Ось і розпочався новий навчальний рік! У кожного з нас свої спогади про ту школу з партами й підручниками. А вона, як тоді, так і зараз лише сходинки до великого життя, де ми постійно чомусь вчимося. Давайте спробуємо і зараз влаштувати собі уроки й вивчити свої цікаві й найпотрібніші предмети. Разом з jobs.ua пропонуємо розглянути кілька варіантів.
З приходом осені природа поступово змінює кольори, все навколо стає жовто-червоним. У кожного з нас виникає бажання зробити хоч пару кадрів. Це нагода, щоб стати біль уважним і подружитися з камерою. Сьогодні камери в смартфонах – це революція у сприйнятті світу: жодна подорож чи зустріч не проходить без знімка.
За допомогою камери ми можемо навчитися дивитися на все, що нас оточує зацікавленим і ясним поглядом, помічаючи деталі, жести, міміку. Це можливість знайти для себе щось нове, можливість дивуватися й запросити друзів здивуватися разом. Для цього не треба бути генієм, можна навчитися вдивляючись в світ навколо себе.
Забудьте, що лише творчі люди можуть генерувати ідеї. Ви теж цьому можете навчитися. Осінь – це той час, коли ідеї можуть просто фонтанувати. Спробуйте щодня записувати по десять будь-яких ідей.
Для роботи, для бізнесу, для рідних, для книг, для друзів; що робити, якщо вас попросили змінити дизайн в офісі, як покращити годинник – що-небудь придумайте. Головне, ваш мозок повинен попотіти. Є бажання чомусь посправжньому навчитися? Починайте зараз же записувати ті ідеї, які на вашу думку нездійсненні, і поміркуйте, з чого можна розпочати, щоб їх здійснити. Можливо, за рік побудувати будинок для літніх людей.
Мета не в тому, щоб придумати хорошу ідею, а в тому, щоб поступово накопичити тисячі ідей. Змусити мозок працювати, перетворити його на потужний генератор ідей.
Осінь – це час, коли ми повертаємося додому після відпустки, подорожей, дачі, відходимо від всього літнього. І наведення порядку, створення затишку вкрай як необхідне, бо попереду хмурі холодні дні з дощами й вітром. Зробити квартиру чи будинок затишним не просто розставити речі, а бажано правильно їх організувати в інтер’єрі. Можна взяти, так би мовити підгледіти, кілька ідей у тих, хто професійно цим займається: власників готелів, дизайнерів, кухарів і можливо у вихователів дитячих садків. Нові рішення й трохи зусиль – і ваша оселя просто кликатиме після робочого дня всіх свої мешканців у приємний затишок.
За допомогою легкого перепланування будинок чи квартиру можна зробити більш світлою й просторішою. А квіти в інтер’єрі – це завжди безпрограшний варіант. Кілька корисних невибагливих рослин – і літо у вас вже на підвіконні. А коли ви досягнете майстерності в розсаджуванні рослин, зможете створити вдома справжній зимовий сад.
У дітей почався новий навчальний рік, а у багатьох дорослих – новий робочий сезон, який може знову затягнути у безпросвітні трудові дні й тижні. І тут, щоб не потонути, треба навчитися відсікати зайве. Справи починають нами керувати тоді, коли ми не хочемо чи не можемо їх контролювати. Багатьом, напевно, доводилося попадати в ситуацію, коли пропрацювавши більш ніж вісім годин, не піднімаючи голови, наприкінці дня не побачити жодних результатів своєї роботи. Ні що так не деморалізує, як постійна зайнятість й відсутність відповідних результатів праці.
Якщо вам це знайоме, потрібно терміново навчитися позбавлятися зайвих справ. Способів багато, почнемо з простішого – зі щоденника.
Проведіть велику чистку у своєму записнику. Видаліть всі справи, що втратили актуальність. Залиште тільки найважливіше – не більше 5-7 завдань на день. Не забудьте запланувати час на те, що дійсно важливо для вас: навчання, розвиток власної справи, особисте життя, спілкування з рідними та відпочинок.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».