За даними Jobs.ua, аналіз, який було проведено Державною службою статистики України продемонстрував наявність поступового збільшення заробітних плат українців. До речі, згідно з даними статистики, зростають, як номінальні, так й досить реальні заробітні платні українських робітників.
Так, середня номінальна заробітна плата штатних працівників вітчизняних підприємств, установ й організацій за останній місяць минулого року збільшилася на 1 585 (тисячу п'ятсот вісімдесят-п'ять) гривень, у порівнянні з листопадом того самого року:-з 10 679 грн (листопад) до 12 264 гривні (грудень).
Якщо порівнювати заробітки українців, наприклад, з груднем 2018 року, коли середня заробітна платня складала 10 573 грн, то збільшення становить «плюс» 1 691 грн.
У Державній службі статистики зазначили, що грудневий показник рівня заробітної платні, навіть, перевищив показник рівню мінімальної зарплати, який минулого року знаходився на рівні 4 173 грн, збільшившись у 2,9 рази.
У той самий час, реальна заробітна платня грудня, у порівнянні із попереднім місяцем листопадом минулого року, збільшилася на 15,1%. А, якщо порівнювати ці данні з груднем-2018 року – то на 11,3%.
Данні, наведені Державною службою статистики виявили й регіони, що стали лідерами за рівнем середньої зарплати мешканців:
Щодо, найбільш низьких заробітків, то середня зарплата зафіксована в Чернігівській області складає суму всього у 8 851 гривень на місяць.
Під час дослідження враховувалося, що номінальна заробітна плата складається з таких компонентів: тарифні зарплатні ставки (або оклади), нараховані премії, існуючи доплати та надбавки, у тому числі й оплату за невідпрацьований час, враховуються також обов'язкові відрахування у бюджет країни. Це податок на доходи фізичних осіб та існуючий військовий збір.
Показник реальної заробітної платні характеризує купівельну спроможність номінальної зарплати, яка формується, враховуючи вплив змін споживчих цін, що встановлені на товари та послуги, а також рівень сучасних податків та розміри обов'язкових платежів.
Щоб отримувати гідну заробітну платню, сьогодні необхідно попасти до лав затребуваних працівників, яких відшукують роботодавці на ринку праці країни.
Так, наприкінці минулого 2019 року, серед робітників України більш за всіх заробляли співробітники, що працюють у сфери транспорту та логістики. Цим фаховим спеціалістам роботодавці пропонували в середньому близько 15 000 гривень на місяць. При цьому, в Київській області заробітки цієї сфери виявилися ще більшими - майже 18 500 гривень.
У той самий час, середня зарплата в робочих сферах на ринках праці країни склала 10 550 гривень на місяць, про що свідчать дані аналізу за останній квартал минулого року.
«Топ» областей з найвищою зарплатою фахівцям у секторі робочих професій, виглядає наступним чином:
Зарплати будівельної сфери, розташувалися на умовному другому місці. Градація по регіонах тут, виглядає так:
Сфера виробництва та енергетики посіла третє місце за рівнем зарплат:
Середні зарплати в інших сферах ринку праці Україні, виглядають таким чином:
Нагадаємо, за даними Державної служби зайнятості України, найбільшим попитом на ринку праці за підсумками минулого 2019 року в Києві, користувалися «кваліфіковані робітники із власним інструментом» та «робітники з обслуговування обладнання та машин».
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.