UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. На допомогу HR
  5. Поради HR-ам: екстрена допомога команді під час війни

Поради HR-ам: екстрена допомога команді під час війни

18.09.2022 323Автор: Лоліта Платошкіна
Поради HR-ам: екстрена допомога команді під час війни

Поради HR-ам: екстрена допомога команді під час війни

18.09.2022     323Автор: 

Навіть під час війни HR-менеджери залишаються безцінними спеціалістами в команді. До їх звичайних повсякденних обов’язків та вимог додались ще й такі, що відповідають сучасним потребам нашого воєнного часу. Вони вимагають підбору нових інструментів та методів допомоги персоналу в ці непрості часи. Екстрена допомога HR-менеджера команді під час війни, яка вона?

Гострі проблеми команди під час війни

Як нам відомо, український бізнес спіткала купа неочікуваних непростих проблем, що підштовхнули керівників до прийняття непростих рішень:

  • скорочення штату команди задля збереження ресурсів,
  • зняття надбавок, скасування премій, додаткових виплат,
  • зміна сфери діяльності відповідно потребам нашого часу,
  • навіть закриття бізнесу чи зміна локації.

Все це хоч і не надломило бойовий дух в цілому, однак дозволило команді зневіритись. HR-менеджери помітили в командах наступні нагальні проблеми:

  • зменшення фінансової мотивації через фактичне зменшення заробітної плати та збільшення обов’язків,
  • порушення дедлайнів через розфокусування уваги, що спричинено кількістю воєнної інформації, синдромом провини вцілілого,
  • повільна робота команди через неякісне налаштування дистанційної роботи,
  • прокрастинація співробітників через вигорання та велику кількість волонтерської чи додаткової роботи.

Як допомогти команді під час війни

Від початку війни керівники компаній взяли на себе відповідальність скоротити штат команди, зменшити заробітну плату і ресурси, щоб мати змогу закривати фінансові питання. Цілком логічно, що такі категоричні дії повісили на багатьох співробітниках, що утримались на робочих місцях додаткові обов’язки - без них нікуди. Дуже важливо на етапі розподілу обов’язків розділити їх таким чином, щоб команда могла закривати їх, вкладаючись в дедлайни. Не дозволяйте перевантаження одного спеціаліста за рахунок інших. Не забувайте, що особисті та корпоративні цінності діють й під час воєнного періоду. А це: кар’єрні амбіції, більший прибуток компанії, щасливі клієнти та збільшення їх кількості, найкраща компанія на ринку, закриття особистих фінансових питань чи прагнень тощо.

Завдання HR-менеджера відновити цей місток сподівань співробітник в краще майбутнє, пояснити, що воно пов’язане з поточними успіхами та стараннями.

Велика кількість воєнної інформації вибиває з колії, зменшує увагу кожного члена і команди в цілому в результаті спостерігаємо порушення дедлайнів, зменшення темпу роботи тощо. Введення системи тайм менеджменту здатна виправити цю проблему. Дотримуйтесь самі та привчіть команду витрачати робочий час з розумом та бути в цей період максимально ефективними.

Повільна робота команди може також відбуватися й через неякісне налаштування всіх дистанційних процесів. Періодично перевіряйте та перепитуйте команду на скільки робочі процеси, техніка та інструменти, програми налаштовані відповідно, не творять перешкод в роботі. Уточнюйте, що на їх погляд можна покращити.

Пам’ятайте, що тільки через спілкування можна виявити проблеми команди чи окремих членів. Дізнатися про перевтому, вигорання тощо допоможуть рольові квести, міти чи корпоративні неформальні зустрічі. Намагайтесь при зустрічах поспілкуватися з кожним членом команди та дізнатися, що їх може турбувати.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


Часто шукають

↑ Вгору