Протиепідемічні заходи поступово послаблюються, а з часом будуть зняті всі інші обмеження. Але це не означає, що небезпека минула. Після виходу з карантину перед усіма без винятку роботодавцями постане важливе питання – укомплектування власних працівників належними засобами безпеки. І профілактика робочих місць займатиме важливе місце в ряді заходів по запобіганню зараження коронавірусом.
Насправді, це дуже важливий момент. Якщо не забезпечити людям ефективний захист після виходу з карантину, Україну може спіткати друга хвиля епідемії. Так, людям набридло знаходитись в ізоляції, так, страждає економічна ситуація в країні, але Міжнародна організація праці закликає не втрачати пильності та вжити якнайсуворіших заходів безпеки за дотриманням належних санітарних норм на робочих місцях, щоб звести до нуля ризик зараження.
Щоб здійснювати ефективну протидію новій для людства загрозі, найперше повинні враховуватися потреби тих людей, які знаходяться в найбільшій зоні ризику. Це люди, які працюють в сфері охорони здоров’я, рятувальники та працівники роздрібної торгівлі, прибиральники приміщень.
Міжнародна організація праці, зокрема, радить приділити посилену увагу найбільш вразливим категоріям працівників (тим, хто задіяний в тіньовій економіці, трудові мігранти, а також люди, які працюють в домашніх умовах). В разі необхідності вони теж повинні отримати належний доступ до передбачених законодавством медичних послуг, і в разі чого бути забезпеченими альтернативними засобами до існування.
Щоб здійснювати належну профілактику робочих місць після виходу з карантину, керівникам всіх ланок слід провести реальну оцінку ризиків зараження на всіх етапах виробничих процесів, і продовжувати робити це регулярно.
Які найважливіші рекомендації можна запропонувати щодо мінімізації ризику зараження вірусом COVID-19 на робочих місцях працівників? Jobs.ua радить власникам підприємств, установ та організацій дотримуватися наступних вимог.
1. Обмеження фізичного контакту між людьми. Якщо це неможливо в силу тих чи інших причин (наприклад, у продуктових магазинах проблематично уникнути скупчення людей), потрібно стежити за дотриманням необхідної дистанції;
2. Здійснення належної вентиляції службових приміщень;
3. Регулярне протирання контактних поверхонь, чистота і гігієна приміщень – на першому місці, а також наявність дезінфікуючих засобів не лише для власних працівників, а й для відвідувачів;
4. Безкоштовні засоби захисту для власних працівників;
5. Якщо виявилось, що хтось із робітників ймовірно інфікований, в такому разі здійснювати контроль за дотриманням ним ізоляції та відстежити ймовірні контакти цієї людини;
6. Надання психологічної допомоги персоналу в разі необхідності;
7. Впровадити посилений контроль за дотриманням вимог особистої безпеки та охорони праці, здійснення необхідного навчання працівників, пильнувати за присутністю всіх необхідних засобів захисту на робочих місцях.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.