Стреси, війна, суцільний потік негативу звідусіль – як вистояти в нашому щоденному кошмарі й не втратити бажання працювати і розвиватися? Філософія есенціалізму вчить розумно фільтрувати наш фокус уваги. Про це й поговоримо в даній статті.
Американський журналіст, блогер, коуч і бізнес-консультант Ґреґ Маккеон написав книгу «Мистецтво визначати пріоритети». До речі, якщо захочете її почитати, книга перекладена українською і побачила світ у видавництві «Наш формат». В своїй книзі автор визначає філософію есенціалізму як мистецтво фокусування лише на найважливіших справах. Все другорядне, відповідно, ігнорується (або йому менше приділяється уваги).
Автор стверджує, що досягнути успіху буде дуже й дуже важко, якщо розпорошувати свої зусилля на другорядні завдання. Ніби й очевидний факт, але хіба більшість людей робить інакше?
По-перше, «перетрушуємо» свої щоденні справи. Не полінуйтеся виділити на це час і зробити прискіпливу ревізію щоденних занять. Щоразу, коли вам захочеться подивитися розважальне шоу в інтернеті чи поскролити стрічку новин, запитуйте себе, чи справді ці заняття допоможуть досягнути вам життєвої мети?
По-друге, запитуючи час від часу себе, що ви робите в цю мить і що плануєте робити далі, ви зможете навчитися виділяти справи важливі і другорядні. Привчайте себе, що це доведеться робити щодня. І не забуваємо, що відпочинок – це теж важливо. Не потрібно дорікати собі, що ви виділили собі пів години на відпочинок, а потім полишати його і кидатися до робочих завдань. Відпочинок – теж важлива частина філософії есенціалізму, адже без повноцінного відпочинку не буде й повноцінної роботи. І просування до своєї мети.
По-третє, зміна життєвих установок. Саме час нагадати собі, що відповідальність за своє життя не потрібно перекладати на когось. Тому нав’язливі думки на зразок «Я мушу», «Я все встигну», «Всі справи важать для мене» тощо замінюємо на наступні: «Ми самі обираємо, що робити», «Найважливіше для мене зараз – це… (і далі – список пріоритетних справ)».
По-четверте, вчимося відстоювати власні кордони. Це означає вчитися говорити «Ні» речам і людям, які нас не влаштовують. Що цікаво, за одне короткочасне «Ні» ми будемо відчувати дискомфорт кілька хвилин, не більше; а ось зайве «Так», сказане не тій людині, може призвести до досить тривалого дискомфорту. Погоджуєтесь?
Філософія есенціалізму передбачає, що варто щодня для важливих справ виділяти бодай декілька годин. Нехай буде так: щодня – чотири години для найважливіших справ. Звісно, вихідні не рахуємо, бо ми ж не роботи, відпочивати теж потрібно. Намагайтеся підлаштувати виконання важливих справ під ваші найпродуктивніші години. Перша чи друга половина дня – це вже вам вирішувати.
Ніби й нескладні поради, але вчитися їм іноді доводиться все життя. Портал Jobs.ua нагадує, що розтягувати цей процес на все життя не потрібно.
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.