UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Гороскоп професій
  5. Десять професій, які ми часто плутаємо

Десять професій, які ми часто плутаємо

30.11.2022 352
Десять професій, які ми часто плутаємо

Десять професій, які ми часто плутаємо

30.11.2022     352

В світі сучасних професій легко загубитися. Назви багатьох професій звучать однаково, але сфера їхніх обов’язків не одна й та сама. У цій публікації вашій увазі представлено десять професій, які ми схильні плутати між собою.

Професії бухгалтера і фінансиста – в чому різниця?

Бухгалтери займаються бухгалтерським і податковим обліком. Сфера їхніх обов’язків досить обширна. На їхніх плечах лежить сплата податків, відстеження змін в податковому законодавстві, відстеження руху коштів, нарахування заробітної плати працівникам підприємства, установи, компанії; робота з відповідною документацією та подання звітності в органи виконавчої влади тощо.

Ключова відмінність цієї професії від фінансиста – бухгалтер працює винятково за бухгалтерськими стандартами і має справу з фінансовими даними.

Завдання ж фінансиста полягає в тому, щоб керувати капіталом. Тобто головною сферою його діяльності є бізнес. Серед найважливіших обов’язків цієї професії назвемо: здійснювати операції з фінансами, нерухомістю, цінними паперами; аналізувати доходи і витрати ввіреної йому компанії, працювати з бюджетними планами (планування, контроль), аналізувати компанії конкурентів на ринку, щоб розробляти найкращу фінансову стратегію для своєї компанії, перевіряти ключові показники ефективності тощо.

Фінансист відрізняється від бухгалтера тим, що він планує майбутнє компанії, орієнтуючись на специфіку її роботи та ряд інших важливих факторів. Фінансист змушений іти на ризики, щоб збільшувати прибутки компанії, він також перебуває в постійному пошуку покращення ввіреного йому бізнесу.

UI-дизайнер – UX-дизайнер

Ці дві професії ще більше схожі між собою, ніж дві попередні. Якщо UI-дизайнер розробляє зовнішній вигляд інтерфейсу сайту, мобільного додатка чи комп’ютерної програми, то UX-дизайнер відповідає за зручність інтерфейсу для кінцевого користувача. За юзабіліті, як прийнято висловлюватися сучасною термінологією. Оскільки ці професії крокують пліч-о-пліч, останнім часом їхні обов’язки поєднує в собі UI/UX-дизайнер. Як-то кажуть, щоб два рази не вставати. І дійсно, навіщо ІТ-компаніям наймати двох працівників з досить схожими обов’язками, якщо можна найняти одного, і він повноцінно виконуватиме обов’язки як UI-дизайнера, так і UX-дизайнера?

Отже, обов’язки UI/UX-дизайнера такі:

  • Створювати привабливий для користувача візуал, який відповідає всім критеріям замовника;
  • Робити цей візуал не лише красивим, а й зручним для майбутніх користувачів;
  • Розумітися на потребах цільової аудиторії, щоб створювати максимально корисний і красивий продукт.

Психолог та психіатр – відчуваєте різницю?

Перш за все, психіатр – це лікар, в той час як психолог таким не являється. Його радше можна охарактеризувати як кваліфікованого спеціаліста в галузі психології. Звичайно, він теж повинен здобути вищу освіту, причому напрямки його діяльності можуть суттєво відрізнятися. Тобто кримінальний психолог, соціальний чи дитячий – не одне й те саме.

З’ясуємо професійні обов’язки психолога та психіатра. Психологи займаються діагностикою пацієнтів, проводять консультації та тренінги, надають психологічну реабілітацію людям з ПТСР, людям з проблемних сімей, які опинилися у важких життєвих обставинах. Психіатри теж займаються діагностикою пацієнтів та їхньою реабілітацією, але їхні пацієнти – люди з явно вираженими порушеннями психічних функцій. Також психіатри призначають медикаментозне лікування, здійснюють нагляд за пацієнтами в спеціальних медичних закладах.

До психіатра варто звертатися в наступних випадках:

  • Ви тривалий час потерпаєте від депресії чи безсоння;
  • Стали зауважувати за собою слухові чи зорові галюцинації, марення;
  • Відчуваєте сильний страх чи неспокій, у вас упродовж тривалого часу немає настрою чи бажання щось робити.

Говорячи про ці дві професії, варто згадати також про психотерапевта, якого теж часто плутають з психологом та психіатром. Психотерапевт спеціалізується на лікуванні психічних розладів психологічними методами, які схвалені міжнародними клінічними протоколами. Простіше кажучи, психотерапевт лікує словом або опосередковано, за допомогою різних психотерапевтичних методів: ігротерапія, гештальт-терапія тощо.

Психолог

Продакт-менеджер vs. проджект-менеджер – назвете відмінності?

Хоч ці професії звучать майже однаково на слух, але насправді вони мають не одну ключову відмінність. Приміром, продакт-менеджер не обов’язково повинен мати підлеглих, в той час як у проджект-менеджера завжди є команда, за роботу якої він, зрештою, відповідає. Продакт-менеджер несе відповідальність за конкретний продукт компанії чи стартапу. Його професійні обов’язки наступні – цей фахівець займається дослідженням потреб цільової аудиторії, намагається залучити нових клієнтів та утримати вже наявних, генерує нові ідеї, щоб продукт ставав усе кращим.

А ось обов’язки проджект-менеджера кардинально інші. Цей спеціаліст ставить задачі всім членам своєї команди, відстежує їхнє виконання; активно комунікує з командою, клієнтами чи замовниками; складає плани та будує графіки роботи чи ефективності команди, продумує бюджет проєкту і працює над звітністю; і, нарешті, стежить за раціональною витратою ресурсів під час виконання завдань. Всі його професійні обов’язки можна звести до наступного – побудова ефективного робочого процесу.

Коректор та редактор – хто за що відповідає?

Сфера обов’язків коректора полягає в наступному – зробити майбутню книгу ідеальною з точки зору граматики. Вичитати кожне слово, виправити кожну кому – це його першочергове завдання. Уважність та пильне око – найважливіші інструменти коректора, якщо можна так висловитися.

А ось редактор – це значно вищий, просунутіший рівень роботи з текстом. Бо якщо коректор займається лише технічним виправленням тексту, то обов’язки редактора значно ширші. Цей фахівець може виправляти не лише граматичні та пунктуаційні помилки, а й працювати над покращенням стилю, давати поради автору щодо сюжету, головних персонажів тощо. Професійний редактор легко бачить «діри в сюжеті», якщо говоримо про літературний твір. Найважливіше, що повинен вміти редактор, це робити з поганенького тексту хороший, а з хорошого – геніальний.

Якщо ж говорити про редакторів, то у великих видавництвах можуть працювати художні, технічні, літературні редактори. Найважливішим серед них усіх є головний редактор, який відповідає за кінцевий вигляд і якість продукції видавництва.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


Часто шукають

↑ Вгору