UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Ваше здоров'я
  5. Про ментальне здоров’я і деякі ліки для нього

Про ментальне здоров’я і деякі ліки для нього

13.07.2021 622
Про ментальне здоров’я і деякі ліки для нього

Про ментальне здоров’я і деякі ліки для нього

13.07.2021     622

Повна назва статті мала б звучати так: «Про ментальне здоров’я і деякі ліки для нашого розуму, вимученого шаленим темпом життя». І мова не про пігулки, а про ті цілющі моменти, які нам дарує саме життя.

Епоха інформації і доступу до неї – це прекрасно, але…

Але є одне «але». Раніше людям в певному сенсі жилося значно простіше, адже їхнім головам не потрібно було витримувати щодня шалений інформаційний тиск. А тепер, в наш просунутий вік – куди не поглянь! – на нас щодня суне лавина інформації. Негативні новини (та й не дуже негативні), дописи френдів у соцмережах, безліч подій, на які хочеться встигнути – всі ці речі не тільки перевантажують наш мозок, а й створюють емоційну напругу. А надмірна кількість негативних переживань напряму впливає на наше ментальне здоров’я. А ментальне здоров’я, в свою чергу, відіграє важливу роль в нашій щоденній працездатності. Тобто продуктивність нашої роботи напряму залежить від того, наскільки наш розум може витримувати щоденний стрес. Інноваційність і свіжість наших ідей теж напряму залежить від стану нашого здоров’я, погоджуєтеся? І мова не лише про фізичне здоров’я, а й про душевне, психічне, ментальне.

І оскільки шалений темп життя диктує постійний стрес, наш розум потребує перезавантаження. І відпочинку. І відчайдушно до нас кричить про це – і неприємними симптомами в тілі, і панічними атаками, і тривожними станами, і недосипанням та всіма іншими фізичними і душевними недугами – але шалений темп життя не дає навіть толком перевести подих. А ще й ця пандемія, яка перевернула життя з ніг на голову! А вчені і лікарі-вірусологи попереджають, що таких епідемій, можливо, ще страшніших, – ще буде і буде в нашому майбутньому. То як тут витримувати щодня, у всьому цьому божевіллі, та ще й ефективно працювати? Так і збожеволіти можна, чи захворіти на клінічну депресію. І багато людей не витримує, на жаль. Невтішна перспектива, еге ж?

Тож постає цілком закономірне питання: що робити? Як вберегти своє ментальне здоров’я від тотального руйнування? Як стишити шалений темп життя (а більше, власне, й не потрібно)?

Баланс, гармонія, рівновага

В такі життєві моменти, коли ви відчуваєте, що ментальне здоров’я дає збій, важливо чимшвидше привести себе в стан рівноваги, балансу, гармонії. Тут допоможуть деякі практики, і вони не такі складні, як можна собі уявити. І зовсім не потрібно вирушати на десятиденні ретріти чи відправлятися за порадою до лами десь у гірське селище в горах Тибету. Той, хто вирушає за відповідями, уже насправді має достатньо мужності, щоб зазирнути в себе і знайти відповідь на своє питання там. Але щоб знайти цю відповідь, потрібно привести себе в стан гармонії. Чи балансу. Чи рівноваги. Обирайте будь-яке слово, яке вам більше до вподоби, суть від цього не зміниться.

Отже, які практики потрібно застосовувати, щоб самого себе підналаштувати – без сторонньої допомоги і без фармакологічних препаратів?

Візьміть паузу

Спокій і тиша – ось що вам потрібно в найпершу чергу. Поміж шалених робочих ритмів знаходьте час для самого себе, щоб побути на самоті і прислухатися до себе, до своїх відчуттів. Щомісяця ви повинні знайти для себе бодай кілька днів, щоб побути наодинці. І літо – це найкраща пора, щоб вирушити у відпустку… та хоч на край світу! Куди можете, куди дозволяють вам ваші фінансові можливості – туди і вирушайте.

Тиша зцілює

Важливо зрозуміти ось який момент – всередині вас є всі потрібні ресурси для самозцілення. Наш організм продуманий до найменших дрібниць, і навіть в найскладніших життєвих ситуаціях не забувайте про одну просту річ: зверніться до самого себе. Прислухайтесь до своїх відчуттів. Що підказує вам ваш організм? Чи п’єте ви достатню кількість води? Чи, можливо, вам потрібно підкорегувати свій раціон, перейти на фрукти та овочі замість майонезів і солодощів, напханих емульгаторами, маргарином та іншими непотрібними і, що важливо, шкідливими для нашого організму речовинами? Ви знаєте, що вживання цитрусових щодня не тільки «підтягне» вашу шкіру на обличчі, а й суттєво зміцнить імунітет? А це так важливо в будь-які часи, не лише зараз.

Маючи сильний імунітет, ваш організм впорається з будь-яким вірусом. А які це стресові моменти в житті, коли банальна простуда вкладає в ліжко на кілька днів, чи не так? Робочі дедлайни «горять», нерви на межі… коротше, один суцільний стрес, з якого боку не поглянь. От скажіть – воно вам потрібно?

Тому всіма можливими способами зміцнюйте свій імунітет. Зараз – тобто влітку – чудово розпочати обливання холодною водою (автор цих рядків так і робить щодня, і ви теж так робіть). Загартовування укріплює не лише фізичне, а й ментальне здоров’я. А яка це насолода, коли після обливання холодною водою тіло мовби бринить енергією, а шкірою пробігає приємний холодок! Тільки заради цих приємних відчуттів варто почати обливання.

Безкоштовні задоволення і радощі життя

Свіже повітря, літній дощ, пахощі квітів, спів птахів у ранковому лісі чи на світанку, спостереження за нічним небом і мрії про далекі планети, шум дощу за вікном (і так далі, і тому подібне!) – це безкоштовні задоволення, які ми можемо отримати, не сплачуючи за це жодної гривні. Навчіться зауважувати ці та інші речі навколо себе. Не тільки зауважувати, а й насолоджуватися ними. Це непогано заспокоює розум, а, заспокоюючи свій розум від шалених робочих буднів, ми починаємо бачити правильні рішення, починаємо бачити вихід із ситуації. І мова не лише про робочі ситуації – а й про життя в цілому. І тоді з подивом – і з радістю теж! – виявляємо, що безвихідних ситуацій немає, поки ми живі і можемо діяти і приймати рішення. Зважені, мудрі рішення.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


Часто шукають

↑ Вгору