UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Вибір навчального закладу
  5. Переваги навчання в провінційних вузах

Переваги навчання в провінційних вузах

31.07.2020 643
Переваги навчання в провінційних вузах

Переваги навчання в провінційних вузах

31.07.2020     643

Початок вступної кампанії… Перед багатьма випускниками постав вибір – навчатися в рідному місті чи їхати в один з обласних центрів, чи пробувати поступати в київські вузи? Насправді, кожен з цих варіантів має свої переваги. Які можна виділити переваги навчання в провінційному вузі? Jobs.ua спробували розібратися в цьому питанні.

Вартість навчання

І це вагома причина, щоб обрати для навчання провінційний виш. Звичайно, і тут є свої нюанси – постійні переїзди між містом проживання і містом навчання, але практика показує, що приїжджати додому кожних два тижні – це оптимальний варіант. А вихідні дні в місті, в якому навчаєшся, можна витратити на відпочинок і підготовку до нового навчального тижня.

Що стосується цін. Давайте для прикладу порівняємо вартість навчання в 2020 році на окремо взятих спеціальностях, приміром, в Тернопільському педагогічному університеті імені Володимира Гранюка і Кременецькій гуманітарно-педагогічній академії імені Тараса Шевченка (другий вуз розташовується в невеликому районному центрі на відстані 70 км від Тернополя).

Виберемо навмання кілька спеціальностей в першому і другому вузі, і порівняємо їх:

Бакалавр:

  • Середня освіта (Англійська мова та література) – 21 797 грн. за один рік в Тернополі і 18 550 грн. в Кременці;
  • Соціальна робота – 19 034 грн. в Тернополі і 18 550 грн. в Кременці;

Магістр:

  • Дошкільна освіта – 27 863 грн. в Тернополі і 24 780 грн. в Кременці;
  • Музичне мистецтво – 28 438 грн. в Тернополі і 24 780 грн. в Кременці.

Як бачимо, ціни дещо відрізняються, особливо при здобутті освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр». А ціни на навчання в київських вузах чи найбільших містах України будуть значно більшими. Звичайно, вартість навчання у відомому вузі себе виправдовує, але пристойну якість освіти можна отримати в провінційному вузі, бо хто хоче навчитися, той навчиться всюди.

Дешевше проживання

Знову ж таки, питання фінансів виходить на перший план. Плата за проживання в гуртожитку чи на квартирі в провінційних містечках – це невеликі суми в порівнянні з платою за житло в обласних центрах чи столиці. А заощаджені таким чином гроші можна витратити з більшою користю для себе – побувати влітку в інших країнах (і сподіваємося, що наступного року всі ми зможемо зробити це без проблем), пройти дорогі навчальні курси, які вартуватимуть того (приміром, курси з програмування), чи найняти професійного репетитора з англійської.

Менше місто – менше спокус

І це дійсно так. В маленькому місті значно легше зосередитися на навчанні, ніж в обласних чи столичних вузах. Спокус менше. Звичайно, бджола всюди знайде мед, але в невеликому містечку і справді відволікаючих факторів на порядок менше. Але це не означає, що навчання в провінційному вузі буде скучним та одноманітним. Звичайно, ні! Якщо брати за приклад вже згадану вище Кременецьку гуманітарно-педагогічну академію, в цьому вузі функціонує експериментальний студентський театр «Пілігрим», спортивні гуртки і мистецькі колективи (симфонічний оркестр – так, справжній симфонічний оркестр у провінційному вузі! – капела бандуристів і танцювальний гурток).

На світлині – старовинний архітектурний ансамбль колишнього єзуїтського колегіуму в місті Кременець (Тернопільська обл.), згодом – Волинського ліцею, в якому викладали видатні люди свого часу – батько Юліуша Словацького Евзебіуш Словацький і брат Адама Міцкевича – Олександр Міцкевич.

Нині в старовинній будівлі і справжній прикрасі міста розташовується один з корпусів КОГПА – Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, в якій, окрім ОКР "бакалавр", можна здобути ОКР «Магістр» і навіть поступити на навчання в аспірантуру чи докторантуру.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


Часто шукають

↑ Вгору