Тільки відбулась співбесіда із бажаним здобувачем чи пройшла низка співбесід із заявленими кандидатами. Що роботодавцю слід робити далі?
Як правило, на співбесіді роботодавець домовляється зі здобувачем щодо подальшого зв’язку. Найчастіше цей термін складає декілька днів для обдумування обох сторін зазначених умов чи виконання тестового завдання. Після чого обидві сторони повинні зв’язатися та погодитися на умови чи попрощатися. Отже, і роботодавець, і здобувач беруть тайм-аут щоб обміркувати пропозицію та прийняти остаточне рішення. Не дивлячись на це, роботодавець продовжує розглядати кандидатур, проте повинен зробити декілька заходів після самої співбесіди. Яких саме, давайте розглянемо більш детально.
Якщо співбесіда проходила в колі інших керівників, то перше, що необхідно зробити менеджеру з персоналу - зібрати учасників співбесіди на колективну нараду. Робити це краще за всього одразу після співбесіди із кандидатом, бо саме в цей час враження від ділової зустрічі найбільш живі. Щоб наради по результатах співбесіди проходили швидко та ефективно, можете скласти список потрібних навичок та компетенцій, якими повинен володіти ваш потенційний кандидат. На нараді вам буде достатньо звірити свою оцінку та обмінятись враженнями зі своїми колегами.
Обов’язково після наради зробіть записи в записничку по результатах співбесіди, поки ви можете зафіксувати: власні враження від співбесіди, питання, які чомусь були вам незрозумілими чи залишились нерозкритими, ваші особисті сумніви чи навпаки плюси цього кандидата, будь-яку іншу інформацію, яку на ваш погляд ви вважаєте важливою.
Також радимо зробити після співбесіди ще декілька важливих кроків, які допоможуть вам не тільки прийняти остаточне рішення щодо кандидата, але й перевірити сказане ним. Ви можете знайти в резюме назви минулих компаній та спробувати зв’язатися із роботодавцями чи керівниками, щоб поспілкуватися про кандидата на вакансію. Ще одним ефективним варіантом є перевірка соціальних мереж. Перегляньте, чим спеціаліст цікавиться, що постить, де буває, які фото публікує. Це допомагає зрозуміти краще людину, яку ви берете в якості робітника.
Хай вам пощастить у пошуку робочого персоналу!
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.