UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Ринок праці України
  5. Чи можна бронювати лікарів від мобілізації?

Чи можна бронювати лікарів від мобілізації?

19.09.2022 446
Чи можна бронювати лікарів від мобілізації?

Чи можна бронювати лікарів від мобілізації?

19.09.2022     446

Медичні працівники під час війни затребувані як на фронті, так і в тилу. З’ясуємо разом із Jobs.ua, які подробиці щодо призову лікарів на військову службу та чи можна медзакладам їх бронювати.

Які підстави від звільнення медиків від призову?

Підстави для бронювання для медиків аналогічні тим, що застосовуються до представників інших професій. Перерахуємо їх:

  • За станом здоров’я,
  • За сімейними обставинами,
  • Якщо ця особа навчається або ж має також статус наукового (науково-педагогічного) працівника.

Але окрім цих загальних моментів, деякі категорії медпрацівників не підлягають призову:

  • Ті медики, які ввійшли до складу утворених згідно із законами України військових формувань та правоохоронних органів;
  • Ті медики, які не ввійшли до складу утворених згідно із законами України військових формувань та правоохоронних органів, – але які виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними згідно українських законів військовими формуваннями та правоохоронними органами.

Жінки-медики – як щодо них?

Якщо жінка медик перебуває на військовому обліку, її можуть призвати на службу під час воєнного стану. Згідно з 11-ою статтею Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-ХІІ на військовий облік бажано стати жінкам-медикам, які:

  • Мають диплом із спеціальністю, спорідненою із відповідною військово-обліковою спеціальністю, які зазначені в переліку таких професій, складене Міністерством оборони України;
  • Можуть проходити військову службу, не мають протипоказань за здоров’ям та мають відповідний вік.

Якщо детальніше ознайомитися із Переліком №711, виявимо, що медична спеціальність в ньому теж вказана. А це означає, що військовозобов’язаними є медсестри, та й інші медичні працівники теж.

Не забуваємо, що наразі скасована необхідність з 1-го жовтня всім жінкам вимушено ставати на військовий облік. Так, ми маємо на увазі лише жінок, професії та спеціалізація яких відповідають переліку спеціальностей, запропонованих Міноборони України. Але в цьому переліку вистачає споріднених спеціальностей, тому чимала частина жіноцтва, зрозуміло, були обурені таким рішенням Міністерства оборони. Отже, наразі пропонується зробити військовий облік жінок добровільним, але це не торкнеться медичної галузі. Тобто жінкам-медикам, швидше за все, в майбутньому таки доведеться в обов’язковому порядку ставати на військовий облік.

Алгоритм бронювання медиків

Так, працівників медзакладів можуть бронювати їхні роботодавці, і алгоритм бронювання наступний:

  • Адміністрації медичного закладу потрібно підготувати список військовозобов’язаних працівників, яких потрібно забронювати, і додати відповідні пояснення;
  • Далі список передають до держорганів, який відповідає за цей сектор діяльності;
  • Далі списки надходять до Мінекономіки, де списки узгоджуються з Міністерством оборони, після чого відстрочка може бути надана вказаним у заяві працівникам.

Читайте також

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.


Часто шукають

↑ Вгору