Хтось скаже, що багатозадачність – це добре, і він постійно це практикує при написанні коду. Але наскільки вдалим є таке поєднання? Портал з пошуку роботи Jobs.ua має для вас відповідь на це питання.
Давайте одразу з’ясуємо, що багатозадачністю не можна вважати чисто фізичні дії, виконання яких доведене до автоматизму, у поєднанні з фізичною працею. Багатозадачність – це більше про утримування декількох контекстів у голові, коли доводиться «розпилятися» на декілька задач, і вирішування їх поетапно, ніби жонглювання кількома м’ячиками в повітрі.
Можливо, для когось багатозадачність в програмуванні дійсно стає порятунком. Але правда полягає в тому, що довго працювати так неможливо. Та ще й продуктивно при цьому. Як не крути, рівень концентрації знижується, падає продуктивність, бо з кожною годиною такої роботи все більше часу витрачається на те, щоб переключатися між завданнями.
Ну не те щоб шкодить, але й користі особливої не приносить. Багатозадачність добре використовувати в тих видах робіт, дії яких можна довести до певного автоматизму. Приміром, ви працюєте на заводі, виготовляєте якісь деталі. Так от, довівши певні дії до автоматизму, ви зможете без проблем «тасувати» кілька робочих задач за одиницю часу. Мозок такого робітника фактично відпочиває при цьому.
Але ж людина, яка зайнята розумовою працею, не зможе одночасно працювати, тобто напружувати мозок, і давати йому відпочивати. Тому для програмістів найкращим виходом із ситуації все ж назвемо поетапне виконання роботи.
Хочете дуже легко і в домашніх умовах протестувати свій рівень концентрації? Проведіть досить простий експеримент – за прийомом їжі не відволікайтеся на будь-які сторонні подразники. Тільки їжа і ви. Без музики, новин у фоновому режимі, перегляду фільмів, читання чи розглядання пейзажу за вікном. Тільки ви і процес поглинання, пережовування їжі.
Гадаєте, це легко? Вже через 1-2 хвилини ви зауважите, що ваш розум кудись «поплив» думками. Але якщо ви можете 5-10 хвилин їсти і тільки бути з їжею «наодинці», скажімо так – що ж, вітаємо, у вас чудовий рівень концентрації. Мабуть, ви і на роботі легко даєте раду будь-яким проблемам. Можливо, навіть в багатозадачному режимі.
Привчіть себе прибирати всі відволікаючі фактори на період роботи. Попрацюйте так 2-3 тижні, щоб закріпити звичку. Можливо, вам навіть сподобається працювати без:
Дотримуючись цих рекомендацій, можна навчитися в стан потоку і без багатозадачності продуктивно працювати. А для програмістів, які під час кодування повинні думати про багато речей одразу, тільки стан потоку дозволить кодити не тільки продуктивно, а й швидко.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?