Перш ніж роботодавець і здобувач зустрічають один одного, обидва проходять досить складний процес рекрутингу та відбору. Безумовно на нього впливають внутрішні економічні, соціальні зміни. І події воєнного часу є безпосереднім прикладом такого впливу.
Ринок праці під час повномасштабної війни набув серйозних змін, які частково стали для українського бізнесу й проблемою. По-перше, це відтік кваліфікованих кадрів за кордон чи зміна їх фактичного місця перебування. По-друге, повний перехід на дистанційну форму роботи. По-третє, дестабілізація кількості попиту здобувачів та пропозицій роботодавців. По-четверте, подекуди вимушена зміна сфери діяльності чи перекваліфікація задля утримання на плаву бізнесу. Вже не кажучи, що багатьом компаніям довелось фізично змінити місце локації через активні бойові дії. Але попри це, українські компанії та підприємці демонструють високу працездатність та винахідливість навіть в кризовий час. А це значить, що, як і раніше, компанії потребують в кваліфікованих працівниках.
Особливості ринку праці в період воєнного часу дуже добре помітні саме рекрутерам та HR-ам, що стикаються з цим майже не кожен день. До них можна віднести:
Роботодавці вимогливіші до пошукачів, адже мають можливість вибирати найкращих та підбирають співробітників на довгий строк, з якими доведеться пройти ще різні життєві ситуації.
Заробітна плата в середньому знизилась, адже багатьом роботодавцям довелось урізати витрати на бюджет, преміальні тощо.
При підборі кадрів роботодавці намагаються скористатися нагодою кризової ситуації та пропонують вакансії за менші гроші.
Все частіше роботодавці пропонують здобувачам віддалену форму роботи, гнучкі умови праці, вільний графік роботи.
Відчуття стресу та нагнітання кризової ситуації не дають багатьом робітникам наразі вирішитись на зміну місця роботи та інших кар’єрних рухів.
Більша частина здобувачів відкрита для закордонних пропозицій в міжнародних компаніях. Вони розглядають різні варіанти, навіть з переїздом на місце фактичного перебування офісу компанії.
Для здобувача дуже важливим критерієм пошуку нового місця роботи стає довіра роботодавцю, адже на тлі складних часів дуже багато з’явилось шахраїв тощо. Вони прискіпливо відшуковують в інтернеті інформацію про компанію та перевіряють детально відгуки.
Для здобувача стала фактично переоцінка цінностей: більш важливий вільний час, який можна присвятити родині; важливість тайм менеджменту та почуття безпеки та комфорту.
Як здобувачі, так і роботодавці відчувають незручності та дискомфорт при пошуці нових співробітників в компанію. Перед ними стоїть декілька важливих завдань: вибрати найбільш кваліфікованого спеціаліста на ринку праці за короткий термін, домовитись з ним про найбюджетніший варіант заробітної плати, на який він згодиться.
Jobs.ua рекомендує роботодавцям дотримуватись наступних рекомендацій, щоб процес пошуку співробітників під час війни не затягувався надовго і приносив якомога менше незручностей:
Здобувачі так само як і роботодавці знаходяться в кризових умовах. До тих, хто від початку війни втратив роботу за цими причинами, додались ще й переселенці, які також зіштовхуються з певними труднощами пошуку хоч якогось місця роботи. Обов’язково дотримуйтесь наступних порад, щоб максимально спростити цей процес.
Працевлаштування та пошук нових співробітників в компанію непростий, а інколи довгий процес. Головне, не погоджуйтесь на альтернативи, якщо ви точно знаєте, який працівник чи компанія вам потрібні.
Тоді зло мало одне обличчя. Сьогодні — інше, але суть та сама: імперські амбіції, зневага до людського життя.
День памʼяті — це не лише про минуле. Це про вибір, який ми робимо сьогодні: стояти за свободу, за життя, за правду! Слава Україні! Героям Слава!
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.