UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Переконання, які заважають досягнути успіху на роботі

Переконання, які заважають досягнути успіху на роботі

11.07.2022 228
Переконання, які заважають досягнути успіху на роботі

Переконання, які заважають досягнути успіху на роботі

11.07.2022     228

Здавалося б, усі люди різні. Це так, якщо говорити про зовнішність. Але наші звички, страхи та побоювання більшою мірою однакові. Безумовно, більшість відвідувачів порталу Jobs.ua відчували і проживали ті хибні переконання, про які ми розкажемо нижче. І які заважають досягнути успіху на будь-якій роботі.

Що ж це за переконання?

«У мене нічого не вийде»

Безліч наших комплексів, страхів та сумнівів ми звично проектуємо на роботу. Нам здається, що колеги – прудкіші та успішніші, що їм все вдається краще, а в нас так ніколи не вийде. Знайомо, чи не так? Виходить цікавий парадокс: навіть якщо ми впевнені у власному провалі, це ще не означає, що всі навколишні думають так само.

Як протидіяти цій хибній та шкідливій установці?

Щоразу, коли вас відвідає ця думка, женіть її чимдалі. Ця установка в більшості випадків просто зупиняє вас від наступних дій, не дає бодай спробувати. Нагадуйте, що наші суб’єктивні відчуття, наше сприйняття самих себе може бути сильно спотворене. Особливо, якщо ви з якихось причин відчуваєте комплекс неповноцінності. Тому оптимальний варіант – це змінити установку з «У мене нічого не вийде» на «Так, це трохи лячно та непросто, але я все ж спробую». Побачите, як усе зміниться.

«А що, як у мене все вийде?»

Парадоксально звучить, але ця думка може викликати ще більше стресу та невпевненості у своїх силах. І дійсно – якщо все вийде, і вийде навіть краще, ніж ви задумували… що тоді? Як давати потім раду усім тим викликам, які прийдуть разом з успіхом? Адже не будемо забувати, що з успіхом прийдуть інші докорінні зміни в житті. Доведеться змінити свій спосіб життя, змінити звички і спосіб мислення. У випадку провалу легше – ви себе пожаліли, посумували на самоті чи поплакалися близькій людині в жилетку, оце й усе. А в цьому випадку вже так не вийде.

Як протидіяти цій провальній установці?

По-перше, подумайте про ті прекрасні можливості, які відкриє перед вами дорога успіху. По-друге, замість думати «А що, якщо вийде, що тоді?..» краще думайте: «Звичайно, все вийде, адже я рухаюся до своєї мети. Адже це саме те, до чого я прагну. І я в жодному разі не залишуся один – мої друзі, мої колеги мені допоможуть».

Погодьтеся, такий варіант звучить в рази краще.

«А що про мене подумають інші?»

Частенько фіксуєте в себе цю думку? Переживаєте, що ставлення інших людей зміниться, якщо ви досягнете успіху на роботі? Як би дивно це не звучало, але страхи про невдачу в кар’єрі можуть лякати значно менше, ніж страх того, що від вас відвернуться інші люди.

Безперечно, нам важко жити без схвалення інших людей, адже такий тип поведінки зазвичай закладається з дитинства. Але чим раніше ви збагнете, що звітуватися ви повинні тільки перед собою, тим краще. Найважливішою думкою для вас завжди повинна бути думка «А що я сам/сама думаю про себе?». А вже потім – думка інших людей: коханих, друзів, оточення. Виробляйте власні моральні орієнтири і кодекс честі, тоді вам легше буде прийняти той факт, що хтось, можливо, і відвернеться від вас, коли ви досягнете успіху на роботі.

А це обов’язково трапиться, хочете ви цього чи ні.

Читайте також

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 серпень, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

↑ Вгору