UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Інше

Інше #109587

Питання від Вікторія (13 квітень 2020):
Доброго дня. ТОВ має графік роботи з 8.30 до 17.00. В штаті є два водія. Чи можна встановити ім віддмінний від встановленого на підприємстві графік роботи - початок робочого дня – 7:50; - обідня перерва – з 12:00 до 13:30; - закінчення робочого дня – 17:20.? Можна оформити це як зміну істотних умов праці?

Ответ юриста (30 квітень 2020) :

Добрый день! В случае изменения сотруднику графика работы необходимо соблюдать правила, установленные в ч. 3 и 4 ст. 32 КЗоТ. В частности, изменение режима работы является изменением существенных условий труда. И в таком случае уведомлять сотрудника о смене графика необходимо не позже чем за 2 месяца до таких изменений. Так как сейчас в стране форс-мажорная ситуация, 2-х месячный срок для уведомления сотрудника можно упустить. Издается приказ об изменении режима работы. В таком приказе следует указать: причину изменения режима работы (например, в связи с оптимизацией производства и т. п.); календарную дату введения нового режима работы (с учетом 2-месячного срока для уведомления работников); новый режим работы (в нашем случае это 40-часовая рабочая неделя с двумя выходными днями – в субботу и воскресенье); список сотрудников, которые переводятся на новый режим работы. Работников, у которых изменяется график работы, необходимо персонально предупредить о том, что с такой-то даты (но не ранее чем спустя 2 месяца после персонального предупреждения!) изменяются существенные условия их труда. Сделать это можно, вручив отдельное уведомление, либо просто ознакомив их с приказом об изменении графика работы. В течение 2 месяцев от сотрудника (сотрудников) целесообразно получить письменное заявление о согласии продолжать работу после изменения существенных условий труда или об отказе от него. На протяжении 2 месяцев после уведомления сотрудник имеет право передумать и изменить свое решение. То есть он может либо согласиться продолжить работу по новому графику, отменив ранее заявленный отказ, либо напротив, отказаться от продолжения работы, несмотря на то, что ранее дал на это согласие. Если по истечении двухмесячного срока сотрудник отказался от работы по новому графику, такой сотрудник подлежит увольнению согласно п. 6 ст. 36 КЗоТ (отказ сотрудника от продолжения работы в связи с существенными изменениями условий труда).

Інше, інші питання

    Вікторія (16 червень 2024)

    Чи може директор школи забрати кілька годин у одного вчителя та віддати іншому? Працюю вчителем зарубіжної літератури. Маю навантаження 23 години. На цій посаді я є єдиним і основним вчителем.Чи має право директор школи забрати у мене 5 годин та віддати педагогу- організатору( за посадою) без моєї письмової згоди?

     Переглянути відповідь

    Раїса Курбет (13 червень 2024)

    Доброго дня! Якщо працівник має освіту Бакалавр 1-го ступеню (економіст) стаж роботи за фпхом понад 10 років чи має право він влаштуватися на роботу до комунального підприємства на посаду провідного економіста?

     Переглянути відповідь

    Елена (11 червень 2024)

    Мой фоб там где я была трудоустроина не работает уже более трех месяцев, начальство выехала за границу, звоню узнать об увольнении и не могу не чего добиться, подскажите куда мне обращаться с этим вопросом

     Переглянути відповідь

    Галина (10 травень 2024)

    Професія "Склодув" відсутня в ЕТКД. Чи користуватися в роботі?

     Переглянути відповідь

    Анна (24 квітень 2024)

    Доброго дня. Цікавить таке питання,чи має право на відстрочку чоловік у якого на утриманні троє дітей: перша дитина від попереднього шлюбу (сплачує аліменти),друга дитина від неофіційного першого шлюбу дружини (але дитина записана на батька,участі не приймає) і третя дитина спільна від теперішнього шлюбу

     Переглянути відповідь

    Марина (31 березень 2024)

    Добрый день. Мне осталось 12 месяцев до выхода на пенсию. Хочу поменять работу, при этом стать на учёт в центр занятости. Не отразится ли в будущем это на размер пенсии?

     Переглянути відповідь

    Світлана (26 березень 2024)

    Д.день! Норма робочого часу вчителя-дефектолога 18 годин на тиждень . Просимо вас надати нормативну-правову базу відпрацювання робочого часу вчителя-дефектолога, який працює в Медичній установі.

     Переглянути відповідь

    Наталія (25 березень 2024)

    Доброго дня. Державний заклад перебуває на стадії реорганізації шляхом приєднання до нової установи. Уже необхідно попереджати працівників про зміну умов праці та готувати штатний розпис для новоствореної установи. Підскажіть будьласка штатний розпис новоствореної установи повинен складатись лише з вакансій і через два місяці туди переводити людей чи зразу можна формувати штити з окладами персоналу, адже люди мають персональні надбавки і доплати, які значно впливають на фонд оплати праці затверджений штитним розписом? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Ольга (15 березень 2024)

    Цікавить відповідь на таке питання. У грудні 2020 року отримала диплом магістра. У 2024 році атестуюся як вчитель початкових класів, але не маю курсів з підвищення кваліфікації за 2021 рік(за 2022 і 2023 роки маю 295 годин). Чи можу у такому випадку бути проатестована на II категорію?

     Переглянути відповідь

    Світлана (13 березень 2024)

    Доброго дня. На нашому підприємсві цех "А" з'єднують із цехом "Б" і утворюють цех із назвою "В". Посади фасувальник-пакувальник цеху "А" змінюються на посади фасувальник-пакувальник цеху "В". Як оформляти правильно: а) наказом про переведення на посаду в інший цех за згодою працівника (ч.1ст.32 КЗП) чи наказом про зміну назви цеху (без згоди працівника) (ч.2 ст.32 КЗП)?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору