За способом виконання робочих завдань усіх працівників можна розділити на два типи. Перша група – численніша (приблизно 70% співробітників). Це люди з так званим лінійним типом продуктивності. Виконання робочих завдань у таких людей будується за одним дуже простим принципом: робота ділиться на багато маленьких частин і виконується поступово, крок за кроком.
На противагу їм є працівники, яких можна віднести до другої групи – це люди ривка. Начальники досить часто плутають таких людей з ледарями, які не вміють і не хочуть працювати. У випадку людей ривка – вони люблять і вміють працювати, тільки по-своєму. Наприклад, такий працівник може цілий день, здавалося б, нічого не робити, а потім за короткий час раптово видати рішення складної проблеми. Якби людина ривка виконувала цілий день одноманітну скучну роботу, навряд чи її осяяло б. Для осяяння потрібен простір в голові, який досягається шляхом байдикування. Але продуктивного байдикування, бо воно має конкретний кінцевий результат.
Але тут постає одна проблема. Як відрізнити людину ривка від нероби?
Люди ривка терпіти не можуть монотонну роботу. Перспектива сісти за стіл і поступово виконувати якусь роботу – для таких людей ідентична тортурам. А все тому, що їхнє мислення одразу націлене на результат, а не на поступове просування до цілі. Щоб вирішити складне завдання, людям ривка потрібно відволіктися на щось несуттєве, щоб запустилися ті процеси в підсвідомості, які й приведуть згодом до осяяння. Або інсайту, як зараз прийнято говорити.
Найкраще, що може зробити начальник для такого працівника – це поставити перед ним задачу і залишити в спокої. І чекати на рішення.
Людям ривкового типу не до душі велика кількість людей навколо. Справа в тому, що вся корпоративна культура більше заточена на лінійного типу працівників, адже їх більшість; це щось схоже до того, як лівшам незручно працювати з багатьма електроінструментами, адже вони розраховані на праворуких. Тому люди ривка почуваються неробами в товаристві людей лінійного типу, що й приносить їм певний дискомфорт.
Вважається, що ідеальний колектив для таких людей – це 2-3 працівника. Поруч з ними людина ривка не почуватиметься ізольованою від колективу, і концентрація залишиться на високому рівні.
Ще одна ознака людини ривка – після розв’язання складної проблеми до неї втрачається інтерес. А навіщо їй і далі приділяти час та увагу, якщо потрібна ідея вже прийшла в голову? Хоча це ще не кінець роботи, але людина ривка вважатиме, що свою справу вона зробила. Тому таким людям добре працювати в колективі, який складається з 2-3 людей: подальша реалізація переходить до його колег, людей лінійного типу.
І найважливіша ознака людей ривка – це наявність результату. Хтось впорається з поставленим завданням швидше, хтось – повільніше, але результат в будь-якому випадку буде. Що може порадити Jobs.ua роботодавцям? Якщо ви вважаєте, що у вашому колективі є подібний працівник, поставте йому завдання і спостерігайте за процесом звіддаля. Якщо перед вами дійсно людина ривка – результат не забариться.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.