UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Все про підбір персоналу
  5. Професійні риси ефективного топ-менеджера

Професійні риси ефективного топ-менеджера

2.12.2022 858
Професійні риси ефективного топ-менеджера

Професійні риси ефективного топ-менеджера

2.12.2022     858

Одна з причин процвітання успішних компаній – це вміння наймати кваліфікованих працівників на всіх рівнях. Особливо це твердження актуальне, коли говоримо про топ-менеджмент. Ефективні топ-менеджери здатні втримати компанію на плаву навіть в умовах суспільних потрясінь, війн та інших кризових ситуацій. Портал з працевлаштування Jobs.ua досліджував, якими професійними рисами повинен володіти ефективний топ-менеджер. Відповідь – далі в статті.

Відповідальність, результативність… що ще?

Зрозуміло, що топ-менеджер повинен бути відповідальним, а його діяльність має приносити результат для компанії. Але крім відповідальності та результативності виділимо ще дві важливі професійні риси: партнерство та вдосконалення. Під партнерством розуміємо здатність ефективно співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами – працівниками, клієнтами, керівництвом компанії і т.д., а також вміння знаходити такі рішення, які будуть вигідні і принесуть користь більшості сторін. Іншими словами, ефективний топ-менеджер дивиться на роботу та на життя в цілому крізь призму партнерства, а не конкуренції.

Під вдосконаленням розуміємо здатність та прагнення до постійного саморозвитку. А щоб рости, потрібно переходити від простіших задач до складніших. Додамо сюди ще здатність до активного навчання, вдосконалення професійних навичок та постійну корекцію своїх методів роботи, якщо цього вимагають обставини.

Звичайно, можна виділити й інші професійні риси ефективного топ-менеджера, але в цій статті ми акцентували увагу на найважливіших сторонах професійної особистості топ-керівництва.

Три рівні відповідальності топ-менеджера

Що цікаво, можна виділити три рівні відповідальності топ-менеджера. На першому рівні топ-менеджери успішно виконують поставлені керівництвом завдання, але до того моменту, поки не стикаються з труднощами. На цьому рівні людина починає шукати їхні причини ззовні. Наприклад, такий працівник скаже: «Мені ставлять нереалістичні завдання та терміни», «Я не можу порозумітися з підлеглими, вона погані» тощо. Зрозуміло, що ефективним такого топ-менеджера не назвеш, якщо він шукає причини невдач лише ззовні.

На другому рівні відповідальності топ-менеджери не звалюють все на інших людей, а схильні шукати причини невдач в своїй поведінці. Десь недогледіли, десь недоопрацювали, щось проґавили. Таке ставлення до робочих процесів і своїх повноважень веде до того, що на локальному рівні вони можуть щось виправити, але якщо допущені серйозні помилки, ситуація забуксує.

І ось ми переходимо до третього рівня відповідальності. Для будь-якого колективу за щастя мати такого топ-менеджера, який вміє максимально швидко усувати складні проблеми. Такий керівник регулярно вчиться на власних помилках, повторно не припускається одних і тих самих помилок, вміє використовувати різні підходи в роботі. Від нього ніколи не почуєш, що, мовляв, команда в усьому винна або зовнішні обставини завадили. Думати про це і тим паче говорити – це тільки зайве витрачати час, який можна приділити вирішенню проблеми.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


Часто шукають

↑ Вгору