UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Онлайн консультація юриста
 3. Декрет / лікарняний

Декрет / лікарняний #111300

Питання від Христина (12 вересень 2022):
Доброго дня! Я у декреті з 27.05.22, бухгалтерія передала лікарняний 20.06.22, станом на сьогодні ця дата є профінансованою, мій роботодавець( ТОВ Сільпо Фуд) пояснює що в них фінансування з березня не було, все спихають на воєнний стан. Чи можливо таке? Адже кошти передані з ФСС роботодавець повинен перевести на рахунок працівника протягом декількох днів, або в день виплати зп.

Ответ юриста (12 вересень 2022) :

Доброго дня! Допомога по вагітності та пологам мають виплатити за місцем роботи. Для цього потрібно надати листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю і пологами. Крім того, потрібно написати заяву, де вказати з якого дня Ви маєте намір піти у відпустку (але не раніше дня, яким відкритий лікарняний). Допомогу мають виплачувати в найближчий після його призначення строк, встановлений для виплати заробітної плати. Потрібно зазначити, що допомогу мають призначити не пізніше 10 днів з дня поступлення документів (заяви і листа непрацездатності). Під час воєнного стану ті працівники, роботодавці яких не змогли опрацювати електронний листок непрацездатності та подати за ним заяву-розрахунок, можуть звернутися до Фонду соціального страхування України (ФСС) і отримати напряму від нього виплату лікарняних або допомоги по вагітності та пологах. Кошти ФСС перерахує на спеціально відкритий для працівника поточний рахунок або особисту банківську картку. Законодавством передбачені покарання за порушення трудового і соціального законодавства. Тому якщо Ваші права порушені, треба одразу звертатися до територіального відділення Держпраці. Також у разі не проведення роботодавцем Вам виплати допомоги по вагітності та пологах на підставі ст.ст. 55, 124 Конституції України, ст.ст. 232, 238 Кодексу законів про працю України, ст. 17 Закону № 1105 Ви маєте право звернутися безпосередньо до суду, подавши відповідну заяву в порядку Цивільного процесуального кодексу України.

Декрет / лікарняний, інші питання

  Раїса ( 8 травень 2023)

  Чи можу я піти у відпустку по догляду за дитиною до 3 років замість дочки,яка є студенткою і навчається на стаціонарному відділенні

   Переглянути відповідь

  Анастасія (21 березень 2023)

  Добрий день! Підкажіть будь ласка, я зараз знаходжусь у відпустці за доглядом дитини до 3-ох років, але вийшла на роботу ( повний робочий день). Дитина захворіла, взяла лікарняний. Чи буде цей лікарняний оплачуватись? Чи будуть приходити дитячі кошти 860 грн? Дякую!

   Переглянути відповідь

  Анжеліка (19 грудень 2022)

  Доброго дня. Скажіть будьласка мені потрібен декретний лист в паперовому вигляді, тому що я військова. Лікар не хоче мені його видавати в паперовому вигляді. Тільки в електронному, це правда що зараз не можна видати лист непрацездатності в паперовому вигляді?

   Переглянути відповідь

  Галина (16 грудень 2022)

  Добрий день! Зараз працюю вчителем по строковому договору (на час перебування основного працівника на простої). Термін дії договору завершується 31 грудня 2022. 15 грудня директор видала наказ про звільнення мене 31.12. у зв'язку із закінченням строку дії трудового договору (знаючи, що я вагітна). У відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами мені треба піти 29 грудня 2022. Чи маю я право на цю відпустку та відпустку по догляду за дитиною до 3-х років? Чи все ж мене звільнять 31.12.?

   Переглянути відповідь

  Маргарита ( 8 листопад 2022)

  Доброго дня,підкажіть будь ласка,якщо я зараз вагітна,а перша дитина проживає не зі мною(батьківських прав я не позбавлена),то як я маю оформляти соц.виплату при народженні?як за наступну чи як за першу? Дякую

   Переглянути відповідь

  Оксана ( 5 листопад 2022)

  Працюю на роботі 6 років , але останній рік (2022) офіційно працювала до 01.06.2022р. У зв'язку з війнею в країні ,фірма не веде реалізації,тому працівники у відпустці за власний рахунок (з 01.06.2022 дотепер) ,в декрет іти в квітні місяці ! Не зрозуміло чи буде далі реалізація по фірмі чи і надалі у відпустці за власний рахунок . Цікавить чи отримаю дикретні виплати , якщо до квітня так в не буде нарахувань.

   Переглянути відповідь

  Юлія (28 жовтень 2022)

  Я зараз в дикретній відпустці по догляду за дитиною (дитині 1.5 років), я знов завагітніла. Підскажіть, яку допомогу я маю право отримати, і чи підприємство на якому я працювала, чи виплатить мені три мої заробітні плати, які сплатили були по першій дитині?

   Переглянути відповідь

  Оксана (16 жовтень 2022)

  Доброго ранку.Працюю на посаді асистента вчителя в школі по трудовому договору ,чи можу я отримати декретну відпустку та виплату у зв'язку з вагітністю та пологами,чи мене просто розрахують?

   Переглянути відповідь

  Леся ( 6 жовтень 2022)

  Добрий день.Чи має право роботодавець ,під час військового стану, звільнити вагітну жінку, якій залишилось декілька тижнів до відпустки по вагітності та пологах?

   Переглянути відповідь

  Карина (23 вересень 2022)

  Добрый день. Я устроена официально на работе. 7 месяцев назад заключила контракт как военнослужащая с ЗСУ, но с основной работы я не увольнялась и продолжаю числиться там сотрудником. Подскажите на какой из работ я имею право получить декретные ?

   Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору