UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Ринок праці України
  5. Ринок праці, на вихід?

Ринок праці, на вихід?

22.05.2020 613Автор: Олександр Мавлідінов
Ринок праці, на вихід?

Ринок праці, на вихід?

22.05.2020     613Автор: 

Ще, тільки на далекому «горизонті подій» ледь встигли проявитися можливі межі закінчення карантину, а ринок праці України, вже на низькому старті та готовий виходити до звичної роботи. Принаймні у певних його напрямках, зокрема у такому сумнівному, як робота остарбайтерів.

Так, не зважаючи на численні суми, що відправляються до України саме заробітчанами, вітчизняний ринок суворо потерпає від нестачі робочих рук. Проте, саме цій «напрямок» вже готовий ставати дороботи одним з перших.

За інформацією Jobs.ua з України лише авіарейсами вже готові вилітати 12 000 громадян. Всі вони летять до робіт, що чекають на них у країнах Європейського союзу. Про це розповіли представники Міністерства інфраструктури України.

У міністерстві також зауважили, що ця цифра може змінитися в більший бік, при тому, що одна тільки Польща повідомляє про мільйон місць для роботи, що очікують на трудових мігрантів. Наразі, в умовах карантину такий виліт українців за кордон обов’язково вимагає додаткових погоджень, але із послабленням карантинних заходів ризикує стати «на потік».

Не так давно, ті самі польські фермери вголос заявляли про суттєвий брак працівників. На їх заклик відгукнулася одна з місцевих авіаційних компаній-перевізників та почала готувати низку безкоштовних чартерних рейсів для українських заробітчан, які мають діючі робочі візи та контракти на роботу в Польщі.

Осуджувати заробітчан не можна, оскільки ситуація в Україні, на вітчизняному ринку праці лише погіршилася завдяки кризі, що була викликана карантинною паузою. Так, за два місяці діючого карантину майже 200 000 українців залишилися без роботи взагалі, що збільшило загальну кількість безробітних майже до 500 000 осіб.

Загалом, с початку українського карантину, статус тимчасово безробітних отримали 197 000 українських громадян. Й, це вдвічі більше ніж за той самий період минулого року. За період у рік, кількість безробітних українців, які зареєстровані в центрах зайнятості, зросла на 59%, (181 000). Та процес триває. Лише за останній тиждень, близько 7 000 роботодавців звернулися до держави за обіцяною допомогою по частковому безробіттю їх найманих працівників.

Раніше ми розповідали про те, як отримати фінансову допомогу у разі втрати роботи. Для цього, громадянину України необхідно бути зареєстрованим в Державній службі зайнятості протягом 6 місяців. Лише за такими обставинами, тимчасово безробітна особа може розраховувати на фінансову допомогу від держави, причому з урахуванням заробітної плати.

Статистика демонструє, що з початку карантину в Україні, активність серед кандидатів-шукачів на українському ринку праці в сфері IT знизилася на 30%, а роботодавців цього самого сектору - на 50%. Це також свідчить про відтік кадрів певного напрямку з України, що починає «відновлюватись».

Читайте також

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 серпень, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

↑ Вгору