В одній з попередніх статей ми говорили за професію UI/UX-дизайнера, яка дозволяє ввійти в ІТ, не вміючи програмувати. Але якщо ви хочете стати програмістом, вам потрібно мати набір певних якостей, дещо відмінних від тих, якими володіє дизайнер. У цій статті разом із Jobs.ua з’ясуємо, які якості повинен мати кожен досвідчений програміст.
Розглянемо, які базові якості повинен володіти кожен, хто бажає стати програмістом.
Перше, на що звернемо увагу – вміння шукати та аналізувати інформацію. Також вам повинно подобатися кодування плюс бажання працювати. Якщо у вас не дуже що з любов’ю до кодування, що з любов’ю до праці – на жаль, далеко в програмуванні не заїдете.
Головний інструмент програміста – його мозок. Це означає, що у кожного тямущого програміста – хороша пам’ять, вміння концентруватися, розвинуте логічне мислення і бажання вивчати нові технології. Якщо ви зауважуєте за своєю дитиною всі ці якості – спробуйте вже з дитинства вводити її в програмування. Є спеціальні ІТ-курси для дітей, щоб діти вже змалку вчилися програмувати.
Код досвідченого програміста вирізняється простотою, функціональністю та елегантністю. Якщо девелопер не надто знайомий з тонкощами тієї чи іншої мови програмування, його код буде «важити» більше, а це означає, що сайт чи додаток буде вантажитися довше. Щоб писати оптимальний варіант коду, програміст має знаходити нестандартні, оригінальні та оптимальні рішення.
Але пошук оптимальних рішень не означає бути перфекціоністом і затрачати багато часу на ті завдання, які цього не потребують. У всьому потрібно шукати баланс, тому затятий перфекціонізм та досвідчений програміст – несумісні поняття.
Кожен досвідчений програміст повинен розвивати цю звичку. Тобто під час розробки програмного продукту він повинен дивитися на майбутній додаток чи сайт з боку користувача. Як зробити його найбільш зручним для майбутніх користувачів? Як змусити їх полюбити саме цей додаток чи відвідувати цей сайт з-поміж йому подібних? Такі питання штовхають програміста створювати зручну і зрозумілу для користувача програму. Чи сайт, якщо говоримо про front-end розробника.
У великому проєкті задіяно багато людей. З цими людьми програмісту, хоч-не-хоч, а доведеться комунікувати практично щодня. Тому скіл командного гравця багато важить, якщо хочете стати програмістом. Додамо сюди інші «софт скіли» – вміння слухати інших, уникати конфліктних ситуацій і вміння вирішувати їх мирно, якщо такі ситуації все ж виникнуть.
Окрім цього, досвідченого програміста не лякають складні виклики. Він вміє знаходити потрібну інформацію та аналізувати її, а постійне бажання розвиватися і дізнаватися нове підтримують його на цьому шляху.
І наостанок зауважимо ще декілька важливих якостей програміста:
Як бачимо, щоб стати програмістом, потрібно володіти певним набором якостей. Але всі ці якості можна розвинути, якщо бути наполегливими і щодня докладати зусиль.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.