Це фантастичне вміння – вміння миттю зосереджуватися на проблемі і знаходити можливі шляхи її рішення – не є аж таким фантастичним. Його можна так само розвинути, як вміння підтягуватися, приміром. До речі, під час підтягування, та й при виконання решти фізичних вправ, теж потрібно вміти концентруватися на тому, що ви робите. Розглянемо разом із Jobs.ua, чому це настільки важливо і як почати розвивати концентрацію.
Розвиваючи фокус і концентрацію, тобто миттю зосереджуватися на проблемі, яка вас турбує в даний момент, ви допоможете собі у всіх сферах життя. Не лише у вирішенні робочих справ, хоча у робочих справах, особливо коли гарячий період, потрібно вміти швидко концентруватися і тримати в голові навіть декілька завдань. Такі речі потребують вкрай осмисленого підходу до реальності, до аналізу інформації, яка поступає зовні, до слів і вчинків інших людей, щоб одразу ж, не гаючи зайвого часу, розпізнавати, з якими людьми маєте справу. Для чого це потрібно, це вміння? Щоб не гаяти власний безцінний час на людей, які з тієї чи іншої причини цього не заслуговують. Погоджуєтесь?
Вся сіль полягає в тому, щоб навчитися «перепрограмовувати» мозок на корисні завдання. І це можливо, хоча мозок опиратиметься перший час – бо це для нього незвично. Це для нього некомфортно, а мозок доволі швидко звикає до бездіяльності, якщо ним на повну не користуватися. Якщо його не розвивати. Мозок – вкрай енергозатратний орган, тому він чинить – зі свого боку – мудро.
Але нам така його «мудрість» не підходить, тому варто запам’ятати одну річ: почніть тренувати фокус і концентрацію прямо зараз, після прочитання цієї статті. І якщо ви займатиметеся щодня – без жодних відмазок і відмовок – повірте, досить швидко ви відчуєте, як ваш мозок «запрацював». Як ви стали думати швидше і ясніше, швидше вловлювати взаємозв’язки між речами, швидше приходити до правильного результату і т.д.
Такі чудеса можуть творити вміння фокусуватися і концентруватися. То чому б не навчитися цього вміння зараз, щоб завжди мати на ринку праці суттєву конкурентну перевагу?
Тим паче, це можна зробити самотужки. Як? Читайте далі.
В натовпі, в метро, в кав’ярні. В будь-якому людному місці. В парку, по вулиці в магазин і в магазині. Можна тренуватися так: одягаєте навушники, вмикаєте на половину потужності (більше не треба) улюблену музику, і в публічних місцях постійно тримаєте в голові думку, щоб не втрачати пильності. А раптом ззаду підбіжить собака, щоб з вами погратися, а ви злякаєтеся? Ви повинні бути готовими до таких моментів, знаючи, що в навушниках ви перестаєте чути довколишній шум.
Тільки ви зловили себе на думці, що відволіклися від уважного спостереження за вулицею, одразу ж ставите собі «мінус один» бал. І так – кожного разу. Запам’ятовуйте їх, і коли прийдете додому, запишіть число і поставте дату.
Робіть так кожного разу. З часом ви з подивом зауважите, що цих «мінусів» стало значно менше. Це може трапитися через десять днів, через місяць, або навіть більше. Неважливо, коли; забудьте про це, не концентруйтеся на цьому моменті. Концентруйтеся на описаному вище завданні. Це вже буде певний рівень володіння увагою і концентрацією.
LUMOSITY і ВІКІУМ – два чудових тренажери, які навчать вас концентрації, фокусу, вмінню приймати нестандартні рішення.
Також розвиватимуть швидкість реакції.
Вправи досить цікаві, а деякі можуть і взагалі – стати вашими улюбленими (гонки на боліді Формули-1 (на реакцію), паровозики (на вміння швидко мислити), чи визначення напрямку руху листочків (на уважність і концентрацію).
Виконуйте ці вправи щодня, відстежуйте прогрес, і результат вас через кілька місяців приємно здивує.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.