Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. На роботі
 5. Робота на відстані!

Робота на відстані!

20.03.2020 100
Робота на відстані!

Робота на відстані!

20.03.2020     100

Теперішня ситуація вимагає дотримуватися обережності, аби зберегти власне здоров’я та здоров’я своїх рідних. До того ж прогрес подарував нам можливість вибирати, ходити в офіс чи працювати з дому. Але в більш вільних трудових відносинах є підводні камені. Як їх обійти? І кому взагалі підходить дистанційна робота? Jobs.ua разом з експертами дають відповіді на ці питання.

Сьогодні дистанційна робота вже не рідкість. У штаті кожної третьої компанії є дистанційно працюючі співробітники. Найбільше вони затребувані в таких сферах, як продаж, бухгалтерія та фінанси, кадрова сфера, дизайн, маркетинг і реклама, проектування й IT, а також там, де не потрібно спеціальної освіти, наприклад в колл-центрах.

Здавалося б, режим home office, коли співробітник проводить в колективі тільки частину часу: день або два в тиждень, це зручно всім, однак на ділі все не так просто.

Свобода й відповідальнисть

Звільнитися від офісного рабства, заощадити час на дорогу, зменшити стрес і ризик захворіти (особливо теперішньою «чумою»), зробити життя більш гармонійним – хіба це не спокусливо? Проте більшість хто обговорює віддалену роботу на форумах, висловлюється проти вільного режиму. «Дуже розслабляюся, коли поруч немає керівництва», «я б так не зміг, самодисципліна у мене кульгає», «без контролю розпущений», – зізнаються користувачі.

Коли ми беремося поодинці виконувати завдання, ми не тільки стаємо вільніші – підвищується наша відповідальність, зауважують експерти. Для такої роботи потрібна зрілість. З іншого боку, вона ж і допомагає співробітнику ставати більш зрілим. Для багатьох перехід на віддалену роботу стає важливим кроком, який змінює усталені звички. Бажання самому вибирати, що і коли робити, – частина загального прагнення до самостійності, характерного для сучасного суспільства. Зараз для багатьох актуальна тема work-life balance, тобто пошук балансу між професійним і особистим життям. А віддалена робота як раз і дає можливість управляти своїм часом, вибирати оптимальний режим роботи і відпочинку, прислухатися до своїх життєвих ритмів.

У відриві від колективу

Половина тих, хто спробував працювати віддалено, через 2-3 роки все ж таки повертаються в офіс, говорять експерти. Одна з головних причин в тому, що їм не вистачає радощів колективного життя – ритуалів на кшталт спільних обідів, чаювань, розмов в курилці, свят, можливості поспілкуватися з цікавими людьми, що приходять в офіс.

Крім того, робоче середовище надає нам ресурс для професійного розвитку. Ми збагачуємо свій досвід і ростемо, беручи участь у спільних проектах, спостерігаючи, як працюють колеги. На віддаленій роботі цього не відбувається, там комунікація і взаємодопомога зведені до мінімуму.

Втім, для інтровертів це хороший варіант, відзначає коучі: дистанційна робота дозволяє не вибудовувати відносини, не думати про те, як себе подати, як ми виглядаємо в очах інших. Тема іміджу відсутня. Немає потреби створювати свій образ, красиво одягатися, витрачати на це час, сили і гроші.

Більшість компаній поки насторожено відноситься до віддаленої роботи. На неї йдуть швидше вимушено, наприклад, як зараз під час карантину чи в якихось інших випадках. При цьому кар'єрних перспектив у такого співробітника практично немає, запевняють експерти.

Пошук оптимального рішення

Багато співробітників хотіли б працювати в дистанційному режимі – постійно, кілька днів на тиждень або хоча б пару разів на місяць. Іноді це необхідно за сімейними обставинами. Але мало хто наважується просити про це: раптом вважатимуть «халявщиків»? Це не правильно. Потрібно вміти відстоювати свої права та інтереси, за умови, що ми впевнені в своїх силах і готові більшою мірою, ніж в офісі, взяти на себе відповідальність за виконання робочих завдань. Хороший керівник скоріше віддасть перевагу мотивованому, енергійному співробітникові на «удаленке», ніж незадоволеному, зануреного в свої проблеми співробітникові, який справно відбуває час в офісі.

Читайте також

 • Саморозвиток. Чому не треба працювати більше?31 березень, 2020

  Коли спалах коронавірусу піде на спад і скасують карантинні заходи, ми всі повернемося до звичайного життя, більшість з нас з головою зануряться в роботу (деякі й зараз так працюють). Оскільки ми живемо в такий час, коли всі прагнуть починати трудовий день раніше, закінчувати пізніше, використовувати для роботи будь-яку вільну хвилину. Навіть закінчивши роботу, дуже часто думками ми все ще працюємо.

 • Новий законопроект: карантинні норми податків та графіки робіт для українців30 березень, 2020

  У законопроекті зміни, які треба застосувати до наступних аспектів економіки України

 • Як зберегти ефективність працюючи віддалено30 березень, 2020

  Мрієте про віддалену роботу? Міркуєте, як було б здорово організувати особистий улюблений офіс, не виходячи з дому? Без сумніву, у цьому можна знайти масу переваг. Робота на відстані стає все більш популярною

 • Оптимізація робочого часу: як працювати краще за менший час30 березень, 2020

  Одним із секретів процвітання бізнесу (підприємництва) є використання прихованих потенціалів, наприклад, раціональний розподіл робочого часу та його оптимізація. Кожна компанія ставить собі за мету отримання максимального прибутку. У зв'язку з цим витрати на його досягнення напряму залежать від продуктивності праці співробітників

 • Пропозиції роботи, від яких потрібно відмовитись30 березень, 2020

  Пошук роботи — непростий процес, який вимагає багато сил, часу і ресурсів. Знайшовши цікаві вакансії, шукач найчастіше починає поспіхом розсилати резюме, а отримавши запрошення на зустріч, нерідко готовий співпрацювати практично на будь-яких умовах. Вірогідність такого фіналу збільшується пропорційно кількості тижнів зі статусом безробітного

↑ Вгору