В одній з попередніх статей ми говорили за професію UI/UX-дизайнера, яка дозволяє ввійти в ІТ, не вміючи програмувати. Але якщо ви хочете стати програмістом, вам потрібно мати набір певних якостей, дещо відмінних від тих, якими володіє дизайнер. У цій статті разом із Jobs.ua з’ясуємо, які якості повинен мати кожен досвідчений програміст.
Розглянемо, які базові якості повинен володіти кожен, хто бажає стати програмістом.
Перше, на що звернемо увагу – вміння шукати та аналізувати інформацію. Також вам повинно подобатися кодування плюс бажання працювати. Якщо у вас не дуже що з любов’ю до кодування, що з любов’ю до праці – на жаль, далеко в програмуванні не заїдете.
Головний інструмент програміста – його мозок. Це означає, що у кожного тямущого програміста – хороша пам’ять, вміння концентруватися, розвинуте логічне мислення і бажання вивчати нові технології. Якщо ви зауважуєте за своєю дитиною всі ці якості – спробуйте вже з дитинства вводити її в програмування. Є спеціальні ІТ-курси для дітей, щоб діти вже змалку вчилися програмувати.
Код досвідченого програміста вирізняється простотою, функціональністю та елегантністю. Якщо девелопер не надто знайомий з тонкощами тієї чи іншої мови програмування, його код буде «важити» більше, а це означає, що сайт чи додаток буде вантажитися довше. Щоб писати оптимальний варіант коду, програміст має знаходити нестандартні, оригінальні та оптимальні рішення.
Але пошук оптимальних рішень не означає бути перфекціоністом і затрачати багато часу на ті завдання, які цього не потребують. У всьому потрібно шукати баланс, тому затятий перфекціонізм та досвідчений програміст – несумісні поняття.
Кожен досвідчений програміст повинен розвивати цю звичку. Тобто під час розробки програмного продукту він повинен дивитися на майбутній додаток чи сайт з боку користувача. Як зробити його найбільш зручним для майбутніх користувачів? Як змусити їх полюбити саме цей додаток чи відвідувати цей сайт з-поміж йому подібних? Такі питання штовхають програміста створювати зручну і зрозумілу для користувача програму. Чи сайт, якщо говоримо про front-end розробника.
У великому проєкті задіяно багато людей. З цими людьми програмісту, хоч-не-хоч, а доведеться комунікувати практично щодня. Тому скіл командного гравця багато важить, якщо хочете стати програмістом. Додамо сюди інші «софт скіли» – вміння слухати інших, уникати конфліктних ситуацій і вміння вирішувати їх мирно, якщо такі ситуації все ж виникнуть.
Окрім цього, досвідченого програміста не лякають складні виклики. Він вміє знаходити потрібну інформацію та аналізувати її, а постійне бажання розвиватися і дізнаватися нове підтримують його на цьому шляху.
І наостанок зауважимо ще декілька важливих якостей програміста:
Як бачимо, щоб стати програмістом, потрібно володіти певним набором якостей. Але всі ці якості можна розвинути, якщо бути наполегливими і щодня докладати зусиль.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?