UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Декрет / лікарняний

Декрет / лікарняний #111606

Питання від Наталія (13 листопад 2023):
Я зараз перебуваю в відпустці по догляду за дитиною до 6 років , мала вийти 04.09.2023 але дитина часто хворіє, тому отримала довідку і продовжила відпустку, наразі, 15.01 вже буде лікарняний (йтиму в другий декрет) підкажіть чи буде виплачувати підприємство декретні, якщо воно на разі я так розумію, не сплачує страхові внески, а тільки зберігає місце??

Ответ юриста ( 3 грудень 2023) :

Доброго дня! Відпустку по вагітності та пологах надають відповідно до частини 1 статті 19 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі- Закон). Порядок її надання регулює стаття 17 Закону «Про відпустки». Пенсійний фонд України компенсує втрату заробітку (доходу) за період такої відпустки. За період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, який збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ч. 3 ст. 25 Закону про соцстрахування). Відповідно до вимог ст. 26 Закону допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому КМУ, і не залежить від страхового стажу. Коли застрахована особа протягом 12 місяців, які передували місяцю настання страхового випадку (видачі листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами), не мала заробітку з причини знаходження у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, середня заробітна плата обчислюється шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), встановленої на день настання страхового випадку, на середньомісячну кількість календарних днів (30,44). Також слід врахувати те, що у випадку, якщо застрахована особа у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за медичним висновком, не набула шестимісячного страхового стажу протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку, то відповідно до положення ч. 4 ст. 19 Закону, зазначена допомога не може бути більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку, а також для працівників, які працюють у страхувальника за основним місцем роботи, не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку. https://news.dtkt.ua/

Декрет / лікарняний, інші питання

    Анастасія ( 8 квітень 2024)

    Доброго дня! Я являюсь ФОП і паралельно оформлена за сумісництвом на інший ФОП. Чи можу претендувати на виплату декретних по своєму ФОП і за сумісництвом? Якщо так, що для цього потрібно? Завчасно вдячна за відповідь!

     Переглянути відповідь

    Оля (25 березень 2024)

    Доброго дня ,рік назад оформлялась в декрет як ФОП і за рік сплачувала податки і знову завагітніла чі маю я за цією дитиною право на декретні як ФОП ?

     Переглянути відповідь

    Валентина (24 березень 2024)

    Работаю в данной компании с 2 октября 2023 года. В декретный отпуск должна уходить в середине сентября этого года. Оклад 6500 в месяц. На какую сумму декретных я могу расчитывать ? И влияет ли что я отработаю меньше года ?

     Переглянути відповідь

    Ганна ( 5 березень 2024)

    Я зараз вагітна і працюю поки що без оформлення. Чи потрібно мені якнайшвидше оформитись на роботі чи можна це зробити за 3 місяці до декрету? Чи впливає це на суму виплат?

     Переглянути відповідь

    Каріна (15 лютий 2024)

    ДОБРИЙ ДЕНЬ! Декрет планується у травні місяці,планують оформити з 1 квітня на мінімальну заробітну плату. Чи буде у такому випадку допомога при вагітності та у якому розмірі? Чи краще оформитись в березні?

     Переглянути відповідь

    Поліна ( 1 лютий 2024)

    Добрий день. Підкажіть будь ласка чи порушує бухгалтер терміни оплати лікарняного по вагітності та пологах,і що робити, якщо все ж таки порушив?! Ситуація така 29.12.2023 моїм лікарем був відкритий лікарняний по вагітності і пологах, за інформацією з пенсійного фонду 17.01.2024р ними були переведені кошти на оплату лікарняного і за їх же поясненням кошти я мала отримати у найближчу виплату зарплату або авансу. 31.01.2024р. усі працівники отримали заробітну плату, але мені кошти за лікарняний так і надійшли. Що робити у такій ситауції і куди звертатися?! Дякую

     Переглянути відповідь

    Софія (29 січень 2024)

    Добрий день! Я була переведена на вищу посаду, яка була декретна (в заяві на переведення так і писало, до часу як не вийде основний працівник), так доля склалася, що я теж з цієї посади пішла в декрет і зараз знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною до 3 років(дитині 9 місяців)..знаходячись в декреті я знову вагітна, і буду ставати на облік…підкажіть чи можу я розраховувати на виплати по ЛН до пологів і післяпологових (126 днів) якщо вийшла основний працівник (місяць як вийшла). Дякую

     Переглянути відповідь

    Софія (11 січень 2024)

    Доброго дня. Я працюю на неофіційній роботі, сказала що вагітна хочу піти на офіційну роботу, мені пропонує зараз директор, що він може мене оформити як Фоп, але не як наймана працівниця, підскажіть будь ласка як краще діяти оформлюватись, чи шукати роботу де буду оформлена як наймана працівниця. Що краще. Який термін потрібно відпрацювати щоб получити декретну відпуску і виплати. І хотіла дізнатись чи потрібно платити пенсійне для оформлення.

     Переглянути відповідь

    Олена ( 4 січень 2024)

    Доброго вечора хочу запитати яка сума буде нарахована декретних якщо я піду в декрет з центру зайнятості в кінці січня, а стала в центр зайнятості на початку грудня до грудня працювала офіційно, звільнилася за згодою двох сторін.

     Переглянути відповідь

    Наталія (13 листопад 2023)

    Я зараз перебуваю в відпустці по догляду за дитиною до 6 років , мала вийти 04.09.2023 але дитина часто хворіє, тому отримала довідку і продовжила відпустку, наразі, 15.01 вже буде лікарняний (йтиму в другий декрет) підкажіть чи буде виплачувати підприємство декретні, якщо воно на разі я так розумію, не сплачує страхові внески, а тільки зберігає місце??

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору