UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Декрет / лікарняний

Декрет / лікарняний #111519

Питання від Олександра (28 червень 2023):
Доброго дня. Ви для мене,як і для багатьох останній шанс. Ситуація - декретні виплати. Я знаходжусь на основному місці роботи у відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за рішенням ЛКК. В дитини вада серця. Паралельно я працюю за сумісництвом на іншій роботі,тому що тут гнучкий графік. Зараз я завагітніла в 2 раз. І право на реалізацію декретних виплат я хотіла реалізувати на місці роботи за сумісництвом,так як тут були споачені за мене податки. В травні 2023 року я лежала на збереженні і лікарняний лист мені оплатили саме на роботі за сумісництвом. А тепер ПФУ відмовляє у виплаті,мотивуючи тим,що в мене є основне місце роботи. Але я взяла довідку,що не реалізувала право на декретні виплати за основним місцем роботи, вони не подавали ніяких розрахунків по моїм декретним. Натомість мені відмовляє ПФУ у реалізації цього права за сумісництвом. В мене є шанс?

Ответ юриста ( 5 липень 2023) :

Доброго дня! Допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах призначають та надають за основним місцем роботи і лише у разі нереалізації права на таку допомогу її надають за місцем роботи за сумісництвом. Водночас ст. 22 Закону № 1105 поширюється як за місцем роботи за зовнішнім сумісництвом, так і за внутрішнім, а також за місцем надання послуг за договором цивільно-правового характеру. На це звертає увагу ПФУ у листі від 17.03.2023 р. № 2800-030402-8/14044. Тож обчислюють середню зарплату для розрахунку страхової виплати, виходячи із зарплати застрахованої особи лише за місцем роботи, на якому буде надаватись страхова виплата. Документальним підтвердженням нереалізації права застрахованої особи на страхову виплату у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами буде вмотивоване рішення страхувальника або уповноважених ним осіб про відмову в призначенні страхової виплати. Таке рішення страхувальник приймає на підставі причин, зазначених у ст. 16 Закону № 1105, або у випадку, коли застрахована особа за період тимчасової непрацездатності не втратила зарплати, а також коли було призупинено дію трудового договору і такий період збігся із періодом хвороби. За наявності у застрахованої особи декількох місць роботи за сумісництвом, в т.ч. і роботи за договором цивільно-правового характеру, застрахована особа реалізує своє право на страхову виплату, подавши до одного з місць роботи за сумісництвом або роботи за договором цивільно-правового характеру рішення страхувальника або уповноважених ним осіб з основного місця роботи про відмову в призначенні страхової виплати. Також у листі ПФУ від 17.03.2023 р. № 9726-10744/О-03/8-2800/23 звертають увагу, шо законодавство не передбачає відсутність основного місця роботи при наявності місця роботи за сумісництвом. Листки непрацездатності формуються з урахуванням даних, зазначених в реєстрі застрахованих осіб, тож страхова виплата у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності буде надаватися застрахованій особі за основним місцем роботи страхувальником, в кабінеті якого на вебпорталі електронних послуг ПФУ відображено листок непрацездатності, сформований як за основним місцем роботи. Отримати страхову виплату у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за сумісництвом можна лише за одним місцем роботи за сумісництвом. Тому за наявності у застрахованої особи на момент настання страхового випадку декількох місць роботи за сумісництвом, вона може скористатися правом на допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу по вагітності та пологах, подавши до одного з місць роботи за сумісництвом рішення страхувальника або уповноважених ним осіб з основного місця роботи про відмову в призначенні страхової виплати. Якщо так складається ситуація, що страховий випадок тривав з 1 по 28 лютого 2023 року, а відпустка без збереження зарплати з 15 лютого 2023 року за основним місцем роботи, тоді за основним місцем роботи допомога буде надаватися за період з 1 по 14 лютого 2023 року (з 7 по 14 лютого 2023 року фінансується ПФУ), а за період з 15 по 28 лютого - за місцем роботи за сумісництвом на підставі вмотивованого рішення страхувальника або уповноважених ним осіб про відмову в призначенні страхової виплати за основним місцем роботи. https://buh.ligazakon.net/news/219271

Декрет / лікарняний, інші питання

    Анастасія ( 8 квітень 2024)

    Доброго дня! Я являюсь ФОП і паралельно оформлена за сумісництвом на інший ФОП. Чи можу претендувати на виплату декретних по своєму ФОП і за сумісництвом? Якщо так, що для цього потрібно? Завчасно вдячна за відповідь!

     Переглянути відповідь

    Оля (25 березень 2024)

    Доброго дня ,рік назад оформлялась в декрет як ФОП і за рік сплачувала податки і знову завагітніла чі маю я за цією дитиною право на декретні як ФОП ?

     Переглянути відповідь

    Валентина (24 березень 2024)

    Работаю в данной компании с 2 октября 2023 года. В декретный отпуск должна уходить в середине сентября этого года. Оклад 6500 в месяц. На какую сумму декретных я могу расчитывать ? И влияет ли что я отработаю меньше года ?

     Переглянути відповідь

    Ганна ( 5 березень 2024)

    Я зараз вагітна і працюю поки що без оформлення. Чи потрібно мені якнайшвидше оформитись на роботі чи можна це зробити за 3 місяці до декрету? Чи впливає це на суму виплат?

     Переглянути відповідь

    Каріна (15 лютий 2024)

    ДОБРИЙ ДЕНЬ! Декрет планується у травні місяці,планують оформити з 1 квітня на мінімальну заробітну плату. Чи буде у такому випадку допомога при вагітності та у якому розмірі? Чи краще оформитись в березні?

     Переглянути відповідь

    Поліна ( 1 лютий 2024)

    Добрий день. Підкажіть будь ласка чи порушує бухгалтер терміни оплати лікарняного по вагітності та пологах,і що робити, якщо все ж таки порушив?! Ситуація така 29.12.2023 моїм лікарем був відкритий лікарняний по вагітності і пологах, за інформацією з пенсійного фонду 17.01.2024р ними були переведені кошти на оплату лікарняного і за їх же поясненням кошти я мала отримати у найближчу виплату зарплату або авансу. 31.01.2024р. усі працівники отримали заробітну плату, але мені кошти за лікарняний так і надійшли. Що робити у такій ситауції і куди звертатися?! Дякую

     Переглянути відповідь

    Софія (29 січень 2024)

    Добрий день! Я була переведена на вищу посаду, яка була декретна (в заяві на переведення так і писало, до часу як не вийде основний працівник), так доля склалася, що я теж з цієї посади пішла в декрет і зараз знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною до 3 років(дитині 9 місяців)..знаходячись в декреті я знову вагітна, і буду ставати на облік…підкажіть чи можу я розраховувати на виплати по ЛН до пологів і післяпологових (126 днів) якщо вийшла основний працівник (місяць як вийшла). Дякую

     Переглянути відповідь

    Софія (11 січень 2024)

    Доброго дня. Я працюю на неофіційній роботі, сказала що вагітна хочу піти на офіційну роботу, мені пропонує зараз директор, що він може мене оформити як Фоп, але не як наймана працівниця, підскажіть будь ласка як краще діяти оформлюватись, чи шукати роботу де буду оформлена як наймана працівниця. Що краще. Який термін потрібно відпрацювати щоб получити декретну відпуску і виплати. І хотіла дізнатись чи потрібно платити пенсійне для оформлення.

     Переглянути відповідь

    Олена ( 4 січень 2024)

    Доброго вечора хочу запитати яка сума буде нарахована декретних якщо я піду в декрет з центру зайнятості в кінці січня, а стала в центр зайнятості на початку грудня до грудня працювала офіційно, звільнилася за згодою двох сторін.

     Переглянути відповідь

    Наталія (13 листопад 2023)

    Я зараз перебуваю в відпустці по догляду за дитиною до 6 років , мала вийти 04.09.2023 але дитина часто хворіє, тому отримала довідку і продовжила відпустку, наразі, 15.01 вже буде лікарняний (йтиму в другий декрет) підкажіть чи буде виплачувати підприємство декретні, якщо воно на разі я так розумію, не сплачує страхові внески, а тільки зберігає місце??

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору