UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Все про професії
  5. Професія сучасних майстрів

Професія сучасних майстрів

30.06.2020 1222
Професія сучасних майстрів

Професія сучасних майстрів

30.06.2020     1222

Майстер з ремонту плат ноутбуків – ця професія здатна захопити людину, яка любить техніку, розбирається в ній і своє захоплення хоче монетизувати. Майстер діагностує, ремонтує, дає корисні поради з експлуатації й має замовлення в будь-який час та пору року. Разом з Jobs.ua пропонуємо розглянути цю професію більш детально.

Спеціаліст даного профілю – це як правило технічний фахівець, який несе відповідальність за відновлення працездатності техніки. Діяльність малорухлива, проте майстер, забезпечений замовленнями, претендує на солідний дохід. Професія зацікавить тих, хто полюбляє й захоплюється схемотехнікою та електронікою.

Коротко про професію

Існує 2 види ремонту ноутбуків, розглянемо їх: модульний, що має на увазі заміну плати/ блоку; компонентний (апаратний), що дозволяє усунути несправність.

Майстер з компонентного ремонту плат ноутбуків виконує роботи, спрямовані на відновлення функцій техніки, але без серйозних матеріальних витрат з боку клієнта. Спочатку він проводить діагностику, адже в деяких випадках плата просто не підлягає ремонту: глибока корозія, фізична поломка і т. п. Якщо плата може бути відновлена, то майстер лагодить її, використовуючи термофен та необхідні інструменти.

Материнська плата дорогий і важливий елемент ноутбука, який перетворює набір комплектуючих в працюючу систему: об'єднання, підтримка зв'язку, безперебійне функціонування. Апаратне відновлення є одним з найскладніших в області комп'ютерної техніки. Майстер, який займається цією діяльністю, повинен мати гарну навчальну підготовку, великим досвідом і знання модельного ряду пристроїв. Адже плати різних ноутбуків не є взаємозамінними, вони вимагають індивідуального підходу.

Як стати майстром?

Ця сфера діяльності доступна для випускників шкіл, коледжів, технікумів та інших освітніх установ. В рамках підвищення кваліфікації, розширення бази знань програми з ремонту плат ноутбуків проходять сервісні інженери. Навчання ведеться на курсах – їх найчастіше відкривають компанії, що займаються відновленням, реалізацією, післягарантійного обслуговування того чи іншого виду техніки.

Навчальний центр IT-Столиця (один з можливих варіантів навчання)

У центрі ведеться підготовка фахівців, які зможуть в перспективі виконувати модульний і апаратний ремонт ноутбуків. Доступні програми для новачків і профі, які висвітлюють особливості техніки різних виробників. Після закінчення курсів випускники можуть розглянути цікаві варіанти працевлаштування.

Плюси й мінуси професії

ПЛЮСИ

1. Великі перспективи для кар'єрного та професійного зростання.

2. Відносно швидке навчання.

3. Достатня кількість вакансій, адже хороших фахівців завжди не вистачає.

4. Гарантоване працевлаштування після проходження навчання.

5. Можливості для збільшення доходу шляхом отримання нових знань.

6. Плати ламаються постійно, тому майстер точно не залишиться без роботи.

МІНУСИ

1. Робота пов'язана з низькою фізичною активністю.

2. Клієнти після ремонту продовжують неправильно експлуатувати техніку. У разі поломки звинувачують майстра, після чого наполегливо вимагають виконати роботу повторно, але вже безкоштовно.

3. Конфліктні ситуації можуть спричинити за собою професійне вигорання, перевтому.

Місце роботи та дохід

Досвідчені майстри можуть займатися підготовкою учнів, якщо вони вміють виконувати інші види ремонту, то без проблем знайдуть додаткові приватні замовлення. Основне місце роботи – сервісні центри та профільні компанії. Заробіток же на пряму залежить від досвіду й професійних знань та вмінь, а також від кількості замовлень, від регіону роботи, популярності сервісного центру.

Читайте також

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 грудень, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 листопад, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


Часто шукають

↑ Вгору