Нещодавно портал з працевлаштування Jobs.ua пропонував з’ясувати, як швидко адаптуватися до нової роботи, якщо ви деякий час не працювали. А зараз давайте з’ясуємо, чи варто звертатися до роботодавця першим і проявляти ініціативу.
Наскільки потрібно проявляти ініціативу, якщо перебуваєте в пошуку роботи? Актуальність цього питання значно зросла останнім часом, тож важливо знати, коли подібна активність доречна, а коли – ні.
Якщо поцікавитися думкою HR-спеціалістів, дехто з них чесно зізнається, що їхня симпатія буде адресована кандидатам, які проявляють ініціативу. «У яких очі горять» – пам’ятаєте цей чудовий вислів? Якщо кандидат дійсно виявляє зацікавленість в компанії, у якій бажає працювати, це складно підробити. Особливо це стає помітним після репліки HR-спеціаліста, чи сам кандидат не має до нього запитань. Проявляючи на цьому етапі активність, кандидат без зайвих слів дає зрозуміти рекрутеру, що його дуже цікавить робота – і побудова кар’єри – саме в цій компанії. І навіть якщо такий кандидат чогось не знатиме, щось забуде від хвилювання, вибір ейчара може зупинитися саме на ньому.
Крім того, активність потрібно проявляти і під час розсилання резюме на релевантні вакансії, і після співбесіди, і навіть якщо відкритих вакансій у компанії немає. Розглянемо детальніше:
Але не забуваємо про те, що ставати набридливим і навіть сталкерити за компанією чи ейчаром – не ок. Проявити ініціативність і ввічливо нагадати про себе – це ок, а регулярно надокучати, телефонувати чи писати – зовсім ні. Такого кандидата радше занесуть в чорний список, аніж захочуть мати з ним справу.
Також не рекомендується проявляти надмірну активність, якщо вимоги у вакансії слабко корелюють з навичками, вказаними у резюме кандидата. Зрозуміло, що саме таку відповідь кандидат і отримає, якщо напише HR-спеціалісту і поцікавиться, чому його досі не запросили на співбесіду.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.