Недостаток специалистов в сфере высоких технологий тормозит развитие немецкой экономики. Ситуацию усложняет высокая международная конкуренция - немецких специалистов все больше переманивают заграницу.
Как сообщает "Deutshe Welle", исследование, осуществленное по заказу Министерства экономики ФРГ, удостоверило, что 84% всех немцев, которые едут жить и работать заграницу - специалисты высокой квалификации: математики, информатики, врачи, специалисты по естественным наукам.
Немецкие члены правительства надеются, что, набравшись международного опыта, специалисты будут возвращаться, но на практике оказывается иначе. Поэтому правительство и старается привлечь "умные головы" из-за заграницы. При этом эксперты утверждают, что из-за высокой международной конкуренции покрыть дефицит специалистов за счет трудовой иммиграции не удастся, поэтому правительство задумалось над тем, как предотвратить отток немецкого профессионального потенциала.
Напомним, среди квалифицированных украинских кадров уезжают за границу преимущественно IT-специалисты, реже - топ-менеджеры (зачастую по контрактам в Россию).
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».