Майстер з ремонту плат ноутбуків – ця професія здатна захопити людину, яка любить техніку, розбирається в ній і своє захоплення хоче монетизувати. Майстер діагностує, ремонтує, дає корисні поради з експлуатації й має замовлення в будь-який час та пору року. Разом з Jobs.ua пропонуємо розглянути цю професію більш детально.
Спеціаліст даного профілю – це як правило технічний фахівець, який несе відповідальність за відновлення працездатності техніки. Діяльність малорухлива, проте майстер, забезпечений замовленнями, претендує на солідний дохід. Професія зацікавить тих, хто полюбляє й захоплюється схемотехнікою та електронікою.
Існує 2 види ремонту ноутбуків, розглянемо їх: модульний, що має на увазі заміну плати/ блоку; компонентний (апаратний), що дозволяє усунути несправність.
Майстер з компонентного ремонту плат ноутбуків виконує роботи, спрямовані на відновлення функцій техніки, але без серйозних матеріальних витрат з боку клієнта. Спочатку він проводить діагностику, адже в деяких випадках плата просто не підлягає ремонту: глибока корозія, фізична поломка і т. п. Якщо плата може бути відновлена, то майстер лагодить її, використовуючи термофен та необхідні інструменти.
Материнська плата дорогий і важливий елемент ноутбука, який перетворює набір комплектуючих в працюючу систему: об'єднання, підтримка зв'язку, безперебійне функціонування. Апаратне відновлення є одним з найскладніших в області комп'ютерної техніки. Майстер, який займається цією діяльністю, повинен мати гарну навчальну підготовку, великим досвідом і знання модельного ряду пристроїв. Адже плати різних ноутбуків не є взаємозамінними, вони вимагають індивідуального підходу.
Ця сфера діяльності доступна для випускників шкіл, коледжів, технікумів та інших освітніх установ. В рамках підвищення кваліфікації, розширення бази знань програми з ремонту плат ноутбуків проходять сервісні інженери. Навчання ведеться на курсах – їх найчастіше відкривають компанії, що займаються відновленням, реалізацією, післягарантійного обслуговування того чи іншого виду техніки.
Навчальний центр IT-Столиця (один з можливих варіантів навчання)
У центрі ведеться підготовка фахівців, які зможуть в перспективі виконувати модульний і апаратний ремонт ноутбуків. Доступні програми для новачків і профі, які висвітлюють особливості техніки різних виробників. Після закінчення курсів випускники можуть розглянути цікаві варіанти працевлаштування.
ПЛЮСИ
1. Великі перспективи для кар'єрного та професійного зростання.
2. Відносно швидке навчання.
3. Достатня кількість вакансій, адже хороших фахівців завжди не вистачає.
4. Гарантоване працевлаштування після проходження навчання.
5. Можливості для збільшення доходу шляхом отримання нових знань.
6. Плати ламаються постійно, тому майстер точно не залишиться без роботи.
МІНУСИ
1. Робота пов'язана з низькою фізичною активністю.
2. Клієнти після ремонту продовжують неправильно експлуатувати техніку. У разі поломки звинувачують майстра, після чого наполегливо вимагають виконати роботу повторно, але вже безкоштовно.
3. Конфліктні ситуації можуть спричинити за собою професійне вигорання, перевтому.
Досвідчені майстри можуть займатися підготовкою учнів, якщо вони вміють виконувати інші види ремонту, то без проблем знайдуть додаткові приватні замовлення. Основне місце роботи – сервісні центри та профільні компанії. Заробіток же на пряму залежить від досвіду й професійних знань та вмінь, а також від кількості замовлень, від регіону роботи, популярності сервісного центру.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.