UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Ринок праці України
  5. Держстат назвав основні причини безробіття серед українців, які мають вищу освіту

Держстат назвав основні причини безробіття серед українців, які мають вищу освіту

10.08.2020 415
Держстат назвав основні причини безробіття серед українців, які мають вищу освіту

Держстат назвав основні причини безробіття серед українців, які мають вищу освіту

10.08.2020     415

Станом на серпень кількість офіційно безробітних українців тримається на позначці 516 тис. осіб. Близько половини від півмільйона безробітних громадян України – люди з дипломом ВНЗ. Jobs.ua дізнавалися, чому в Україні найбільше безробітних серед людей, які здобули вищу освіту.

Такі цифри озвучив Державний центр зайнятості. Дивлячись на цю статистику, можна припуститися хибних висновків – мовляв, у нашій країні вища освіта не гарантує в подальшому отримання роботи. Але річ не в цьому. Річ у тому, що роботу можна знайти без проблем навіть у невеликому містечку в одній із депресивних областей України (напр., Тернопільська, Закарпатська), але зарплата буде на рівні мінімальної. А скільки зараз становить мінімальна зарплата? Трохи більше, ніж 4 тис. 700 гривень. І це без вирахування податків. З вирахуваннями – менше 4 тис. гривень. З такою зарплатою і не дивно, чому люди відмовляються від подібних вакансій, які їм пропонують у Держцентрах зайнятості. Натомість роботу з вищим заробітком не знаходять.

Людмила Черненко, очільниця відділу дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук України, розповіла про ще одну важливу проблему. Вона полягає в тому, що є люди, які справді здобували знання, які прагнули якнайкраще опанувати свою професію під час навчання. І їхній диплом справді підтверджує їхню кваліфікацію. Але на противагу таким людям є багато здобувачів вищої освіти, яких цікавить лише диплом. Навряд чи варто зупинятися докладно на темі корупції в українських вишах, завдяки якій дипломи отримують ті люди, які не мали б їх отримувати.

Людмила Черненко також зауважила, що існує цілий сегмент здобувачів дипломів, які не мають відповідних знань. Держслужбовиця висловила сподівання, що в подальшому відбудуться зміни в освітній сфері, і вища освіта з часом стане менш затребуваною. Вже зараз існує чимало шляхів отримати відповідні навички і кваліфікацію, не навчаючись при цьому у ВНЗ.

На її думку, вища освіта за всі роки незалежної України була тим важливим чинником, який знижував ризики бідності. Навіть якщо людина з вищою освітою не працювала і не працює за набутим фахом, вона має більше можливостей, щоб підзаробити. Це можна пояснити кращою здатністю до адаптації. Освічені люди краще реагують на зміни, їм легше зорієнтуватися в пошуку роботи. А таким фахівцям роботодавці охоче віддадуть перевагу.

Що стосується зростання безробіття, прогнози не надто оптимістичні. Детальніше можна прочитати тут. Наостанок хочеться додати, що голова Комітету економістів України Андрій Новак зауважив, що в разі нового сплеску захворювання на COVID-19 роботодавці знову відправлятимуть підлеглих у відпустку чи вимушено звільнятимуть. На думку експерта, рівень безробіття сильно залежатиме на місцях, адже в Україні запроваджено адаптивний карантин, який різниться в кожній окремо взятій області.

Читайте також

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 грудень, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


Часто шукають

↑ Вгору