Виявляється, прокрастинувати можна з користю. Портал з працевлаштування Jobs.ua дізнавався, як провести з користю ті дні, коли нічого не хочеться робити, і коли найбільшим викликом на шляху до результату є власна лінь.
Але зазначимо одразу, що не варто сильно дорікати і шпетити себе в такі дні. Навіть якщо відкинути війну, повітряні тривоги та відключення електрики, лінуватися і прокрастинувати час від часу є нормою для всіх нас. Як і докоряти собі в цьому, що є абсолютно зайвим. Але в ці дні, коли не хочеться щось робити від слова «взагалі», згадайте про те, що можна передивлятися серіали з великою користю для себе. Заходьте на «Нетфлікс» чи той же самий YouTube, вмикайте улюблений серіальчик чи навчальне відео, і нехай ваш мозок навчається в пасивному режимі. На «Нетфліксі» дуже зручно це робити, адже практично для кожного серіалу ви можете ввімкнути не лише англійські, але й українські субтитри. І взагалі, передивлятися серіали в оригіналі – з субтитрами чи ні, без різниці – це чудова практика саме в розмовній англійській. А в багатьох сучасних професіях, які вимагають знання на розмовному рівні – це саме те, що треба.
І дійсно, навчатися чомусь новому у вільні від роботи години не так то просто, зважаючи на те, що дешевий дофамін у вигляді фан-контенту доступний нам цілодобово. І тут нам у нагоді стає ця сама «свята трійця», адже можна бездумно споживати розважальний контент, а можна підійти розважливо і налаштувати свою стрічку так, щоб ваш мозок і розважався, і одночасно навчався чомусь новому. Тим паче, контенту в соцмережах на любий смак: і не лише розважального, а й розвиваючого.
Коли прокрастинуєш, буває ліньки розгорнути навіть книгу, яку давно хотів прочитати. Можливо, вдалим рішенням для вас у ці дні стане прослуховування аудіокниг. Адже це доволі пасивний спосіб споживання нової інформації, який не потребує багато зусиль. Все, що потрібно для цього – це зручно влягтися, заплющити очі і просто слухати. Звичайно, під час таких аудіосеансів можна й задрімати, зважайте на це.
Ще більш просунутий рівень для тих днів, коли ви прокрастинуєте – це читати новини англійською мовою. Або ж іншими мовами, якщо ви вивчаєте, приміром, іспанську, польську чи німецьку. Знову ж таки, вбиваєте два зайця – і світові новини дізнаєтеся, і заодно вивчите нові слова, фрази та словосполучення. Корисна звичка, між іншим. Виробивши її з часом, ваші «прокрастинаційні» дні важко буде назвати такими.
А як вам така ідея – поставити собі за ціль прочитати в оригіналі якусь знакову для вас книгу? Причому читати її будете тоді, коли не хочеться нічого робити. Ніби й дурничка, а скільки користі вона може принести вам в ті дні, коли лінощі братимуть гору.
Сподіваємося, наведені вище поради стануть вам у нагоді. Вдосконалюватися і розвиватись навіть тоді, коли прокрастинуєте – це чудово, хіба не так?
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.