Енергія людини - це унікальна величина, що змушує рухатись, відчувати бадьорість та готовність діяти. Однак на рівень нашої енергії впливає велика кількість компонентів деталей: фізичний, психологічний, моральний стан організму; сторонні обставини, що утворюють загальний настрій. Під час війни утримувати всі ці компоненти досить складно, коли емоційні гойдалки постійно розхитують ваш стан, призводячи до змін в поведінці та до виснаження. Що гірше, стрес має особливість накопичуватись та переростати в хронічні захворювання. Тому важливо під час війни знаходити в собі енергію та вміти відновлювати свої сили для життя та подальшої роботи.
Наші сили, енергія не нескінченні. Тому вимагають не тільки постійного наповнення, але й грамотного використання та економного витрачання. Через те, що прибрати стрес зі свого життя повністю ми не в змозі, необхідно шукати способи саморегуляції.
Бути зайнятим своєю справою, ділом
Ніщо так не заповнює наш день, як робота, робочі справи, хобі, особливо ті, що приносять дохід. Пряма залежність доходу й роботи тримає людину в бадьорому стані, адже примушує нести відповідальність за виконані обов’язки. Поглиблюйте якість вашої роботи при цьому, зосереджуйтесь на ній, і ви зможете відчувати себе потрібним, ефективним в цей непростий час, що, своєю чергою, приносить наснагу.
Тримати гігієну психологічного стану
В умовах війни досить важко контролювати власний психологічний стан: лунають сирени, новини сиплються з усіх каналів, знайомі телефонують, щоб дізнатися ваші справи та розповісти про свої. Однак навіть за таких обставин можна контролювати гігієну психологічного стану. Якщо помічаєте, що настрій погіршується, а стан пригнічується, то обмежте кількість за день читання новин до трьох, намагайтесь спілкуватися на нейтральні теми й уникати негативних. Якщо сьогодні ви не маєте бажання спілкуватися з друзями чи знайомими телефоном, то обмежте спілкування хоча б на кілька днів, щоб відновити власний ресурс. Стороніться й тем-табу для дискусій у колективі під час війни.
Навчіться делегувати
Якщо під час війни на вас навалилось більше обов’язків і роботи, навчіться делегувати частину напарнику чи тим, хто може допомогти вам з цим. До речі, в процесі можна навчити колегу чомусь новому, обмінятися досвідом, бути корисним у відповідь.
Турбуйтесь про себе
В цей непростий час не відкидайте турботу про себе. Не забувайте, що корисна смачна їжа може не тільки підняти ваш імунітет, а й покращити настрій. Якщо відчуваєте, що сьогодні ви не продуктивний, візьміть один день на відпочинок та розвантаження.
Допомагайте іншим
Допомога іншим, волонтерство також займає не тільки голову, а й особистий час, що відсторонює від зайвих думок, дає змогу відчути себе потрібним, працюючим на користь інших та країні в воєнний час.
Рухайтесь більше
Фізичні вправи, рух підтримують мозок і тіло у здоровому робочому стані. Не просто так кажуть, що спорт - це ліки для психіки. Лише фізичне навантаження дозволить м’язам розслабитись та зупинити надмірне вироблення кортизолу (гормон захисту від стресу). Саме тому існує думка про десять тисяч кроків, які слід проходити щодня, адже це фізична дія, яка допомагає нам впоратись з негативними емоціями.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.