– Не бывает разочарования в профессии, – считает Алексей Топоров, психолог, бизнес-тренер компании «Арсенал-Консалтинг». – Под этим чаще всего понимается низкая оплата труда, неинтересная деятельность, неблагоприятная для физического и душевного здоровья среда, нежелание человека работать в принципе.
Следовательно, неудовлетворенность профессией – это совсем не обязательно разочарование в самой профессии. Быть может, имея другие условия труда или иной характер деятельности, человеку и в голову бы не пришло менять специализацию. Иной раз работника к смене профессии подталкивает нежелание трудиться «по найму»: человек стремится открыть свое дело, фактически меняя весь образ жизни, и специальность в том числе. Можно ли посоветовать, как разобраться в истинных причинах «разочарования»?
– Все решается индивидуально, в каждом конкретном случае будут свои, отдельные предложения. Общих рекомендаций, одинаково подходящих всем, не может быть, – уверен Алексей Топоров. – Чаще всего говорят, что разочаровались в профессии, те люди, которые не очень представляют себе, чем бы они вообще хотели заниматься. Я полагаю, что простой сменой профессии тут ничего не решить.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?