Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Поради фрілансерам, як залишатися мотивованим

  Поради фрілансерам, як залишатися мотивованим

  13.07.2020 136
  Поради фрілансерам, як залишатися мотивованим

  Поради фрілансерам, як залишатися мотивованим

  13.07.2020     136

  Початок пандемії коронавірусу, який до невпізнання змінив сферу людських відносин і спілкування, зробив роботу фрілансера ще актуальнішою, ніж раніше. Але працювати вдома теж не так легко, як може видатися на перший погляд. Безліч відволікаючих факторів навколо – диван, телевізор та холодильник – та й сім’я вимагає чимало уваги. Як фрілансерам залишатися мотивованим на роботі, і встигати зробити все заплановане, і навіть більше? Разом з Jobs.ua спробуємо розібратися в цьому.

  У всіх без винятку країнах людей приваблює фріланс через його очевидні плюси: гнучкий графік роботи, відсутність начальника-наглядача над головою, можливість самому обирати проєкти і працювати з любого куточка світу. А ще – багато вільного часу, можливість творчого самовираження, відпустка коли захочеш а не коли начальник сказав, не потрібно відпрошуватися по нагальній справі та виконувати незрозумілі плани.

  Але й недоліки теж є, з яких виділимо нестабільний заробіток, постійний процес пошуку клієнтів, відсутність бонусів від замовників і брак «живого» спілкування. А якщо хочете влаштувати корпоратив, вам доведеться запросити друзів чи сусідів, або святкувати наодинці.

  Чим відрізняється робота в офісі і на себе? Лише стабільністю. Фрілансеру платять за проєкти, і він не завжди знає, скільки «набіжить» за місяць, але якщо ми візьмемо до уваги витрачений час за місяць і зароблені гроші, то як фрілансер ви однозначно заробите більше, адже співвідношення проведеного за роботою часу буде суттєво відрізнятися. І ми підійшли до важливого моменту: як залишатися мотивованим в процесі роботи, щоб не розпорошувати увагу і ментальні зусилля на що завгодно, але тільки не на виконання робочих завдань?

  1. 1. Вміння працювати швидко. Буває таке, що можуть підкинути проєкт, який «горить» по термінам виконання. Великий досвід роботи і набутих навичок дозволить вам впоратися з подібним завданням без особливих проблем;
  2. 2. Поставити собі ціль – виконувати всі завдання неодмінно якісно (не дивлячись на обсяг гонорару) – і надійно триматися цього принципу. Думка про те, що ви – справжній професіонал своєї справи, – надихатиме і мотивуватиме тоді, коли по якійсь причині вам буде важко концентруватися на роботі;
  3. 3. Вмійте планувати власний час. Плануйте свій день за допомогою старого доброго записника або спеціалізованих програм (наприклад, планувальники Trello чи Todoist), працюйте по 2-3 години, робіть перерву для чаю/кави чи пообідати, і ще 2-3 години посиленої концентрації на робочому проєкті;
  4. 4. Влаштовуйте маленькі перерви, щоб розім’ятися. Втомлені очі і згорблена постава за комп’ютером відбивають бажання працювати і знижують мотивацію;
  5. 5. Розвивайте такі корисні вміння, як багатозадачність і ментальний контроль. Ментальний контроль – щоб не дозволяти зайвим думкам відволікати вас від роботи, а багатозадачність – щоб вміти швидко переключитися на виконання іншого завдання, не знижуючи ефективність робочого процесу.

  Читайте також

  • Як розповісти про свої сильні та слабкі сторони31 липень, 2020

   До таких запитань потрібно бути готовим, як загалом, готовим й до будь-якого подальшого розвитку подій

  • Переваги навчання в провінційних вузах31 липень, 2020

   Початок вступної кампанії… Перед багатьма випускниками постав вибір – навчатися в рідному місті чи їхати в один з обласних центрів, чи пробувати поступати в київські вузи? Насправді, кожен з цих варіантів має свої переваги.

  • Не беруть на роботу: неочевидні причини31 липень, 2020

   У кожного з нас настає момент, коли потрібно шукати роботу. Буває, співбесіда проходить вдало, але пропозиція зайняти заповітну посаду не надходить. Чому? У кожної компанії є список причин, за якими співробітник гарантовано отримає відмову. Вони не завжди очевидні.

  • Що подивитися під час відпустки: п’ять шедеврів американської кінокласики30 липень, 2020

   Під час відпустки хочеться відпочити від роботи, порадувати себе подорожами, гарною книгою чи переглядом хороших фільмів. Не знаєте, що подивитися? Зверніть увагу на шедеври «золотої епохи» Голлівуду.

  • «Gap year»: що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу29 липень, 2020

   Не вступити до омріяного вузу – для когось ці слова прозвучать як вирок, як фатальна помилка, яку вже не виправити. Насправді все не так жахливо, як може видатися на перший погляд.

  ↑ Вгору