареєструвати зміну типу, а тоді інші дії? 2) Якщо тут присутнє скорочення штату, то директор має видати наказ про що - скорочення штату у зв'язку із перепрофілюванням та внесення змін до штатних розписів, потім повідомити працівників? Тоді директора, має повідомити вище керівництво, бо зменшуються години? 3) Коли будуть формуватися нові штати станом на 01 вересня 2024 року та подаватися звіт про кількість дітей та буде зрозуміло що посади директора не передбачено(менше 20 дітей) потрібно лише тоді повідомляти директора про скорочення за 2 місяці? Тоді ці 2 місяці директор має працювати? 4) Якщо згідно штату обов'язки покласти на вчителя, то яка має бути доплата? Як має звучати посада, як її показати у штаті та як тоді від імені школи оформлювати договори та інші фінансові дії, як буде записуватися представник закладу освіти (вчитель)? 5) Якщо повідомляти диреткора зараз про скорочення , то на підставі чого? Так, зараз ми бачимо, що дітей буде не достатньо, але ще точно не зрозуміло, бо діти зараховуються на 01 вересня, а звіт подається 04 вересня. Чекати цих дат? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Тетяна (19 червень 2024)

    Вітаю! Я працювала заступником директора на 1 ставку та мала години з предмету 0,5 ставки. Якими нормативними документами регламентується моє право мати після звільнення не менше 18 годин з предмету? Дякую

     Переглянути відповідь

    Софія ( 7 червень 2024)

    Працюю в школі 9 років. Навчання - змішана форма. Місто - у переліку територій можливих бойових дій. Чи маю я право на збереження робочого місця, якщо отримую тимчасовий захист в ЄС і як правильно оформити це на роботі? Мені потрібно лише збереження робочого місця, працювати та отримувати кошти протягом навчального року не планую

     Переглянути відповідь

    Олена ( 4 травень 2024)

    Добрий день.Працюю в ліцеї на постійній основі вже 5 років,маю гарні результати роботи.Директорка хоче перевести з основного місця на декретне,мотивуючи,що я остання прийшла на роботу у зв’язку зі зменшенням кількості класів.У школі є багато вчителів пенсіонерів.Чи можу я боротися з цим ,керуючись законом?

     Переглянути відповідь

    Володимир (25 квітень 2024)

    Доброго дня , я була прийнята на роботу 6 років тому з неповним тижневим навантаженням. Протягом цих років я мала різну кількість годин тижневого навантаження. На сьогодні, я сама виховую дитину і цього року мені пропонують 11 год. тижневого виховання, а моїй колезі 21 год. тижневого навантаження. Чи можу я просити збільшення тижневого навантаження на 3 години.

     Переглянути відповідь

    Евелина ( 8 квітень 2024)

    Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо у трудовій книжці пропущена запис перейменування закладу, і була записана інша запис переведення працівника на іншу посаду, а як поступити зараз при звільнені працівника , у книжці написали номер і запис не дійсний, без печатки ,наступний номер перейменування закладу, потім наступний номер і переведення на іншу посаду , а потім наступний номер і звільнення , чи є це правильно?.Дякую

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору