UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Особисті якості на роботі
  5. Новачок, якого поважають: як отримати визнання на робочому місці, взагалі не маючи досвіду роботи

Новачок, якого поважають: як отримати визнання на робочому місці, взагалі не маючи досвіду роботи

2.04.2021 445Автор: Олександр Мавлідінов
Новачок, якого поважають: як отримати визнання на робочому місці, взагалі не маючи досвіду роботи

Новачок, якого поважають: як отримати визнання на робочому місці, взагалі не маючи досвіду роботи

2.04.2021     445Автор: 

Авторитет, зокрема професійний, про який ми вже розповідали, безумовно здійснює суттєвий позитивний вплив на кар’єру свого власника, але що робити людині-новачку, яка просто ще не може мати ані досвіду, ані відзнак власних знань з боку колег?

Кожен з нас, потрапляючи на геть нову, чи, навіть, першу роботу у своєму житті, мав пройти певний та розумний за часом термін «освоєння» та «бойового хрещення», можливо, часто відчуваючи незручність за таку цілком нормальну професійну незрілість, перебуваючи серед більш досвідчених колег або часто відволікаючи їх стандартними для новачків запитаннями.

До того ж, залежно від характерів колег та керівництва, їх відношення до вас, як до новачка, може підсвідомо зберігатися протягом довгого часу, певним чином блокуючи можливість отримати серйозні завдання, відповідальні проекти чи інші шанси проявити себе, водночас, набираючись практичного досвіду.

Щоб не залежати від зовнішніх обставин занадто сильно, скористайтеся рекомендаціями, які зібрані нижче. Побудував з їх допомогою свої відносини з керівництвом та колективом, людина не лише швидко стане «своєю», частиною команди, но й отримає визнання та повагу від оточуючих, завдяки наявності принципів та звичок, які можна напрацювати в собі.

Дотримування таких неписаних правил у поведінці та спілкування на роботі, також, продемонструє інші риси вашого характеру, які викликають в людей повагу та, до речі, мають бути в кожного кандидата на місце лідеру.

Тож, як себе поводити та які «властивості» тренувати в своєму характері, щоб проявити себе на роботі, з «кращого боку», незважаючи на повну відсутність професійного досвіду та навичок

Будьте чесним з собою та вмійте бачити коли буваєте неправими

Підсвідомий страх багатьох людей вибачитися, навіть, у тих ситуаціях, коли вони відверто не праві або просто визнати власну помилку чи неправоту думок, стає суттєвою перешкодою в налагоджуванні щирих та дружніх відносин з усіма, хто їх оточує. Підсвідомо проводячи хибну аналогію з програшом, людина в такі моменти сприймає необхідність публічного визнання власних помилок чимось, а кшталт приниження гідності та особи, та під впливом таких емоцій продовжує стояти на своєму та, навіть, загострювати ситуації, обертаючи її не на свою користь.

На жаль, навіть й один такий випадок може стати роковим та «навісити» на вас певний ярлик, «чорну мітку», яка стане на заваді не лише кар’єрі, а навіть, нормальному спілкуванні в колективі.

Розуміння людиною власної неправоти та знаходження сил в собі одразу вголос визнати те, що вона помилилася чи вчинила погано, одразу показує таку людину в очах оточення, як сильну та мудру (можливо й не за роками) особистість, а те що вона не боїться змінювати власну думку, сприяє справжній довірі та поваги до неї.

Ви це ви, собою й залишайтеся

Ще одна часта помилка, яку допускають новачки в усіх колективах – це намагання людини продемонструвати новим людям, які вперше її побачать, наявність таких рис характеру та принципів, які, насправді, людина не змогла реалізувати в собі.

В цьому випадку, вираз «Все таємне стає явним», гарантовано спрацьовує, іноді. Навіть, «без строку давнини», й колишнє «маленьке шахрайство» випливаючи назовні, руйнує авторитет та відносини з колегами.

Залишайтеся собою і, як людина, й не намагайтеся здаватися розумнішим на роботі. У випадках, коли насправді не знаєтесь на чомусь.

Не бійтеся одноосібної відповідальності

Перекладання провини на інших, можливо, навіть, в чомусь винних колег – хибний шлях, якщо за загальний результат роботи відповідаєте саме ви. Навпаки, погодження з тим, що допустилися помилки та демонструючи готовність одноосібно нести відповідальність за провал завдання, яке було доручене безпосередньо вам, додаватиме суттєвих «балів» до вашого рейтингу, як у колективі, так й в очах грамотного керівника.

поради новачкам

Плітки, чутки та наклепи: уникайте «слизьких» тем одразу

Навіть не беручи до уваги дивне бажання де-яких людей, привертати до себе увагу за допомогою розповсюдження інформації, яка є неперевіреною, приватною, перекручена чи надана двозначно, лише пасивна підтримка таких розмов, іноді, може суттєво зіпсувати вашу репутацію.

Сама проблема, полягає, навіть, не в наданні інформації, яка не є правдивою чи, а таке зухвале втручання у приватне життя сторонніх людей, обговорення їх та їх дій з третіми особами, тощо.

Навіть, із донесенням чуток, що стосуються робочого процесу, до керівництва, треба бути обережним, чітко розуміючи, яка інформація насправді термінова та є ризиковою чи важливою настільки, що її просто потрібно докласти. В інших випадках, можна швидко заслужити «славу сексота», до речі, й в очах того самого керівництва.

Реагуйте на оточуючих людей

Це не означає, що ви маєте виконувати прохання та забаганки колег, наражаючи власну гідність та власний об’єм робочих завдань, на небезпеку.

Але, намагання йти на зустріч, відгук на прохання про допомогу, щира увага до того, що каже співрозмовник – просто необхідні, якщо ви спілкуєтесь з людиною.

Байдужість, яку «погано сховали», може образити людину більше, аніж відверта відмова у проханні, завдяки наявності реальних важливих причин для неї.

Акуратність та обережність

Своєчасні приходи на роботу та здача роботи – нормальні та цілком обов’язкові робочі звички працівника. Проте, для новачків вони необхідні, як й елементарна порядність та чесність. Якщо, васзапідозрять у тому, що ви неналежним чином відноситеся до своєї роботи, висловлювань, до будь-чого, звернуть увагу на регулярні затримки та запізнення в усіх справах чи інших ситуаціях, довести те, що ви не така людина або вже виправились, вам буде доволі складно.

До речі, навіть, неохайність в одежі та гігієні, може суттєво стати на заваді успіху в вашому професійному житті. За таке відношення до себе, вас навряд чи звільнять, проте, точно назавжди викреслять зі списків тих, з ким ваші колеги та керівники бажатимуть спілкуватися та розвиватися.

Ну, а для того, щоб вищевказані рекомендації працювали максимально ефективно, завжди залишайтеся позитивно налаштованою людиною. Іноді, цього навіть вистачає для появи тієї самої поваги від оточення.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Вгору