UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Розумова діяльність: як утримувати її на високому рівні?

Розумова діяльність: як утримувати її на високому рівні?

18.06.2021 428
Розумова діяльність: як утримувати її на високому рівні?

Розумова діяльність: як утримувати її на високому рівні?

18.06.2021     428

Щоб підтримувати діяльність мозку на стабільно високому рівні, прислухайтесь до рекомендацій Jobs.ua, наведених нижче. Насправді ці поради досить прості, але виконувати їх потрібно щодня.

Нейронні зв’язки просто так не з’являються

Мозок дорослої людини складається з мільярдів нейронів, і чим більше зв’язків утворюється між ними, тим краще. А нові зв’язки найкраще утворюються в процесі інтенсивної розумової діяльності. Чи можна вважати появу нових нейронних зв’язків механічним процесом? Так, звичайно. Давайте для наочності проведемо зрозумілу аналогію: уявіть зошит в клітинку, в якій кожна клітинка – це нейрон. А тепер уявіть, що ви олівцем обводите в цьому зошиті різні фігури. Один раз обвели зірочку чи ялинку, другий раз, третій… Так ось – чим частіше ви робите одну й ту саму процедуру, чим сильніше натискаєте на олівець, тим яскравішим і сильнішим буде новоутворений зв’язок. Саме тому, до слова, у всіх навчальних програмах наполегливо рекомендується повторювати пройдений матеріал. Тільки так ви можете закріпити в мозку не лише нові знання, а й саму звичку постійно повторювати пройдене.

Як бути з паливом для мозку?

Під час інтенсивної розумової роботи в мозку відбувається багато хімічних реакцій, в яких важливу участь беруть нейромедіатори. Але їхній запас швидко вичерпується, коли мозок інтенсивно працює, і в результаті падає концентрація і увага, зменшується продуктивність. Тому вживайте корисні для мозку продукти: грецькі горіхи, курячі яйця, жирну рибу, курятину, морську капусту, моркву і шпинат. Звичайно, це не повний список продуктів, життєво необхідних для нормальної роботи мозку, але подбайте про те, щоб саме ці продукти харчування стабільно з’являлися у вашому раціоні.

Звичайно ж, не забувайте про воду. Кращого напою, ніж вода, людство ще не придумало. Та й мозок – це найперший орган, який реагує на зневоднення. Воно й не дивно, адже мозок складається на 80-90% з води. Тому споживайте щодня чимало води, а добову норму розрахуйте, виходячи зі свого віку, статі і ваги тіла. Споживаючи щодня потрібну норму води, ви зробите своєму мозку чималу послугу, бо вода покращує притік крові до мозку, допомагає насичувати його киснем та вологою. Здавалося б, такий простий лайфхак, але скільки людей похваляться, що дійсно тримаються цього чудового правила – споживають щодня 1,5-2 л води? (Для більшості людей це оптимальна цифра).

Підсумуємо

  • Хороша пам’ять володіє одним надійним алгоритмом, який у неї неможливо відібрати – це звичайні повторення. Навчання, робота і заняття спортом для власного здоров’я – у всіх цих важливих сферах ви можете досягти успіху, лише застосовуючи цей простий алгоритм. Повторення і ще раз повторення;
  • Щоб мати бадьорість та запал до щоденного повторення одних і тих самих речей, вживайте свою добову норму води і балуйте свій мозок корисними продуктами. Позитивні зміни ви обов’язково зауважите, ваш мозок неодмінно віддячить вам збільшенням продуктивності;
  • Грамотно витрачайте розумові зусилля (несуттєві речі пожирають чимало енергії і ментальних сил).

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору