Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Квантові технології – як вони змінять наш світ?

  Квантові технології – як вони змінять наш світ?

  9.01.2021 137
  Квантові технології – як вони змінять наш світ?

  Квантові технології – як вони змінять наш світ?

  9.01.2021     137

  Ми не уявляємо життя без сучасних комп’ютерів. Але поряд з безмежними можливостями ми спостерігаємо для себе чимало загроз у віртуальному світі. Наприклад, якими б захищеними не були наші паролі, їхній захист можна обійти; існує також ризик здійснити сумнівну транзакцію або перейти за небезпечним посиланням. Але технологічна революція не стоїть на місці, і рішення, як убезпечитися від загроз хакерських атак, є. І це рішення – квантові технології. Jobs.ua розповідає, чому ця новітня технологія настільки безпечна, і на які сфери життя найперше вплинуть квантові комп’ютери.

  Кілька слів про квантові технології

  Квантовий інтернет – це мережа, яка буде з’єднувати квантові комп’ютери та інші пристрої, які працюватимуть з технологією квантової передачі даних. Звичайно, ці рішення будуть реалізовані в майбутньому, але людство уже стоїть на порозі застосування принципів квантової механіки в області передачі інформації.

  Експерименти з квантової передачі даних успішно здійснені в Китаї та США. Щоправда, передавати інформацію за допомогою цієї технології можна поки що лише на певну відстань, але технологія постійно вдосконалюється.

  Чому квантові комп’ютери такі необхідні людству? Тому що вони працюватимуть в тисячі разів швидше, ніж наші звичайні ПК, та й втрутитися в процес передачі інформації третій стороні стане неможливо. А все тому, що в квантовій передачі даних використовується зовсім інший принцип кодування інформації.

  Як квантові технології змінять наше життя

  Уявіть світ, в якому вчені знайшли ліки від раку, а електромобіль достатньо зарядити один раз на рік. Уявіть світ, де літаки літатимуть швидше і будуть набагато довговічнішими, а смартфони з наших кишень перекочують у формат голограм на лінзах для очей. Фантастичне майбутнє, чи не так? І всі ці просунуті технології прийдуть в наші життя завдяки появі квантових комп’ютерів, які завдяки своїй неймовірній швидкодії зможуть проаналізувати величезну кількість речовин і їхніх властивостей. Це, в свою чергу, дозволить створити найефективніші і найбезпечніші матеріали.

  Впровадження квантових комп’ютерів суттєво вплине на багато сфер людської діяльності. Наприклад, медицина і фармацевтична галузь, яка переживатиме справжній бум, адже з’явиться багато ефективних ліків. Як це станеться? Річ у тому, що розробка нових лікарських препаратів включає такий важливий пункт, як дослідження просторової структури білкових з’єднань. Мова йде про так званий фолдінг білка, розрахунки якого складно провести на звичайному комп’ютері. А от квантовий комп’ютер дозволить здійснити найскладніші обчислення, що й відкриє шлях не лише для створення ефективних і універсальних вакцин, а й навіть дозволить зрозуміти механізм появи багатьох захворювань.

  Для сфери логістики квантові обчислення теж стануть справжнім спасінням. Стане можливим краще оптимізувати доставку товарів для отримання більшої економічної вигоди, та й заощадиться час доставки продукції. Виграють великі логістичні компанії, авіаперевізники.

  Звичайно, традиційні ПК не зникнуть з появою квантових комп’ютерів, але останні значно розширять можливості по моделюванню і вирішенню складних задач, з якими нашим сучасним комп’ютерам важко впоратися в зв’язку з обмеженою швидкістю здійснення обчислювальних операцій.

  Читайте також

  • Держава планує перевчити безробітних на програмістів21 січень, 2021

   Приємні новини для тих громадян, які перебувають на обліку в Державному центрі зайнятості. Як стало відомо Jobs.ua, безробітних українців Міністерство економіки в рамках експерименту вирішили навчати ІТ-спеціальностей.

  • Хороша робота – яка вона?20 січень, 2021

   Навіть найкраща робота може наскучити з часом. Але це цілком очікувано, бо навіть якщо їсти щодня свою улюблену страву, вона швидко набридне. Але одна річ, якщо ви просто втомилися від улюбленої роботи, і зовсім інша річ, якщо вона дійсно погана і не приносить ні матеріального, ні морального задоволення.

  • Успешная карьера: как не помешать самому себе19 січень, 2021

   Самонастрой – важный аспект «моральной составляющей» идущего к цели, человека

  • Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?19 січень, 2021

   Принаймні, у Верховній Раді на днях був зареєстрований відповідний законопроєкт. З проєктом Закону під номером 4597 можна ознайомитися на офіційному вебпорталі Верховної Ради.

  • Рутина на роботі – чи може вона заважати кар’єрі?18 січень, 2021

   Коли ви бачите, що виконання робочих обов’язків вже не так захоплює, як раніше, або взагалі не захоплює, та й на додачу втомлює і дратує, це означає, що ви потрапили в рутину. Чи може вона заважати побудові кар’єрі? Так, може.

  ↑ Вгору