Будь-який складний вид діяльності потребує довгого та наполегливого навчання. Цей складний для розуміння та розтягнений в часі процес можна суттєво скоротити, якщо навчитися запам’ятовувати великі обсяги інформації особливим чином. Наприклад, за допомогою мнемонічного методу тренування. Так ви суттєво прокачаєте свої навички запам’ятовування – які, в свою чергу, стануть вам корисними для опановування будь-якого складного виду розумової активності: програмування, англійської мови, проєктування складних архітектурних об’єктів (архітектор) і так далі.
Ви здивуєтеся, але цей метод запам’ятовування інформації придумали ще древні греки та римляни. А його ефективність довела група дослідників ще в 2017-му році, опублікувавши відповідну статтю в журналі Neuron.
В чому полягає основна ідея цього методу? Суть у тому, щоб створити в своїй голові так званий «палац пам’яті» (тут можна провести аналогію з «палацом розуму» із серіалу «Шерлок»). Одразу зауважимо, що доведеться впродовж кількох місяців щодня приділяти час мнемонічному методу запам’ятовування. Звісно, якщо хочете досягнути поставленої цілі.
Відчуваєте себе готовими до нового і захоплюючого для себе квесту? Тоді ідемо далі.
Щоб успішно навчитися цій техніці, не потрібні ментори чи наставники. Ви можете навчитися мнемонічному методу самостійно. По-перше, уявіть в думках, що ви ходите навколо певного місця. Саме це місце і є вашим «палацом пам’яті», звідси й назва. Сам «палац пам’яті» ви можете візуалізувати як завгодно – тут уже даємо простір своїй фантазії та уяві.
Далі ви так само подумки потрапляєте в цей прекрасний «палац», і уявляєте всередині нього різні двері, які ведуть у різні кабінети. Можливо, нагору, на другий поверх ведуть гарні сходи? Пройдіть по них і «розсортуйте» по кімнатах на 2-му поверсі певні слова, певну інформацію. Мнемонічний метод добрий також тим, що дозволяє непогано «прокачати» також її величність Уяву та не менш величне вміння Візуалізації. Ці важливі, без перебільшення, вміння ще не раз знадобляться вам у вирішенні робочих питань.
Мабуть, ви вже зрозуміли, яким буде ваш наступний крок: кожна кімната та кабінет – підписані, там ви «зберігаєте» певні слова, вислови, фундаментальні знання. Звичайно, за один «захід» розмістити усю необхідну інформацію вам не вдасться: це потрібно робити, як зазначалося вище, щодня (і впродовж кількох місяців). І для цього буде достатньо 20-30 хвилин щодня. Тобто – вивчили сьогодні щось нове? Чудово, «помістили» цю інформацію в певний кабінет чи кімнату. Або у шафу, чи в комод, чи на поличку – як забажаєте! Ще раз повторимося – жодних обмежень тут немає; ви самі встановлюєте чи прибираєте будь-які обмеження.
Так ви з часом навчитеся застосовувати мнемонічний метод навчання в будь-якій складній для себе діяльності. Хочете зробити свій процес мислення якіснішим, кращим? Портал з пошуку роботи Jobs.ua вам щиро цього бажає. Але наостанок ще раз зауважимо, що зусиль все ж доведеться докласти.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.