UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Звільнення
  5. Майже рік сплачених пошуків

Майже рік сплачених пошуків

10.08.2019 385Автор: Олександр Мавлідінов
Майже рік сплачених пошуків

Майже рік сплачених пошуків

10.08.2019     385Автор: 

За інформацією Jobs.ua, журналісти одного з відомих українських видань новин, з’ясували наявність легального способу звільнившись з роботи, отримувати заробітну платню на протязі ще дев’яти місяців.

Аналізуючи збільшення числа добровільних звільнень українців зі своїх робочих місць, що регулярно припадає на літній період року, кореспонденти натикнулися на такий собі «лайфхак», який використовують наймані робітники, що часто змінюють місця роботи.

Як правило, добровільне звільнення працівника має два шляхи здійснення: за власним бажанням або за згодою сторін. І, якщо перший варіант обирають коли припускають можливе повернення до роботи у компанії, яку залишають, то «згода сторін» приваблює тим, що передбачає, майже миттєві виплати по безробіттю.

У той час, коли закон дає переваги для відновлення тим, хто звільнився за власним бажанням, почати отримувати допомогу, зареєструвавшись у центрі зайнятості, можна лише після тримісячного терміну тривалості безробіття.

Формат «за згодою сторін» допускає нарахування виплат з моменту поставання людини на облік у статусі безробітної, при цьому, ці виплати складають чималу частку від заробітної платні, яку отримувала людина.

Навіть наявність стажу роботи не більше двох років, передбачає максимальні виплати, що складуть 50% від останньої зарплати отримувача. Пропрацювавши до шести років, можна отримати 55% від зарплатні, до десяти років – 60%, а зі стажем більше цього – 70% від своїх вчорашніх здобутків.

Нарахована людині виплата, сплачується у повному обсязі на протязі перших трьох місяців безробіття. Наступні три місяці, людина буде отримувати 80% від нарахованої суми, після цього – 70%. Погодьтеся, що це непогана допомога людині, що має необхідність або просто бажання покинути роботу на певний час.

Цікаво й те, що ці виплати не є прямою допомогою від країни. Виплати складаються зі страхових виплат, які відчисляються з заробітних плат усіх офіційно працевлаштованих українців. Ті самі 22%, що відраховуються на користь «трьох фондів», один з котрих – фонд допомоги по безробіттю.

Узяв за приклад середню зарплатню у столиці країни, яка за різними показниками складає близько 13 000 гривень, дослідники вирахували, що за такою схемою, звільнений за згодою сторін робітник, тільки перші місяці отримує по 7 1000 грн. Потім, виплати знизяться до 5 700 гривень на місяць та досягнуть найменшого свого показника у 5 000 гривень. Вважається, що такого періоду достатньо, щоб людина відшукала собі роботу.

Також важливим, дослідники вважають не забувати перевірити, чи виплатили вам гроші за увесь невикористаний вами офіційний відпочинок, що відповідає вашій посаді. Як правило, у більшості людей, встигає накопитися не так вже й мало невикористаних вихідних, а значить й суттєва сума компенсації.

Читайте також

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 лютий, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 лютий, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.


Часто шукають

↑ Вгору