Медичні працівники під час війни затребувані як на фронті, так і в тилу. З’ясуємо разом із Jobs.ua, які подробиці щодо призову лікарів на військову службу та чи можна медзакладам їх бронювати.
Підстави для бронювання для медиків аналогічні тим, що застосовуються до представників інших професій. Перерахуємо їх:
Але окрім цих загальних моментів, деякі категорії медпрацівників не підлягають призову:
Якщо жінка медик перебуває на військовому обліку, її можуть призвати на службу під час воєнного стану. Згідно з 11-ою статтею Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-ХІІ на військовий облік бажано стати жінкам-медикам, які:
Якщо детальніше ознайомитися із Переліком №711, виявимо, що медична спеціальність в ньому теж вказана. А це означає, що військовозобов’язаними є медсестри, та й інші медичні працівники теж.
Не забуваємо, що наразі скасована необхідність з 1-го жовтня всім жінкам вимушено ставати на військовий облік. Так, ми маємо на увазі лише жінок, професії та спеціалізація яких відповідають переліку спеціальностей, запропонованих Міноборони України. Але в цьому переліку вистачає споріднених спеціальностей, тому чимала частина жіноцтва, зрозуміло, були обурені таким рішенням Міністерства оборони. Отже, наразі пропонується зробити військовий облік жінок добровільним, але це не торкнеться медичної галузі. Тобто жінкам-медикам, швидше за все, в майбутньому таки доведеться в обов’язковому порядку ставати на військовий облік.
Так, працівників медзакладів можуть бронювати їхні роботодавці, і алгоритм бронювання наступний:
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.