Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Роботодавцю
 4. Ринок праці України
 5. Ринок праці України: статистика зарплат наприкінці 2019 року

Ринок праці України: статистика зарплат наприкінці 2019 року

30.01.2020 335Автор: Александр Мавлидинов
Ринок праці України: статистика зарплат наприкінці 2019 року

Ринок праці України: статистика зарплат наприкінці 2019 року

30.01.2020     335Автор: 

За даними Jobs.ua, аналіз, який було проведено Державною службою статистики України продемонстрував наявність поступового збільшення заробітних плат українців. До речі, згідно з даними статистики, зростають, як номінальні, так й досить реальні заробітні платні українських робітників.

Так, середня номінальна заробітна плата штатних працівників вітчизняних підприємств, установ й організацій за останній місяць минулого року збільшилася на 1 585 (тисячу п'ятсот вісімдесят-п'ять) гривень, у порівнянні з листопадом того самого року:-з 10 679 грн (листопад) до 12 264 гривні (грудень).

Якщо порівнювати заробітки українців, наприклад, з груднем 2018 року, коли середня заробітна платня складала 10 573 грн, то збільшення становить «плюс» 1 691 грн.

У Державній службі статистики зазначили, що грудневий показник рівня заробітної платні, навіть, перевищив показник рівню мінімальної зарплати, який минулого року знаходився на рівні 4 173 грн, збільшившись у 2,9 рази.

У той самий час, реальна заробітна платня грудня, у порівнянні із попереднім місяцем листопадом минулого року, збільшилася на 15,1%. А, якщо порівнювати ці данні з груднем-2018 року – то на 11,3%.

Данні, наведені Державною службою статистики виявили й регіони, що стали лідерами за рівнем середньої зарплати мешканців:

 • Київ - середня заробітна платня складає 18 869 грн;
 • Київська область - 13 259 грн середньої зарплати;
 • Донецька область - 13 177 грн;
 • Миколаївська область - 12 833 грн;
 • Запорізька область - 12 249 грн.

Щодо, найбільш низьких заробітків, то середня зарплата зафіксована в Чернігівській області складає суму всього у 8 851 гривень на місяць.

Під час дослідження враховувалося, що номінальна заробітна плата складається з таких компонентів: тарифні зарплатні ставки (або оклади), нараховані премії, існуючи доплати та надбавки, у тому числі й оплату за невідпрацьований час, враховуються також обов'язкові відрахування у бюджет країни. Це податок на доходи фізичних осіб та існуючий військовий збір.

Показник реальної заробітної платні характеризує купівельну спроможність номінальної зарплати, яка формується, враховуючи вплив змін споживчих цін, що встановлені на товари та послуги, а також рівень сучасних податків та розміри обов'язкових платежів.

Щоб отримувати гідну заробітну платню, сьогодні необхідно попасти до лав затребуваних працівників, яких відшукують роботодавці на ринку праці країни.

Так, наприкінці минулого 2019 року, серед робітників України більш за всіх заробляли співробітники, що працюють у сфери транспорту та логістики. Цим фаховим спеціалістам роботодавці пропонували в середньому близько 15 000 гривень на місяць. При цьому, в Київській області заробітки цієї сфери виявилися ще більшими - майже 18 500 гривень.

У той самий час, середня зарплата в робочих сферах на ринках праці країни склала 10 550 гривень на місяць, про що свідчать дані аналізу за останній квартал минулого року.

«Топ» областей з найвищою зарплатою фахівцям у секторі робочих професій, виглядає наступним чином:

 • Київська область - майже 13 000 гривень;
 • Львівська область - 11 000 гривень;
 • Тернопільська область – 10 900 гривень;
 • Одеська область – 10 300 гривень;
 • Закарпатська область – 9 900 гривень.

Зарплати будівельної сфери, розташувалися на умовному другому місці. Градація по регіонах тут, виглядає так:

 • Львівська обл. – 17 500 грн;
 • Київська, Закарпатська, Тернопільська та Хмельницька обл. - 15 000 грн;
 • в середньому по Україні - 13 000 грн.

Сфера виробництва та енергетики посіла третє місце за рівнем зарплат:

 • Київська та Одеська обл. – 12 500 грн;
 • в середньому по Україні - 11 000 грн;

Середні зарплати в інших сферах ринку праці Україні, виглядають таким чином:

 • домашній персонал – 10 500 грн;
 • сільське господарство - 10 000 грн;
 • торгівля - майже 9 500 грн;
 • бари, кафе та ресторани - 9 000 грн;
 • сервіс та побут - 9 000 грн;
 • охорона та безпека - 8 000 грн.

Нагадаємо, за даними Державної служби зайнятості України, найбільшим попитом на ринку праці за підсумками минулого 2019 року в Києві, користувалися «кваліфіковані робітники із власним інструментом» та «робітники з обслуговування обладнання та машин».

Читайте також

 • Як зберегти відносини з колегами, отримавши підвищення24 лютий, 2020

  Найкраще, що може трапитися з кожним з нас на роботі, – це дружба з колегою. Набагато легше миритися з рутиною і переносити критику керівництва, коли в колективі є той, хто розуміє й підтримує. І вже з задоволенням поспішаєте вранці на роботу. А от якщо ви обидва мріяли про підвищення, а дісталося воно вам?

 • Чому ми затримуємося на роботі?21 лютий, 2020

  Багато хто з нас засиджується в офісі до пізнього вечора. Для чого ми це робимо? Хочемо зробити кар'єру чи не вміємо правильно використовувати робочий час? Нам нічого робити вдома, ми так звикли чи справа в біоритмі?

 • Як справитись зі звільненням та продовжити будувати кар'єру19 лютий, 2020

  З кожним роком вимоги роботодавців і рівень конкуренції стають все вищими, тому знайти бажану вакансію і бути затвердженим на ній нелегко. Важливо правильно позиціонувати себе після прийняття на посаду, демонструвати позитивні результати та професійне зростання. Проте і за наявності хорошої динаміки та перспектив може виникнути необхідність зміни місця роботи, скорочення чи звільнення

 • Як бути ефективнім лідером на роботі19 лютий, 2020

  Ефективне кар’єрне зростання неможливе без прагнення вдосконалювати себе і підкоряти нові вершини у сфері своєї діяльності. Але через особливості темпераменту, світогляду, розуміння механізмів роботи компаній різного профілю на ринку, успішної конкурентоспроможності не у всіх виходить отримати лідерські позиції

 • Як нагадати про себе після співбесіди19 лютий, 2020

  Як важко влаштуватися на роботу, знає кожен, хто хоч раз шукав вакантне місце. Зустрічі з потенційним роботодавцем не завжди стають результативними. Найчастіше здобувач чує відповідь: «Ми вам зателефонуємо». Як діяти в такій ситуації, якщо вакантне місце підходить вам за всіма параметрами, але на роботу вас так і не взяли? Потрібно ввічливо нагадати про себе, не зіпсувавши загального враження. Спробуйте через тиждень зателефонувати менеджеру компанії і уточнити інформацію. Якщо вакансія ще не зайнята, шанс на успіх є

↑ Вгору