Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Ваше здоров'я
 5. Домашній карантин: як організувати свою роботу й життя

Домашній карантин: як організувати свою роботу й життя

24.03.2020 67
Домашній карантин: як організувати свою роботу й життя

Домашній карантин: як організувати свою роботу й життя

24.03.2020     67

Ми говоримо «коронавірус» – розуміємо «самоізоляція» і «віддалена робота»... Як би ми не ставилися до новин про загальносвітові напасті, перебування на карантині вже стало для багатьох новою реальністю (або ось-ось стане). Вимушене сидіння вдома може дратувати, а може дарувати прекрасні можливості. Все питання в тому, як подивитися на ситуацію і організувати своє життя в замкнутому просторі. Разом з jobs.ua розглянемо кілька варіантів.

Що допоможе вижити в чотирьох стінах?

У всіх свої обставини, діти різного віку і в різній кількості, ті чи інші особливості спілкування в родині. Але незапланований час вдома може як порадувати новими можливостями, так і вибити з колії. Як ми можемо допомогти собі самоорганізуватися і отримати задоволення?

Уповільнення

Опинившись удома, та ще внаслідок таких форс-мажорних обставин планетарного масштабу, можна сміливо позбуватися почуття провини за байдикування. Тим більше що дистанційна робота або фріланс – це не неробство, а іноді навіть великі навантаження, адже тепер колеги не витрачають час на дорогу.

Як зазначив один мій знайомий на другий день роботи в такому режимі: «Раніше ми всі збиралися в офісі, пили каву, поволі починали працювати ближче до одинадцятої. А тепер ще немає і десяти, а всі вже у ноутбуків в повній готовності».

Однак можливість вийти хоча б з транспортної гонки і сісти за роботу в піжамі і з бутербродом в руці – хіба це не задоволення?

Збереження режиму

Працюючи дистанційно, не засиджуйтеся до пізньої ночі за комп’ютером, «совине» зрушення у розпорядку дня не приносить користі ні здоров'ю, ні організації часу. Та й увесь інший світ все ж живе в звичному режимі. Висипатися – це прекрасно і корисно в усіх відношеннях, але час відходу до сну краще витримувати в більш-менш розумних звичних межах.

Фізична активність

Заняття йогою або звичайна розминка необхідні організму, особливо якщо сидіння вдома різко позбавляє його звичних навантажень. Звичайно для когось це буде даватися важко, оскілки потрібна хороша самоорганізація. В інтернеті можна знайти багато фітнес-програм на вибір.

Повернення до себе

Можливо в дитинстві ви мріяли малювати, знайшовся час для того, щоб здійснити цю мрію. Або завжди хотіли спробувати в'язати. А можливо, настав час перечитати улюблені книги юності, або ретельно перечитати профільну літературу й підвищити професійний рівень, підтягнути знання іноземної мови чи опанувати щось нове і цікаве для себе.

Якщо ситуація подарувала час, то нехай воно принесе радість і допоможе відпочити від постійної гонки, яка рано чи пізно напевно продовжиться.

Спілкування з сім'єю

Для тих батьків, яким доводилося вечорами на бігу перевіряти «домашку» і залишати спілкування з дітьми на вихідні, настав прекрасний час. Його можна використовувати для встановлення контакту з ними.

Домашня екотерапія

Ще можна назвати прості і приємні для багатьох заняття: метушню з тваринами, турботу за кімнатними рослинами і вирощуванням розсади. Пробиваються день за днем в горщику зелені паростки, вони можуть стати символом оновлення і стійкості для тих, хто особливо переживає і турбується через вимушений карантину. Життя триває, бруньки розпускаються, паростки пробивають собі шлях до світла.

Це лише невелика кількість ідей і вони не універсальні, комусь ближче одне, комусь інше. Можливо, цей список наштовхне вас на нові думки про те, як провести час домашнього карантину з максимально приємними емоціями.

Читайте також

 • Саморозвиток. Чому не треба працювати більше?31 березень, 2020

  Коли спалах коронавірусу піде на спад і скасують карантинні заходи, ми всі повернемося до звичайного життя, більшість з нас з головою зануряться в роботу (деякі й зараз так працюють). Оскільки ми живемо в такий час, коли всі прагнуть починати трудовий день раніше, закінчувати пізніше, використовувати для роботи будь-яку вільну хвилину. Навіть закінчивши роботу, дуже часто думками ми все ще працюємо.

 • Новий законопроект: карантинні норми податків та графіки робіт для українців30 березень, 2020

  У законопроекті зміни, які треба застосувати до наступних аспектів економіки України

 • Як зберегти ефективність працюючи віддалено30 березень, 2020

  Мрієте про віддалену роботу? Міркуєте, як було б здорово організувати особистий улюблений офіс, не виходячи з дому? Без сумніву, у цьому можна знайти масу переваг. Робота на відстані стає все більш популярною

 • Оптимізація робочого часу: як працювати краще за менший час30 березень, 2020

  Одним із секретів процвітання бізнесу (підприємництва) є використання прихованих потенціалів, наприклад, раціональний розподіл робочого часу та його оптимізація. Кожна компанія ставить собі за мету отримання максимального прибутку. У зв'язку з цим витрати на його досягнення напряму залежать від продуктивності праці співробітників

 • Пропозиції роботи, від яких потрібно відмовитись30 березень, 2020

  Пошук роботи — непростий процес, який вимагає багато сил, часу і ресурсів. Знайшовши цікаві вакансії, шукач найчастіше починає поспіхом розсилати резюме, а отримавши запрошення на зустріч, нерідко готовий співпрацювати практично на будь-яких умовах. Вірогідність такого фіналу збільшується пропорційно кількості тижнів зі статусом безробітного

Часто шукають:

↑ Вгору