Тільки відбулась співбесіда із бажаним здобувачем чи пройшла низка співбесід із заявленими кандидатами. Що роботодавцю слід робити далі?
Як правило, на співбесіді роботодавець домовляється зі здобувачем щодо подальшого зв’язку. Найчастіше цей термін складає декілька днів для обдумування обох сторін зазначених умов чи виконання тестового завдання. Після чого обидві сторони повинні зв’язатися та погодитися на умови чи попрощатися. Отже, і роботодавець, і здобувач беруть тайм-аут щоб обміркувати пропозицію та прийняти остаточне рішення. Не дивлячись на це, роботодавець продовжує розглядати кандидатур, проте повинен зробити декілька заходів після самої співбесіди. Яких саме, давайте розглянемо більш детально.
Якщо співбесіда проходила в колі інших керівників, то перше, що необхідно зробити менеджеру з персоналу - зібрати учасників співбесіди на колективну нараду. Робити це краще за всього одразу після співбесіди із кандидатом, бо саме в цей час враження від ділової зустрічі найбільш живі. Щоб наради по результатах співбесіди проходили швидко та ефективно, можете скласти список потрібних навичок та компетенцій, якими повинен володіти ваш потенційний кандидат. На нараді вам буде достатньо звірити свою оцінку та обмінятись враженнями зі своїми колегами.
Обов’язково після наради зробіть записи в записничку по результатах співбесіди, поки ви можете зафіксувати: власні враження від співбесіди, питання, які чомусь були вам незрозумілими чи залишились нерозкритими, ваші особисті сумніви чи навпаки плюси цього кандидата, будь-яку іншу інформацію, яку на ваш погляд ви вважаєте важливою.
Також радимо зробити після співбесіди ще декілька важливих кроків, які допоможуть вам не тільки прийняти остаточне рішення щодо кандидата, але й перевірити сказане ним. Ви можете знайти в резюме назви минулих компаній та спробувати зв’язатися із роботодавцями чи керівниками, щоб поспілкуватися про кандидата на вакансію. Ще одним ефективним варіантом є перевірка соціальних мереж. Перегляньте, чим спеціаліст цікавиться, що постить, де буває, які фото публікує. Це допомагає зрозуміти краще людину, яку ви берете в якості робітника.
Хай вам пощастить у пошуку робочого персоналу!
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?