UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Онлайн консультація юриста
 3. Декрет / лікарняний

Декрет / лікарняний #111543

Питання від Ірина (14 серпень 2023):
Якщо я на даний момент є в декретній відпустці, і знову завагітніла на скільки часу потрібно переривати декрет і вийти на роботу щоб отримати виплати

Ответ юриста (17 серпень 2023) :

Доброго дня! Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами виплачується Фондом соціального страхування України. Для того, щоб її отримати, жінка повинна надати листок непрацездатності (зараз лікарняні в електронному вигляді) у зв’язку з вагітністю та пологами. Незалежно від того, працюєте ти чи ні, Ви зможете отримати ці виплати. Жінка, яка офіційно працює, отримує допомогу у розмірі 100% середньої заробітної плати за кошти ФСС (сума розрахована за весь період декретної відпустки). Право на державні виплати мають усі жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Якщо жінка працює, то отримує 100% від середньої заробітної плати за рахунок коштів ФСС за весь період декретної відпустки. Якщо не працює, то розмір декретних виплат також встановлений на рівні 25% прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць. Отже, розмір допомоги залежить від часу роботи, тому якщо Ви вийдете з відпустки по догляду за дитиною раніше строку як має починатися інша відпустка, розмір декретних буде більший. Свою відпустку по догляду за дитною до 3-х років можна переоформити на батька дитини або на бабусю/дідуся.

Декрет / лікарняний, інші питання

  Анастасія ( 8 квітень 2024)

  Доброго дня! Я являюсь ФОП і паралельно оформлена за сумісництвом на інший ФОП. Чи можу претендувати на виплату декретних по своєму ФОП і за сумісництвом? Якщо так, що для цього потрібно? Завчасно вдячна за відповідь!

   Переглянути відповідь

  Оля (25 березень 2024)

  Доброго дня ,рік назад оформлялась в декрет як ФОП і за рік сплачувала податки і знову завагітніла чі маю я за цією дитиною право на декретні як ФОП ?

   Переглянути відповідь

  Валентина (24 березень 2024)

  Работаю в данной компании с 2 октября 2023 года. В декретный отпуск должна уходить в середине сентября этого года. Оклад 6500 в месяц. На какую сумму декретных я могу расчитывать ? И влияет ли что я отработаю меньше года ?

   Переглянути відповідь

  Ганна ( 5 березень 2024)

  Я зараз вагітна і працюю поки що без оформлення. Чи потрібно мені якнайшвидше оформитись на роботі чи можна це зробити за 3 місяці до декрету? Чи впливає це на суму виплат?

   Переглянути відповідь

  Каріна (15 лютий 2024)

  ДОБРИЙ ДЕНЬ! Декрет планується у травні місяці,планують оформити з 1 квітня на мінімальну заробітну плату. Чи буде у такому випадку допомога при вагітності та у якому розмірі? Чи краще оформитись в березні?

   Переглянути відповідь

  Поліна ( 1 лютий 2024)

  Добрий день. Підкажіть будь ласка чи порушує бухгалтер терміни оплати лікарняного по вагітності та пологах,і що робити, якщо все ж таки порушив?! Ситуація така 29.12.2023 моїм лікарем був відкритий лікарняний по вагітності і пологах, за інформацією з пенсійного фонду 17.01.2024р ними були переведені кошти на оплату лікарняного і за їх же поясненням кошти я мала отримати у найближчу виплату зарплату або авансу. 31.01.2024р. усі працівники отримали заробітну плату, але мені кошти за лікарняний так і надійшли. Що робити у такій ситауції і куди звертатися?! Дякую

   Переглянути відповідь

  Софія (29 січень 2024)

  Добрий день! Я була переведена на вищу посаду, яка була декретна (в заяві на переведення так і писало, до часу як не вийде основний працівник), так доля склалася, що я теж з цієї посади пішла в декрет і зараз знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною до 3 років(дитині 9 місяців)..знаходячись в декреті я знову вагітна, і буду ставати на облік…підкажіть чи можу я розраховувати на виплати по ЛН до пологів і післяпологових (126 днів) якщо вийшла основний працівник (місяць як вийшла). Дякую

   Переглянути відповідь

  Софія (11 січень 2024)

  Доброго дня. Я працюю на неофіційній роботі, сказала що вагітна хочу піти на офіційну роботу, мені пропонує зараз директор, що він може мене оформити як Фоп, але не як наймана працівниця, підскажіть будь ласка як краще діяти оформлюватись, чи шукати роботу де буду оформлена як наймана працівниця. Що краще. Який термін потрібно відпрацювати щоб получити декретну відпуску і виплати. І хотіла дізнатись чи потрібно платити пенсійне для оформлення.

   Переглянути відповідь

  Олена ( 4 січень 2024)

  Доброго вечора хочу запитати яка сума буде нарахована декретних якщо я піду в декрет з центру зайнятості в кінці січня, а стала в центр зайнятості на початку грудня до грудня працювала офіційно, звільнилася за згодою двох сторін.

   Переглянути відповідь

  Наталія (13 листопад 2023)

  Я зараз перебуваю в відпустці по догляду за дитиною до 6 років , мала вийти 04.09.2023 але дитина часто хворіє, тому отримала довідку і продовжила відпустку, наразі, 15.01 вже буде лікарняний (йтиму в другий декрет) підкажіть чи буде виплачувати підприємство декретні, якщо воно на разі я так розумію, не сплачує страхові внески, а тільки зберігає місце??

   Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору