UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Навчання
  5. Мнемонічний метод тренування – вчимося запам’ятовувати великі обсяги інформації, коли вивчаємо щось нове

Мнемонічний метод тренування – вчимося запам’ятовувати великі обсяги інформації, коли вивчаємо щось нове

29.06.2022 460
Мнемонічний метод тренування – вчимося запам’ятовувати великі обсяги інформації, коли вивчаємо щось нове

Мнемонічний метод тренування – вчимося запам’ятовувати великі обсяги інформації, коли вивчаємо щось нове

29.06.2022     460

Будь-який складний вид діяльності потребує довгого та наполегливого навчання. Цей складний для розуміння та розтягнений в часі процес можна суттєво скоротити, якщо навчитися запам’ятовувати великі обсяги інформації особливим чином. Наприклад, за допомогою мнемонічного методу тренування. Так ви суттєво прокачаєте свої навички запам’ятовування – які, в свою чергу, стануть вам корисними для опановування будь-якого складного виду розумової активності: програмування, англійської мови, проєктування складних архітектурних об’єктів (архітектор) і так далі.

Мнемонічний метод тренування: його знали ще в античному світі

Ви здивуєтеся, але цей метод запам’ятовування інформації придумали ще древні греки та римляни. А його ефективність довела група дослідників ще в 2017-му році, опублікувавши відповідну статтю в журналі Neuron.

В чому полягає основна ідея цього методу? Суть у тому, щоб створити в своїй голові так званий «палац пам’яті» (тут можна провести аналогію з «палацом розуму» із серіалу «Шерлок»). Одразу зауважимо, що доведеться впродовж кількох місяців щодня приділяти час мнемонічному методу запам’ятовування. Звісно, якщо хочете досягнути поставленої цілі.

Відчуваєте себе готовими до нового і захоплюючого для себе квесту? Тоді ідемо далі.

«Палац пам’яті»: вчимося застосовувати цю техніку

Щоб успішно навчитися цій техніці, не потрібні ментори чи наставники. Ви можете навчитися мнемонічному методу самостійно. По-перше, уявіть в думках, що ви ходите навколо певного місця. Саме це місце і є вашим «палацом пам’яті», звідси й назва. Сам «палац пам’яті» ви можете візуалізувати як завгодно – тут уже даємо простір своїй фантазії та уяві.

Далі ви так само подумки потрапляєте в цей прекрасний «палац», і уявляєте всередині нього різні двері, які ведуть у різні кабінети. Можливо, нагору, на другий поверх ведуть гарні сходи? Пройдіть по них і «розсортуйте» по кімнатах на 2-му поверсі певні слова, певну інформацію. Мнемонічний метод добрий також тим, що дозволяє непогано «прокачати» також її величність Уяву та не менш величне вміння Візуалізації. Ці важливі, без перебільшення, вміння ще не раз знадобляться вам у вирішенні робочих питань.

Мабуть, ви вже зрозуміли, яким буде ваш наступний крок: кожна кімната та кабінет – підписані, там ви «зберігаєте» певні слова, вислови, фундаментальні знання. Звичайно, за один «захід» розмістити усю необхідну інформацію вам не вдасться: це потрібно робити, як зазначалося вище, щодня (і впродовж кількох місяців). І для цього буде достатньо 20-30 хвилин щодня. Тобто – вивчили сьогодні щось нове? Чудово, «помістили» цю інформацію в певний кабінет чи кімнату. Або у шафу, чи в комод, чи на поличку – як забажаєте! Ще раз повторимося – жодних обмежень тут немає; ви самі встановлюєте чи прибираєте будь-які обмеження.

Так ви з часом навчитеся застосовувати мнемонічний метод навчання в будь-якій складній для себе діяльності. Хочете зробити свій процес мислення якіснішим, кращим? Портал з пошуку роботи Jobs.ua вам щиро цього бажає. Але наостанок ще раз зауважимо, що зусиль все ж доведеться докласти.

Читайте також

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 серпень, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

↑ Вгору