UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Навчання
  5. Чому люди кидають вивчення програмування на пів дорозі?

Чому люди кидають вивчення програмування на пів дорозі?

2.09.2022 303
Чому люди кидають вивчення програмування на пів дорозі?

Чому люди кидають вивчення програмування на пів дорозі?

2.09.2022     303

Зараз від окремих людей можна почути думку, що, мовляв, вивчати програмування не потрібно, бо дуже висока конкуренція. Безумовно, певний відсоток істини в цих словах є, але якщо ви непогано опанували одну з мов програмування та супутній набір технологій, та ще при цьому добре знаєте англійську – без роботи ви не залишитеся. А в цій статті разом із Jobs.ua пропонуємо розглянути, які найважливіші помилки роблять ті, хто прагне вивчати програмування, але з часом закидають цю справу на пів дорозі.

Вивчення англійської мови

Особливо важко доведеться людям, які в школі вивчали німецьку, або на англійську не звертали жодної уваги. В середовищі програмістів навіть є жартівлива відповідь на питання «яку мову програмування вчити насамперед?» І відповідь тут – англійську, звісно, яку ж іще? І дійсно, за яку б мову чи технологію ви не взялися, знання англійської мови стане великим, жирним плюсом. Ви розумітимете, що означають ті чи інші команди, директиви та протоколи; ви розумітимете значення всіх тих незрозумілих слів та термінів, з яких, власне, й складається будь-яка мова програмування.

Тому люди часто зупиняються на пів дорозі, бо до вивчення й так непростої теми – тобто програмування – доведеться всерйоз братися за свою англійську.

Терміни, слова, поняття – що вони всі означають?

Навіть якщо ми згадаємо щось найпростіше з середовища ІТ-розробки – приміром, верстку сайтів за допомогою найпростіших технологій HTML та CSS, які повинен знати кожен фронтенд-девелопер, та й не тільки він – навіть в таких нескладних технологіях початківець може запросто загубитися. Тут усе просто, бо початківця збивають з пантелику всі ці незрозумілі, на перший погляд, слова: теги та створення структури HTML-документа, флекс-конструкції та міксіни, а ще ж є перемінні, метатеги, сніпети та десятки, сотні інших незрозумілих слів.

Якщо початківець не має певної чіткої системи опанування мови програмування, він легко заплутається в усьому цьому, закине програмування і назавжди поставить собі «галочку», що це йому не під силу. Але це неправда – все це під силу навіть далекій від математики та програмування людини, але потрібно одразу усвідомити, що ви плануєте бігти марафон, а не спринт. Відтак доведеться грамотно розподіляти сили і розуміти, що доведеться наполегливо повчитися не 2-3 місяці, як обіцяють на курсах чи не всі підряд, а 6-12 місяців.

Лінощі та прокрастинація

Опанування програмування має одну особливість. В ідеалі потрібно займатися щодня, роблячи перерву 1-2 рази на тиждень, не менше. Але й не більше, адже перерва на тиждень-другий призведе до того, що ви забудете досить прості поняття та команди. І якщо постійно лінуватися та прокрастинувати, лінуватися писати код і заглиблюватися в нього – на жаль, далеко ви не просунетеся. Застрягнете на пів дорозі, та й по всьому. Тому важливо мати під рукою календар з виділеними для програмування годинами. І більше, більше практики. Не бійтеся, що напишете неправильний код. Це не проблема, адже код завжди можна переписати. Набагато гірший варіант – почати і не завершити, чи не так?

Читайте також


↑ Вгору