Процес відбору робочого персоналу важливе але досить індивідуальне питання, яке залежить в більшості від потреб компанії та работодавця. Тимпаче, результати будь-якої співбесіди залежать й від здобувача. Саме він має змогу покорити серце роботодавця завдяки своїм професійним та комунікативним здібностям. Але є окремі типи здобувачів, яких роботодавці уникають. Читайте статтю далі, щоб дізнатися, хто вони такі та чому їх не можна брати на роботу.
Найбільший недолік співбесіди в тому, що вона не дозволяє розкрити якомого найширше умінь та здібностей спеціаліста, ще меньше розкриває його як особистість. Менеджери з персоналу радять звертати увагу на наступні моменти при працевлаштуванні, які й будуть сигналізувати про некваліфікованого спеціаліста.
Роботодавці намагаються уникати тих спеціалістів, які зазначають в резюме часту зміну місця роботи. Навіть, якщо запрошують таких спеціалістів на співбесіду, то обов’язково запитують про причини частої зміни. Можливо перед вами саме той здобюувач, який таким чином намагається підвищіти собі коштовність на ринку праці. Таких здобувачів образливо називають «літунами» та частіше ігнорують їх резюме.
В процесі співбесіди роботодавці завжди задають психологічні та каверзні питання. Вони можуть стосуватися як неясностей в резюме, так і ситуативних питань. Наприклад, питання можуть стосуватися причин, за якими ви покинули місце роботи чи оцінку минулому роботодавцю. Не всі спеціалісти взмозі відповісти спокійно та свідомо на це питання, що символізує незрілість спеціаліста.
Ще однією ознакою некваліфікованого спеціаліста є відсутність питань на співбесіді. Часто таке трапляється з новачками у сфері поушуку роботи та молодими спеціалістами, які ще не визначились з основними питанням щодо свого майбутнього місця роботи, колективу та обов’язків.
Роботодавці також вважають ознакою некваліфікованого спеціаліста запит здобувача невиправдано високої заробітньої плати. Навіть, якщо ви вважаєте, що ви її заслуговуєте, вмійте її виправдати чи обгрунтувати.
Займаючись власним бізнесом, на певному етапі постають питання: розвивати особистий бренд чи ні? Давайте з’ясуємо це. І поговоримо заодно про таку важливу річ, як залучення команди для досягнення кращих результатів.
Вас приваблює виробництво фільмів, мрієте працювати в кіноіндустрії? Зверніть увагу на цікаві професії зі світу кіно.
Українські видавництва публікують чимало цікавих новинок в жанрі нонфікшн. Нещодавно ми писали про цікаві книги для представників творчої індустрії, а в цій добірці пропонуємо вашій увазі нонфікшн-новинки для менеджерів.
Читайте найважливіші поради для успішного старту в ролі керівника.
Що запитати в рекрутера на співбесіді, щоб справити хороше враження? Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує підготувати шпаргалку на важливу співбесіду.