Стосунки з грошима закладаються ще в дитинстві. Якщо у вас проблеми із вмінням заощаджувати гроші чи їхньою постійною нестачею, коріння фінансових негараздів криються саме там. Так, ми не можемо повернутися в дитинство, але ми можемо змінити своє ставлення до грошей. Розглянемо разом з Jobs.ua типові помилки в поводженні з фінансами.
Якщо не поважаєш людину, стосунки з нею ніколи не складуться. Те ж саме можна сказати про гроші. Неповага до них – це шлях до постійних фінансових проблем. Не можна привабити гроші, не поважаючи їх. І це зовсім не означає почати «поклонятися золотому тільцю». В прагненні жити краще і заробляти більше грошей немає нічого поганого. Це як здорова любов до себе, а не нарцисична самозакоханість.
Як мислимо – так і живемо. Якщо забороняти щось собі в голові, це «щось» не прийде в наше життя. Думали коли-небудь, що не можете дозволити собі придбати ту чи іншу річ, бо бюджет не потягне це навантаження? На такі негативні думки марнується енергія. То чи не краще витратити її на позитивні думки на зразок: «Я можу собі це дозволити», «Я вартий/варта кращого», «Я зможу це зробити»? Правильний настрій – уже великий крок на шляху до успіху.
Буває, що бідним бути «безпечніше». Тому чимало людей постійно «прибідняються». Спостерігали подібну поведінку, чи не так? А чи не боїтеся ви у глибині душі, що покращення вашого фінансового становища може стати на перешкоді стосунків з рідними людьми чи друзями? Пора розпрощатися з цими страхами.
Важливо зрозуміти наступне: обмежуйте спілкування з людьми, які люблять «прибіднятися» і скаржитися на фінансові проблеми. Невдачі мають властивість заражати наше мислення, як віруси заражають наш організм. Як цьому протидіяти? Спілкуйтеся побільше з людьми, які вміють вибудовувати стосунки з грошима.
Погані стосунки з грошима багато хто засвоїв ще в дитинстві. Вірніше, подібне уявлення прищепили ті дорослі, які самі мали негативне уявлення про фінанси. А запрограмований на негатив мозок не дозволить досягти успіхів у фінансових справах. Всім відомий вислів «Не в грошах щастя». Ці слова позбавлені здорового глузду, в них закладена хибна логічна установка. Так, самі по собі гроші не є щастям, але вони відкривають шлях до фінансової свободи, вони наділяють нас можливістю вибору, дають відчуття безпеки і насолоди життям. І не варто думати, що якщо половина життя позаду, то вже й не варто щось змінювати і багатіти: в історії знайдеться чимало прикладів, коли люди досягали фантастичних успіхів в сорок чи в п’ятдесят років.
Буває так, що просто не вистачає фінансової грамотності, як навчитися заробляти більше. Тут допоможуть консультації з незалежним фінансовим радником, а також фінансова самоосвіта. Радимо почати прокачувати фінансовий інтелект з чудових книг авторства Роберта Кійосакі «Багатий тато, бідний тато» (яку високо оцінили Дональд Трамп та Опра Вінфрі), Бодо Шефера «Шлях до фінансової свободи» і Наполеона Гілла «Думай і багатій».
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?