UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. На роботі
  5. Працюємо з дому комфортно та ефективно

Працюємо з дому комфортно та ефективно

2.10.2020 301
Працюємо з дому комфортно та ефективно

Працюємо з дому комфортно та ефективно

2.10.2020     301

Коронавірусна пандемія змінила світ і вплинула на всі аспекти нашого життя; зараз це вже ні в кого не викликає сумнівів. І цілком закономірно, що багато людей вимушено «перебралися» з офісів у рідні домівки. І все було б добре, але робота з дому має ряд моментів, і не завжди позитивних. Як зробити так, щоб дома працювалося ефективніше і комфортніше? Розглянемо комплекс дієвих порад, дотримання яких значно спростить налаштування на робочий процес.

Не забуваємо про базові потреби

Працюючи з власної домівки, дуже легко розслабитися і забути про наші базові потреби. Наприклад, про комфортне робоче місце та, що дуже важливо, ергономічний стілець. Звикнувши працювати з дивану чи за кухонним столом, потім важко перелаштуватися на інший лад. Тож цю справу відкладати у довгий ящик не варто – тим паче, облаштування зручного робочого місця не забере багато часу і зусиль.

Інший важливий момент – наше тіло в домашніх умовах значно менше рухається. Вже не потрібно добиратися на роботу, відвідувати під час обідньої перерви кав’ярню чи виходити по робочих справах з офісу. А тіло потребує руху, тому цей момент варто врахувати. Зекономлений таким чином час можна витратити на прогулянку, легку пробіжку чи похід по магазинам.

Сонце і свіже повітря

Якщо цей процес запустити з самого початку, робота з дому може перетворитися в неприємну рутину. Щоб цього не сталося, знову ж таки – не треба забувати про свіже повітря і сонячне світло. Нестача цих важливих компонентів може обернутися негативними наслідками для здоров’я. Тим паче, дістаючи достатньо сонячного світла, наш організм отримує в результаті кращу стресостійкість і здоровий нічний сон.

Робочий день найкраще розпочинати прогулянкою, причому короткої прогулянки (15-20 хвилин) буде цілком достатньо. Робоче місце краще розташувати біля вікна, якщо є така можливість. І не забувати про свіже повітря протягом усього дня.

Плейлист для роботи

Людський організм має одну особливість: ми намагаємося уникнути роботи, яку дуже не хочеться виконувати. В офісі з цим питанням легше, адже, хоч не хоч, ми перебуваємо на робочому місці, і від виконання робочих завдань тут нікуди не дінешся. А вдома є куди подітися від роботи, бо відволікаючих факторів більш ніж достатньо. І виходить певний парадокс: ніби робоче місце тут, поруч із диваном чи ліжком, а приступаємо до роботи значно пізніше, ніж якби добиралися в офіс. То миття посуду забирає час, то прання, то прибирання, до якого можна було б і не приступати, і багато інших речей.

Як цього уникнути? Можна скористатися наступним дієвим способом. Створіть собі «Плейлист для роботи», в який ви помістите пісні, які мотивують вас на виконання робочих завдань. Нехай цей плейлист завжди відкриває одна й та сама пісня, щоб це спрацьовувало для вас, як сигнал до праці. Що цікаво, почувши десь згодом пісні з цього списку, вам автоматично захочеться попрацювати. Так влаштований наш мозок, нічого тут не вдієш.

Робота як ігровий режим

Ще один дієвий спосіб, як виконувати роботу із задоволенням – співвіднести її з грою. З виконанням квестів, можна і так сказати. Ми з дитинства навчалися багатьом речам в ігровому режимі, то чому б у дорослому житті не застосувати цей самий прийом? Наприклад, за виконання певного робочого завдання ви «нагороджуєте» себе чашкою кави чи чаю, запальним танцем перед монітором під улюблену пісню (а чому б і ні, власне?), і так далі. Варіантів нагороди можна придумати безліч.

Дослідник гри Браян Саттон-Сміт якось зауважив: «Антонімом гри є не робота, а депресія». Віддалена робота дає можливість знатно покреативити з робочим місцем, бо в офісі, можливо, ви соромилися приліпити до кактуса смішні накладні очі чи пити чай з велетенської чашки Lego. Пригадуєте фантастичний екшн Крістофера Нолана «Початок»? Герої фільму мали власні тотеми, щоб відрізняти ті моменти, коли вони знаходилися у сні і коли перебували у реальному житті. Пригадується тотем персонажа Леонардо Ді Капріо – маленька дзиґа. Можна «завести» собі подібну дзиґу, і для кращої концентрації перебирати її в руках чи запускати на столі. Ніби дрібничка, але такі речі реально працюють.

Зелень на робочому місці

Всі ми знаємо, що корисно тримати біля комп’ютера кактус. Але окрім кактусів є чимало рослин, які не потребують великої кількості сонячного світла, і комфортно почуватимуться навіть в затіненому середовищі. Присутність рослинки біля робочого місця не тільки радуватиме очі, а й теж, до речі, може послужити дієвим способом концентрації. Коли робота стопориться, можна «подоглядати» за рослинкою – підпушити землю чи попшикати водою на листя. Подібне медитативне заняття дозволить нашому розфокусованому мисленню наштовхнутися на вирішення проблеми (можливо, і не завжди, зате ваша рослина буде вам дуже вдячна).

Зелень


Як бачимо, існує багато дієвих способів, щоб працювати з дому комфортно та ефективно. І для цього зовсім не потрібно робити над собою якісь фантастичні над-зусилля: прості приємні речі, як-от прослуховування улюбленої музики, задоволення базових потреб організму, достатня кількість свіжого повітря і сонячного світла можуть творити справжні чудеса. А прищепивши собі хороші звички, їх буде важко позбутися. Як і доброго почуття гумору, бо гарний жарт теж може непогано налаштувати на виконання нудних і рутинних робочих завдань.

Читайте також

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 лютий, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 лютий, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.


Часто шукають

↑ Вгору