У період тривалого працевлаштування найкращим засобом для зняття стресу буде перегляд фільмів, тим чи іншим чином пов'язаних з темою пошуку роботи. Jobs.ua підготував для вас невеличку добірку з кращих фільмів. Ці фільми, кожен в так чи інакше, дають можливість подивитися на пошук роботи з іншого боку і розділити свої власні почуття й емоції разом з головними героями. Оскільки дорогу до омріяної роботи не скоротиш, і на своєму шляху ви можете зустріти перешкоди, перегляд цих фільмів допоможе не збитися з правильного шляху.
Історія про 72-річного пенсіонера, якому не сидиться вдома, і він влаштовується стажистом в інтернет-магазин модного одягу. Колектив компанії на чолі з начальником молоді, і спочатку між ними виникають розбіжності. Але незабаром колеги головного героя розуміють, що: «Досвід завжди в моді» («Experience never gets old») – фраза, що стала слоганом фільму.
Навіщо дивитися? Хоча б заради зоряного акторського дуету – Роберта Де Ніро та Енн Хеттеуей. Для кого фільм? Цей фільм для широкого кола глядачів: він сподобається, як старшому поколінню, так і молодому. А також підійде тим, хто проходить стажування.
Це біографічний фільм, заснований на мемуарах Кріса Гарднера, що розповідає історію батька-одинака, який прагне до щастя. Заради того, щоб у нього самого і його сина була щасливе життя, він погоджується на неоплачуване стажування в одній брокерській фірмі і робить все можливе й неможливе, щоб отримати місце штатного співробітника.
Навіщо дивитися? Це дуже мотивуючий фільм, який доводить просту прописну істину: якщо ти чогось сильно хочеш, то весь Всесвіт буде допомагати тобі домогтися цього. Для кого фільм? Для безстрашних мрійників, що підтверджує слоган фільму: «Нікому не дозволяй говорити, ніби ти чогось не можеш... У тебе є мрія – захищай її».
Історія про двох кращих друзів – Білле й Ніке, які працювали в продажах, але втратили роботу через те, що тепер весь світ комп'ютеризований. Вони починають шукати роботу й отримують стажування в компанії Google, але, дізнавшись, що тільки 5% всіх претендентів отримують роботу, Білл і Нік прикладають масу зусиль, щоб потрапити в цей відсоток щасливчиків.
Навіщо дивитися? Якщо ви любите дивитися комедії, то цей фільм знятий саме в цьому жанрі. Якщо мрієте працювати в компанії Google, то цей фільм те, що вам потрібно. Для кого фільм? Для тих, кого звільнили або скоротили; для тих, хто проходить або проходив стажування; для тих, хто шукає роботу.
У центрі сюжету – злодій Лу Блум з Лос-Анджелеса, який намагається знайти роботу, але не отримує навіть стажування. Побачивши, як знімальна група знімає наслідки автомобільної аварії, головний герой починає промишляти тим же й в підсумку, його записи купують новинні програми, а він сам будує запаморочливу кар'єру.
Для кого фільм? В першу чергу він буде цікавий тим, хто займається журналістикою, оскільки ця сфера діяльності – ключова у фільмі. Але також це фільм для тих, хто зневірився знайти роботу і для тих, хто мріє про просування по кар'єрних сходах.
У фільмі розповідається історія про молоду дівчину, яка мріє стати журналістом, але отримує лише посаду молодшої асистентки головного редактора модного журналу. Але саме цей досвід роботи на даній позиції виявляється для головної героїні безцінним – відразу у двох значеннях цього слова: неоціненним і той, що не має ніякої ціни.
Навіщо дивитися? Заради суперзіркового жіночого акторського ансамблю: Меріл Стріп, Енн Хетеуей і Емілі Блант. Для кого фільм? Головним чином фільм призначений для жіночої аудиторії (вік може варіюватися), а також для кар'єристок (як в хорошому, так і не в дуже хорошому значенні цього слова).
І на останок ще кілька фільмів не менш значущих і цікавих для перегляду: «Мені б у небо», «Іспит», «Роботодавець», «В компанії чоловіків», «Страх і трепет», «Ділова жінка».
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».