Підбір співробітників в компанію - це завжди відповідальна та кропітка робота, особливо якщо мова заходить про найм вчорашніх студентів. Для роботодавців це відкриває додаткові можливості, як і труднощі. Справжнім викликом для роботодавця в такому випадку стає повна перевірка спеціаліста на професійну відповідність стосовно потреб та відкритій вакансії. І це цілком логічно, навіть молодий спеціаліст повинен мати потужну базу знань, щоб з чогось розпочати. Проте, щоб бути конкурентним на ринку праці, необхідно мати ще дещо. В сьогоднішній статі на Jobs.ua розбираємось, на що ще звертають увагу роботодавці при наймі вчорашніх студентів на роботу.
Чому вчорашній студент вигідний багатьом сучасним компаніям в якості нового співробітника? Цілком очікувана фінансова причина: такий спеціаліст дешевший на ринку праці. І це правда, адже молодий спеціаліст без досвіду роботу та практичних відпрацьованих навичок вартує менше. Не повірите, але багато компаній обирають для найму вчорашніх студентів, адже їх легше навчати ніж перевиховати старого спеціаліста. До того, молодий спеціаліст завжди має купу свіжих ідей, нестандартних поглядів і може таким чином привнести щось нове у вже стандартну випрацювану робочу модель.
Наявність внутрішньої енергії та мотивації
Безумовно, вчорашні студенти мають велику внутрішню енергію, бажання та мотивацію до роботи. Наймаючи молодого спеціаліста чи то вчорашнього студента, роботодавець має змогу вмотивувати інших працівників на продуктивність, створити продуктивну робочу атмосферу та влити молоду енергію в колектив.
Орієнтація в сучасних технологіях
Молодь росте разом з сучасними технологіями, тому не дивно, що більшість з них добре орієнтується і розбирається в сучасних технологіях. Сучасний світ змінюється щоденно, вчорашні студенти та молоді спеціалісти добре розбираються та орієнтуються в них. Це може бути на користь компанії підтримувати конкурентну перевагу в цьому питанні.
Творчість в розв’язанні задач
Вчорашні студенти та молоді спеціалісти - унікальні люди, що ще не пристосовані до стандартних рішень, вони можуть пробувати різні варіанти та різні підходи до вирішення завдань. Такі креативні нестандартні рішення чи ідеї можуть добре вплинути на деякі бізнес-процеси чи загалом вплинути на продуктивність компанії.
Вміння швидко навчатися
Одним із ключових навичок молодого спеціаліста, на який звертають увагу роботодавці, є здатність кандидата до навчання та засвоєння нових знань. Вчорашні студенти можуть не мати значний досвід роботи, але їх академічні досягнення та активність у навчанні можуть свідчити про їхню здатність швидко адаптуватися та засвоювати нову інформацію.
Комунікаційні та міжособистісні навички
Комунікативні навички важливі, мабуть, для будь-якої професії, і роботодавці звертають на них особливу увагу при наймі на роботу спеціалістів. Вміння ефективно спілкуватися з колегами, клієнтами та керівництвом є ключовими для успіху на робочому місці. Кандидати повинні також вміти працювати в команді та розв'язувати конфліктні ситуації. Вчорашні студенти можуть проявити себе з позитивної сторони, не соромитись, бути дружніми, допитливими в команді, чим привернути до себе увагу.
Стресостійкість та керування часом
Сучасний бізнес динамічним та швидкозмінним, тому роботодавці шукають кандидатів, які вміють ефективно працювати під тиском та керувати своїм часом. Здатність до стресостійкості допомагає вчорашнім студентам управляти різними завданнями й виконувати їх у відведений термін. А для багатьох спеціалістів це ще й можливість спробувати навчитися тайм менеджменту та навчитися виконувати свою роботу без кранчів.
Ініціативність, ідейність, варіація рішень
Роботодавці цінують кандидатів, які проявляють ініціативу та здатність приходити з творчими рішеннями. Вчорашні студенти, які можуть пропонувати інноваційні ідеї та бачити можливості там, де інші бачать тільки виклики - стають цінними спеціалістами для компанії.
Відповідність професійним цілям та цінностям компанії
Роботодавці також звертають увагу на те, наскільки кандидати відповідають цілям і цінностям компанії. Вчорашні студенти, які поділяють цінності та цілі компанії, більш схильні до плідної співпраці та розвитку в цьому колективі.
Досвід будь-якої роботи чи практика
Хоча вчорашні студенти можуть не мати значного досвіду роботи, будь-яка практика або стаж може бути цінним для роботодавців. Студенти, які виконали стажування або практику в сфері, пов'язаній з роботою, можуть мати перевагу перед іншими кандидатами. Не забудьте відмітити в резюме в якому закладі та коли ви проходили практику чи стажування, це також може вплинути на рішення роботодавця. Також цінним досвідом може стати проходження додаткових курсів іноземної мови, навичок суміжних спеціальностей тощо.
Сучасність та присутність в соцмережах
Задля розширення своїх можливостей роботодавці також можуть звертатися до соціальних мереж студентів, щоб отримати більше інформації про кандидатів. Огляд соціальних мереж кандидатів дозволяє роботодавцям більш детально оцінити їхні інтереси, хобі та ставлення до роботи.
Залучення вчорашніх студентів та молодих спеціалістів в компанію може стати для роботодавця хорошим рішенням та непоганим прибутком. Вчорашні студенти й справді можуть своєю присутністю привнести свіжі ідеї, енергію в команду. При наймі таких спеціалістів в команду звертайте увагу на їх бажання навчатися, розвиватися, враховуйте комунікабельність та вміння шукати рішення під різні ситуації. Обов’язково врахуйте й те, що сам роботодавець повинен дати змогу проявити себе молодому спеціалісту та продемонструвати свій потенціал та розвиток, а це значить, забезпечити правильні умови для росту та становлення в компанії.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?