Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Ринок праці України
  5. Перспективи ринку праці після карантину: що чекає на українців після зняття всіх обмежень

  Перспективи ринку праці після карантину: що чекає на українців після зняття всіх обмежень

  19.05.2020 182
  Перспективи ринку праці після карантину: що чекає на українців після зняття всіх обмежень

  Перспективи ринку праці після карантину: що чекає на українців після зняття всіх обмежень

  19.05.2020     182

  Більш ніж два місяці збігло з початком введення карантину. Ця кризова весна поставила перед багатьма українцями важливі питання: що відбуватиметься з ринком праці найближчим часом? Як знайти достойну роботу після завершення карантину і зняття всіх обмежень? Адже багато людей, які повернулися з-за кордону, можливо, не повернуться на свої колишні місця роботи, а чимало співвітчизників всередині країни теж позбулися своїх робочих місць.

  Загальна ситуація на ринку праці в нових умовах

  Світова пандемія вплинула на всі сфери життя українців, і всерйоз зачепила одну з найболючіших для нашої країни тем – пошук достойної роботи з гідною зарплатою. Про не надто позитивні перспективи на ринку праці свідчить хоча б той факт, що на українських сайтах з працевлаштування і пошуку роботи значно зменшилась кількість вакансій. Але втішною можна вважати наступну інформацію – найменші проблеми спостерігаються в сфері попиту на спеціалістів із значним досвідом роботи (5 років і більше).

  Слід розуміти, що навіть після зняття карантинних обмежень певний час потерпатимуть туристична сфера і готельний бізнес, авіакомпанії та залізничне сполучення, а також сфера розваг та відпочинку. Експерти прогнозують, що відновлення економіки після спричиненої кризи буде тривалим – мінімум рік-півтора повертатимуться втрачені позиції.

  В кризових умовах зросла роль Державної служби зайнятості. Спростились умови подачі заяви на отримання статусу безробітного, яку тепер можна здійснити дистанційно. Збільшився мінімальний розмір допомоги (з 650 до 1000 грн.), а виплата здійснюється з першого дня набуття статусу, навіть для звільнених за власним бажанням.

  Компанії-лідери за кількістю вакансій

  Серед лідерів за кількістю поданих вакансій виділяються ті компанії, бізнес яких не закрився через карантин. Це продуктова і банківська сфери, а також логістичні компанії, які працюють в звичному режимі як і до початку карантину.

  Щоправда, багато з цих компаній втратили частину персоналу через транспортні обмеження, адже не всі їхні працівники в нових умовах отримали можливість вчасно добиратися на роботу. Що цікаво, в умовах загального зменшення пропозицій на ринку праці кількість заявлених вакансій від «Укрпошти» та «Нової пошти» залишилась практично без змін.

  При аналізі вакансій і їхніх вимог можемо побачити, що майже половина вакансій вимагає невеликий досвід роботи (від 1-го року). Поряд із цим, спостерігається чітка тенденція із зростанням вакансій, які потребують фахівців із значно більшим досвідом роботи. Підтверджується той факт, що в кризових ситуаціях компанії воліють наймати досвідченіших спеціалістів.

  Прогнози щодо перспективи ринку праці найближчим часом

  1. Вдосконалення форм дистанційної роботи.

  Багато відомих компаній в сфері інформаційних технологій – наприклад, Twitter чи Google, – вже перевели своїх працівників на дистанційну роботу. Twitter, приміром, дозволив своїм працівникам працювати дистанційно і після завершення карантину. Українські IT-компанії теж можуть перейняти досвід своїх іменитих колег, та й не тільки ІТ-компанії. Але якою б захмарною не видавалась перспектива працювати вдома, дистанційна робота все ж має свої плюси і мінуси: можливість перебувати щодня зі своєю сім’єю становить водночас і позитивний момент, і негативний, бо може погіршитись мотиваційна складова. Дистанційна робота вимагає посилення самодисципліни, оскільки для працівників-на-дому з’являється безліч відволікаючих факторів, яких вони були позбавлені в умовах роботи в офісі. Що ж, це додаткова можливість прокачати власну самодисципліну і силу волі.

  Дистанційна робота та навчання


  2. Збільшення попиту на дистанційне навчання.

  Разом із зростанням дистанційних форм роботи значно зросте запит на проходження працівниками різноманітних навчальних курсів, не виходячи з дому. Ті люди, які можуть запропонувати щось іншим, використовуючи засоби дистанційного навчання, отримали зараз нову можливість – розвиватися в цьому напрямку самим і розвивати інших. Репетитори іноземних мов, спеціалісти в найрізноманітніших галузях людської діяльності, художники та представники творчих професій отримали «друге дихання». Проведення онлайн-курсів в Zoom’і або навчальних стрімів на youtube може стати не лише додатковим, а й основним джерелом заробітку. Як бачимо, ситуація з карантином принесла не лише кризу на ринок праці, а й можливість отримати унікальний досвід.

  3. Важливість вибору майбутньої професії.

  При виборі професії вважайте, наскільки вона актуальна для майбутніх роботодавців. Якщо її затребуваність є достатньо низькою, скорочення в першу чергу торкнеться саме вас.

  4. Вибір на користь офіційної роботи.

  Втрата роботи із «зарплатою в конверті» показала, що краще обрати легальну роботу, навіть якщо вона приносить менший дохід, але зате гарантовано збереже робоче місце в разі виникнення непередбачуваної ситуації. Взагалі, світова пандемія і карантинні обмеження, які вона потягнула за собою, навчила одному важливому моменту – краще обирати офіційну роботу із можливістю отримання лікарняних, офіційної відпустки та інших гарантованих форм соціального захисту, ніж моментально втратити неофіційну роботу, хоч і більш оплачувану.

  5. Зростання ролі держави в сфері регулювання відносин «працівник-роботодавець».

  Роботодавці все частіше звертатимуться в Державну службу зайнятості, за підтримкою держави як щодо збереження робочих місць, так і створення нових.

  Jobs.ua наголошує: негативний досвід завжди відкриває для всіх нас нові можливості. Найважливіше в будь-якій ситуації – не втрачати віру в себе і шукати нові способи і шляхи для виходу з кризи. І тоді успіх не забариться, адже удача любить сміливих.

  Читайте також

  Часто шукають:

  ↑ Вгору