UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Скорочення / звільнення

Скорочення / звільнення #111463

Питання від Анжеліка (21 квітень 2023):
Працюю 4 роки на Новій Пошті. З них 1,5роки керівник відділення . 1 березня зробила помилку та видала посилку у кредит без присутності клієнта поряд. Заяв ,претензій від клієнта не було . Шкоди компанії не нанесено. Самий клієнт це працівник відділення і з ним було погоджено цей кредит та підтверджено смс повідомленням. 10 квітня мені повідомили інші керівники, що мене мають звільнити. Мені інформації ніхто не надавав . Я почала сама телефонувати і дізнаватись чи це правда, мені сказали так. Сьогодні вже 21 квітня і мені до цієї миті ще не надали відповіді чи дійсно мене будуть звільняти. Просто після скоєного пройшло уде майже 2 місяці і чи можливо звільнити по статті через такий час ? Та який порядок звільнення по статті у такому випадку? Так як офіційно ніяких наказів не було, 11 квітня пали передати до юрвідділу інформацію про звільнення по статті, але на даний момент ніякої інфомації від кзомпанії не надали. Чи має бути якийсь термін для того щоб змогли звільнити по статті по втраті довіри?

Ответ юриста ( 1 травень 2023) :

Доброго дня! Міністерство юстиції України надало розяснення/консультацію щодо порядоку звільнення за недовірою. Отже, пункт 2 частини першої статті 41 КЗпП передбачає розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у випадку винних дій працівника, який безпосередньо обслуговує грошові або товарні цінності, якщо ці дії дають підстави для втрати довір’я до нього з боку власника або уповноваженого ним органу. Частиною другою цієї статті встановлено, що розірвання трудового договору в цьому випадку провадиться з додержанням вимог частини третьої статті 40 та статті 43 КЗпП. Частина третя статті 40 КЗпП не допускає звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці. Згідно зі статтею 43 КЗпП розірвання трудового договору може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника) первинної профспілкової організації, членом якої є працівник. При цьому власник або уповноважений ним орган має право розірвати трудовий договір не пізніше як через місяць з дня одержання такої згоди. Випадки, коли допускається розірвання трудового договору без згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника), встановлено статтею 43-1 КЗпП. У пункті 28 постанови Пленуму Верховного Суду України “Про практику розгляду судами трудових спорів” від 6 листопада 1992 р. № 9 роз’яснено, зокрема, що розірвання трудового договору з підстави втрати довір’я за пунктом 2 статті 41 КЗпП не є заходом дисциплінарного стягнення і тому вимоги статей 148, 149 КЗпП про строк і порядок застосування дисциплінарних стягнень на цей випадок не поширюються. Разом з тим під час вирішення справ про звільнення з цієї підстави суди мають брати до уваги відповідно час, який минув з моменту вчинення винних дій, подальшу поведінку працівника й інші конкретні обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Звільнення з підстав втрати довір’я суд може визнати обгрунтованим, якщо працівник, який безпосередньо обслуговує грошові або товарні цінності (зайнятий їх прийманням, зберіганням, транспортуванням, розподілом тощо), вчинив умисно чи необережно такі дії, які дають власнику або уповноваженому ним органу підстави для втрати до нього довір’я (зокрема, порушення правил проведення операцій з матеріальними цінностями). Під час встановлення в передбаченому законом порядку факту вчинення працівниками розкрадання, хабарництва й інших корисливих правопорушень ці працівники можуть бути звільнені з підстав втрати довір’я до них і в тому разі, коли зазначені дії не пов’язані з їхньою роботою.

Скорочення / звільнення, інші питання

    Олена ( 4 травень 2024)

    Добрий день.Працюю в ліцеї на постійній основі вже 5 років,маю гарні результати роботи.Директорка хоче перевести з основного місця на декретне,мотивуючи,що я остання прийшла на роботу у зв’язку зі зменшенням кількості класів.У школі є багато вчителів пенсіонерів.Чи можу я боротися з цим ,керуючись законом?

     Переглянути відповідь

    Володимир (25 квітень 2024)

    Доброго дня , я була прийнята на роботу 6 років тому з неповним тижневим навантаженням. Протягом цих років я мала різну кількість годин тижневого навантаження. На сьогодні, я сама виховую дитину і цього року мені пропонують 11 год. тижневого виховання, а моїй колезі 21 год. тижневого навантаження. Чи можу я просити збільшення тижневого навантаження на 3 години.

     Переглянути відповідь

    Евелина ( 8 квітень 2024)

    Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо у трудовій книжці пропущена запис перейменування закладу, і була записана інша запис переведення працівника на іншу посаду, а як поступити зараз при звільнені працівника , у книжці написали номер і запис не дійсний, без печатки ,наступний номер перейменування закладу, потім наступний номер і переведення на іншу посаду , а потім наступний номер і звільнення , чи є це правильно?.Дякую

     Переглянути відповідь

    Катерина (23 березень 2024)

    Доброго дня. Цікавить така ситуація: Я працювала 5 років у школі на декретному місці а зараз виходить людина що була у декреті і мене мають звільнити так як місце для мене у школі більше немає. Скажіть будь ласка чи можу я стати на біржу праці і чи отримувати моя матеріальну допомогу з втрати роботи?

     Переглянути відповідь

    Бурко (16 лютий 2024)

    Имели ли право меня сократить если я одинокая ,у меня психически болен сын и дочке 16лет

     Переглянути відповідь

    Галина (31 січень 2024)

    Добрий день. Допоможіть, будь ласка, у вирішенні питання. Я працюю заступником завідувача філії. В закладі 16 початкових класів - 406 дітей. 10 січня керівник мене повідомив, що відділ гуманітарної політики сказав скоротити 0,5 моєї ставки, а працювала я на 1 ставку(тобто залишити мене на 0,5 ст.). Чи правомірно без попередження посеред року скорочувати ставки? ВГП посилається на те, що в країні діє воєнний стан і попереджати не потрібно. Наказу на підпис не давали.

     Переглянути відповідь

    Карина (21 грудень 2023)

    Добрий день! Чи має право вчитель української мови та літератури працювали вчителем початкових класів? Якщо мене взяли на контракт на 1 рік, я сумлінно працюю, виконую свої обов'язки, чи може директор не продовжити контракт за власним бажанням? Дякую!

     Переглянути відповідь

    Олена ( 4 листопад 2023)

    Добрий день. Працюю в школі вчителем. Хочу звільнитися після першого семестру. Чи маю право вчитель звільнитися посеред навчального року ? Якого змісту писати заяву?? Дякую

     Переглянути відповідь

    Дмитрий (10 жовтень 2023)

    Здравствуйте! Работаю машинистом тепловоза на гос.предприятии .Могут ли в связи с простоем в работе из за войны сократить должность ? Спасибо заранее за ответ

     Переглянути відповідь

    Ольга (29 вересень 2023)

    Вданий час в.о. директора, займаю посаду заступника директора з навчально-виховної роботи і маю години вчителя. Хочу звільнитись з в.о.директора та заступника з навчально-виховної роботи, залишивши лише години вчителя. Якого змісту писати заяву ?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору