Медичні працівники під час війни затребувані як на фронті, так і в тилу. З’ясуємо разом із Jobs.ua, які подробиці щодо призову лікарів на військову службу та чи можна медзакладам їх бронювати.
Підстави для бронювання для медиків аналогічні тим, що застосовуються до представників інших професій. Перерахуємо їх:
Але окрім цих загальних моментів, деякі категорії медпрацівників не підлягають призову:
Якщо жінка медик перебуває на військовому обліку, її можуть призвати на службу під час воєнного стану. Згідно з 11-ою статтею Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-ХІІ на військовий облік бажано стати жінкам-медикам, які:
Якщо детальніше ознайомитися із Переліком №711, виявимо, що медична спеціальність в ньому теж вказана. А це означає, що військовозобов’язаними є медсестри, та й інші медичні працівники теж.
Не забуваємо, що наразі скасована необхідність з 1-го жовтня всім жінкам вимушено ставати на військовий облік. Так, ми маємо на увазі лише жінок, професії та спеціалізація яких відповідають переліку спеціальностей, запропонованих Міноборони України. Але в цьому переліку вистачає споріднених спеціальностей, тому чимала частина жіноцтва, зрозуміло, були обурені таким рішенням Міністерства оборони. Отже, наразі пропонується зробити військовий облік жінок добровільним, але це не торкнеться медичної галузі. Тобто жінкам-медикам, швидше за все, в майбутньому таки доведеться в обов’язковому порядку ставати на військовий облік.
Так, працівників медзакладів можуть бронювати їхні роботодавці, і алгоритм бронювання наступний:
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.