- Робота в Україні
- →
- Онлайн консультація юриста
- →
- Інше
Інше #2694
Питання від Максим (23 жовтень 2009):
Здравствуйте!Я разведен с 2006 года.Имею дочку 5 лет.Она живет с матерью (бывшей женой).
При разводе алименты не офформлялись по обоюдному согласию. Старасю максимально помагать: покупаю одежду, оплачиваю сад, занятия, танцы -ежемесячно (бывают задержки в оптате 4-5дней). По возможности вожу на море-оздоровить. Я отец и от ребенка не отказываюсь, я ее очень люблю. Но в последнее время бывшая жена обвиняет меня в том, что несвоевременная олпата квитанций бросает пятно на репутацию семьи. Она стала передавать все чеки, затраченные на ребенка, наверное с намеком на возмещение. А последнем разговоре поставила ультиматум, что будет подавать на алименты.Я являюсь учредителем и одновременно директором фирмы.Но т.к. в деятельности обороты непостоянные, то з/п не начисляется и не выплачивается. Т.е. спарвка о доходах равна "0". Каким образом меня может "уколоть" бывшая жена?Может спустя некоторое время насчитать баслословные суммы, и обвинить в суде в том, что не оказывал никакой мат.помощи?Как я могу защититься Законом? Спасибо!
Ответ юриста () :
Вообще-то сайт для консультаций по вопросам трудового права.
Баснословные суммы насчитать не может, поскольку не сможет доказать, что предпринимала попытки получения с вас денег, но не получила. И это сегодня у вас заработок "0", а через меся будет 10000 - из них 25% суд может взыскать на ребенка. Может присудить и в твердой сумме, например, 1000-2000, как мать попросит. Лучше подсчитайте, сколько вы готовы в среднем тратить на ребенка, и скажите в суде, что в связи с переменчивым доходом готовы платить алименты, например, в сумме 777 грн.
Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів 1. При визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатнихчоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. 2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бутименшим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитинивідповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184цього Кодексу. Стаття 183. Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини 1. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка будестягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. 2. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, судвизначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їхутримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиноюповноліття. 3. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхтоз батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміруаліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієїрівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття. Стаття 184. Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі 1. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід,частину доходу одержує в натурі, а також за наявності іншихобставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника абоодержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовійсумі. 2. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовійсумі, підлягає індексації відповідно до закону. 3. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовійсумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другоюстатті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно дозакону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміромаліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитинивідповідного віку.Стаття 191. Час, з якого присуджуються аліменти на дитину 1. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дняпред'явлення позову. 2. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщопозивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодоодержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати узв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі судможе присудити аліменти за минулий час, але не більш як за трироки.
Інше, інші питання
Ярослава (18 листопад 2024)
Як порахувати юридичний стаж ?
Працювала секретарем судового засіданні та документознавцем. Чи можна це стаж враховувати? Дякую
Переглянути відповідь
Вікторія ( 7 листопад 2024)
Доброго дня, таке питання родич має группу 2 інвалідності з неврології отримав її в 2018 році, у 2023 році мсек продовжив дію групи до 2026 року. Скажіть будьласка, згідно з новим законом про мобілізацію він повинен заново проходити влк чи ні? Якщо в 2023 мсек продовжив группу до 2026? І скажіть система резерв +зависла і він не встиг оновити дані, що треба робити платити штраф 17000 і оновляти дані чи вже пізно і чи потрібна заново влк якщо мсек продовжив зимою 2023 до 2026
Переглянути відповідь
Віктор (24 жовтень 2024)
Я працюю в історико-культурному заповіднику. З 2015 р. після скорочення частини наукових посад було введено посаду фахівець без зазначення спеціалізації з відповідним добровільно-примусовим переведенням, не змінюючи функціоналу, змісту попередньої роботи, і,в тому ж самому науковому підрозділі. Оскільки в жодному нормативному документі галузі культури подібна спеціалізація не визначена, то наслідком стало не лише формальна дискваліфікація, а й позбавлення всіх соціальних за списком Кабміну (Постанова № 82 від 22.01.2005).
Чи існують на даний час механізми усунення створеної дискримінаційної ситуації ? І які існують для працівника загрози в подальшому, наприклад, при призначення пенсії?
Переглянути відповідь
Алла (18 вересень 2024)
Добрий день. Чи правомірно змушувати бути в укритті під час тривоги класного керівника зі своїми учнями та відповідати за них, якщо в цей час у його учнів за розкладом має бути урок, який веде вчитель-предметник? Хто має бути з дітьми класний керівник, чи вчитель, який за цей урок (хоч він і не відбувся через тривогу) отримає гроші/зарплату? Хто несе відповідалтеість за життя дітей під час тривоги в укритті, той читель у якого за розкладом урок, чи класний керівник, якого призначено наказом по школі?
Переглянути відповідь
Роман (17 вересень 2024)
Добрий день.
Маю проблему, у підрозділі на посаді "інженер з систем водогону" працює особа яка є засудженою, та позбавлена права обіймати певні посади, та виконувати організаційно-розпорядчі функції, чи відноситься посада "інженер з систем водогону", до таких які пов'язані з організаційно-розпорядчими функціями?
Дякую.
Переглянути відповідь
Віталія (15 вересень 2024)
Добрий вечір! Чи існує юридично встановлений порядок на розподіл класного керівництва між вчителями? Склалась така ситуація, що на паралелі набирають лише два перших класи (А, Б) , а вчителів-претендентів троє. Так як зараз вони є класними керівниками 4-х класів (А, Б та В). Як вирішити це питання ? Хто в першу чергу має взяти клас, а хто залишиться без класного керівництва ? Є якийсь закон?
Переглянути відповідь
Олександра (10 вересень 2024)
Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи можу я працювати спеціалістом у відділі освіти, якщо я ще працюю на 0.25 ставки(навантаження на рік 197 годин) викладачем у Уманському педагогічному університеті)?
Переглянути відповідь
Юлія (18 липень 2024)
Доброго дня! Маю диплом базову вищу освіту "бакалавр з менеджменту", чи відноситься цей рівень освіти до вищої? Та, чи маю право на тимчасове заміщення начальника відділу?
Переглянути відповідь
Євген (15 липень 2024)
Доброго дня!
Чи можна дізнатись у Вас посилання на КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ДОВІДНИК ПОСАД, ВИПУСК 8. М’ясна і молочна промисловість. Адже цікавить які кваліфікаційні вимоги до кандидата на посаду Оброблювач птиці.
Дякую
Переглянути відповідь
Вікторія (16 червень 2024)
Чи може директор школи забрати кілька годин у одного вчителя та віддати іншому?
Працюю вчителем зарубіжної літератури. Маю навантаження 23 години. На цій посаді я є єдиним і основним вчителем.Чи має право директор школи забрати у мене 5 годин та віддати педагогу- організатору( за посадою) без моєї письмової згоди?
Переглянути відповідь